Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja EVN w Toruniu, czyli wielka nauka w małym mieście
Dla zainteresowanych podaję informację, że w dniach 26-29 września odbędzie się w Toruniu konferencja o wdzięcznej i długiej nazwie "The 8th European VLBI Network Symposium on New Developments in VLBI Science and Technology and EVN Users Meeting".
Jak zorientowani pewnie wiedzą sprawa dotyczy radioastronomii, konkretnie VLBI czyli interferometrii wielkobazowej. Toruński radioteleskop działa w sposób zsynchronizowany z wieloma innymi radioteleskopami na świecie i w Europie tworząc jeden instrument wielkości całej Ziemi. Korzyści oczywiście są kolosalne, bo apertura gigantyczna i gigantyczna zdolność rozdzielcza.
Więcej o sympozjum można wyczytać ze strony:
http://asterix.astro.uni.torun.pl/evn2006/
Z programu wynika, że zakres tematyki jest dosyć szeroki i obejmuje: "...VLBI surveys, Millimeter VLBI, Super-luminal motion, AGN polarized emission, AGN jet physics, Gravitational lenses, Lacertides, GPS/CSS sources, Starburst Galaxies, Low Luminosity radio-loud AGNs, Proper motions of Local Group of galaxies, HI absorptions Masers, Supernovae and their remnants, Active stars..."
Tu cały program:
http://gryn.astro.uni.torun.pl/evn2006/programme.pdf
Obrady odbywają się w centrum konferencyjnym hotelu Filmar w Toruniu (ul. Grudziądzka 45). Myślę, że jak ktoś będzie zainteresowany, to nie będzie miał problemu z wejściem na obrady.
Pozdrawiam
Piotr
Pozdrawiam Piotr Lamparski Skype: piotr-lamparski Celestron 80ED, ETX-70AT, MTO-11, lornetki
Odpowiedz
To miłe wiedziec, ze cos takiego ma sie odbyć i dotyczy to radioastronomii ....tej wielkiej, ale i w tej naszej małej pewne sprawy tam omawiane przydadzą sie wielu z nas.
dzieki za info
Andromeda
Odpowiedz
czytałem program
w sumie z angielskim nie mam problemu
ale tam zdecydowanie bym miał  ;D
hmmmmm...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości