Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ankieta: Czy jeste? za ponown? emisj? ca?ego cyklu program? "Sonda" w TV ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Zdecydowanie TAK !
0%
0 0%
Nie mam zdania
0%
0 0%
Zdecydowanie NIE !
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archeo
[Obrazek: sonda.gif]

[Obrazek: katalog.jpg]

Dyskusja na temat teraźniejszości i przyszłości programu Sonda.

Odpowiedz
Znalazłam jeszcze jedno interesujące zagadnienie dotyczące praw autorskich:

link
Cytat:Wyłanie maili nic nie da.
Nagrywanie na VHS przez TV wg mnie tyż jest nielegalne. ...
Z tego samego powodu raczej nei wyemitują Sondy.

juz tłumaczę dlaczego.

Sonda powstawała jakiś czas temu. Mogę się założyc że TVP nie ma żadnych praw do materiałów filmowych używanych w Sondzie (notabene żywcem przecinanych z zachodnich TV). A w dzisiejszych czasach prawa autorskiego TVP nie może już łamać - nie to co 20 lat temu

Bardzo proszę o opinie ludzi, którzy znają się na prawie autorskim: Czy to możliwe?

Kolejne pytanie:
Panie Tomaszu, wspominał Pan o "ogryzkach" z wyprawy do Australii. Fajnie byłoby kiedyś zgrać to na format cyfrowy. Co Pan na to? Oczywiście trzeba by wymyśleć, jak i gdzie to zrobić. Na razie pytam wstępnie, czy byłby Pan za tym pomysłem.
Odpowiedz
Być może te "ogryzki" są już nawet zgrane przy okazji digitalizacji zasobów Archeo?
Ja też chętnie takie materiały obejrzę, o czym już zresztą wspominałem. Pamiętam  też Pana Tomasza odpowiedź:
(29.05.06, 20:21)tompyc link napisał(a): [...]Pod "ogryzkami" kryje się trochę kaset kamerowych z wyprawy Sondy do Australii, trochę zdjęć, papierzyska. Emisyjne kasety są w TVP - niestety, nie mam szans ich wyrwać..[...]

Może jednak są pewne szanse? Może Panie Tomaszu coś u Pana w domu się uchowało?

BTW: dyskusja na takie tematy obiera kurs bardziej na "Archeo" :Smile
Odpowiedz
Wszyscy chętnie zobaczymy takie materiały Smile
Oczywiście czeba zrobić z tego DVD Smile 
Odpowiedz
Ja mam takie zdanie i chyba zdrowe, ale punkt za punktem
Czyste fakty:
1. K&K oraz cała ekipa faktycznie z tego, co wiemy od Pana Tomasza oraz z różnych opisów  zbierała materiały wszelkimi możliwymi sposobami, czy legalnie hmm... jeśli dzwonili po firmach, przedstawicielstwach zachodnich firm, instytutach badawczych, redakcjach zachodnich TV i im te materiały przekazywali free to pytanie czy tak wyemitowane materiały są legalne wtedy i dziś???
2. Jeśli by się trzymać takiej formy legalności jak dziś obowiązuje to pewnie by się nie zmieścili w ramkach takowej legalności.
3. Myślę, że taką kwestię czy brak powtórek jest podyktowany legalnością lub nie może wyjaśnić tylko obecnie TVP albo ktoś znający naprawdę dobrze prawo i to w dziedzinie praw autorskich ani ja ani nikt z tutaj obecnych nie ma takiej wiedzy.
4. Posługiwanie się fragmentami prawa autorskiego nie ma sensu...
Teraz zdrowy rozsądek:
1. Kto będzie walczył o materiały sprzed 20 - 30 lat??? Przecież to prehistoria technologiczna, (choć nie zawsze Smile ) liczy się formuła programu....
2. TVP nie chcą reemisji na zasadzie a po co ? lub nie, bo nie.
Odpowiedz
Na chybcika
Radek, o... jeszcze nie jest dobre, ale mam swojego "pomysła".
Aniu - popełniłem kiedyś (z angielskich materiałów filmowych) felieton o tkaninie, którą osłania się elektryczne silniki maszyn pracujących w kopalni, która zapobiega iskrzeniu i wybuchowi pyłu węglowego.
Pech chciał, że w dniu emisji Sondy był jakiś pożar w kopalni na Śląsku. Czujnie wstrzymano nam emisję.
Andrzej Kurek (szef) uparł się, że felietonu z programu nie wycofamy. I mieliśmy program "półkownika". To nie było klasyczne przechytrzenie, ale raczej "poszliśmy w zaparte". Program był emitowany po ugaszeniu pożaru. Nie pytaj tylko, który to program. Chyba jeden z wcześniejszych, robiony "za Gierka". Smile
Uwolnić "Sondę" - otworzyć archiwa TVP
Odpowiedz
Admin tego forum napisał do mnie na PW aby zastanowić się nad celowością poruszania tu wątku o prawach autorskich.
Myślę, że faktycznie jest to temat nie dość, że kontrowersyjny, to jeszcze trudny do rozstrzygnięcia. Może zostawmy (to na razie) tak jak jest, a zastanówmy się jak wydobyć informacje z TVP o pozostawionych w archiwach odcinkach i materiałach roboczych.
Mam kilka pomysłów, ale najpierw muszę je lepiej przemyśleć.
Odpowiedz
Co do osób, o które chodzi Marcinowi, pełna zgoda. Myślę, że wszyscy wiemy o kogo chodzi a jak nie to na priva.
Odpowiedz
Tak, zdecydowanie, te materiały teraz, po latach, mogą być co najmniej tak samo ciekawe jak sama SONDA.
Odpowiedz
Myśle aby narzazie zamknąć temat praw autorskich bo i tak nic nie zmianimy, a będziemy się motać w tej dziedzinie bez zadnych skutków.
Używajmy tylko konkretów bez zbędnego szczelania w ślepo
I tylko nie piszmy za wiele tego co niepotrzebne ... chyba wszyscy wiedzą co mam na myśli.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości