Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lokalna grupa astro (byłe poznańskie, pilskie.)
Od kilku mieięcy stramy sie zachęcić do spotkań w Trzciance astroamatorów z okolic (promienia np 100 km) Kolega Saywiehu (organizator zlotu w Białej) ma bazę nad jeziorem z super niebem. Wpadlismy na pomysł aby co jakiś czas (np raz miesiącu) organozwać ogniska-astro w celu wymiany doświadczeń, obserwacji nieba itp. Zapraszamy każdego kto kocha nocne niebo bez względu na to czy posiada sprzet lub na to czy ma dużą czy małą wiedzę. Niżej  link do imprezy która już się odbyła, teraz planujemy spotkanie z soboty na niedziele. Jesli nie macie tranportu to służę podwózką z Obornik do Trzcianki, na miejscu Wiechu może załatwić tani nocleg. Zapraszam w imieniu Wiecha i swoim.
http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13564
http://astro-forum.org/Forum/index.php?s...ntry199100

A tu link to topiku.
Pozdr Robert
Odpowiedz
Znaczy siem- zapraszamy Smile
Chcemy poszperać trochę po zakamarkach paru gwiazdozbiorów i znaleźć małe DS-ki, które rzadko się obserwuje, luknąć Saturna, może znajdziemy kometkę. Pogadamy o ... wszystkim, może jakieś ognicho wywiniemy, zje się kiełbachę, popije jakimś piwem Wink

Niebo u mnie jest naprawdę fantastyczne. Jeśli ktoś chce- niech przyjeżdża. I nie myśleć, że np. bez sprzętu, czy wiedzy mało- że to coś znaczy. Może zrobimy jakąś fajną kumpelską gromadkę... otwartą Smile
Odpowiedz
Dzisiaj wieczorem spotkanie - niebo superowe, czekamy na zgłoszenia!!!
Odpowiedz
Już po lukanku, bylo super - tu relacja!
http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13564
Odpowiedz
Jak się przydają takie spotkania?
Ignisdei sprzedał ostatnio swój telep. Długo się zastanawiał, co wziąć. Dziś zamówił... no jasne że Syntę  ;D

Dopowiem tak: jest już grupka, która potrafi się fajnie dogadać, stworzyć fajną atmosferę. Na pewno to lepsze, niż zamknąć się w swoim własnym światku, z kapciami na nogach. Warto ruszyć d..., żeby przeżyć coś fajnego - zapraszam Smile
Odpowiedz
Zapraszam do przeczytania relacji:

http://www.astronoce.pl/obserwacje.php?id=50
Odpowiedz
Ano noc z soboty na niedzielę (30.09/1/10), a dokładniej... pół nocy ... upłynęło w Trzciance znów pod znakiem obserwacji. Przyjechał Jules z Anią. Pogoda nas już nie chciała tak popieścić, jak w poprzedni weekend, ale wcale nie bylo źle. Zapowiadało się wprost łokropnie, ale... z wielkiej chmurwy mały deszcz Smile
Poćwiczyliśmy sobie trafianie w te rózne "mgiełki", ale głównie... pogadaliśmy, co bywa cenniejsze niż obserwacje Smile
Polaris już-już do nas jechał, ale ostatecznie musiał zawrócić z drogi. Szkoda, bo chciałem zobaczyć, czy już z "Makowca" przeistoczył się całkiem w "Synciarza" Wink
Jak pisze- jechał TYLKO z Syntą... co już wiele mówi ;D

Szczerze mówiąc zastanawiam się czasem, czemu nikt inny z tych, co mieszkają nieopodal, nie chce przyjechać. Jest świetna atmosfera...
Odpowiedz
Do wykasowania- 2 razy się wkleiło Wink
Odpowiedz
Jeśli pogoda dopisze, to najbliższa sobota (21.10) znów będzie czasem na wspólne lukanko w Trzciance. Na 28.10 też już jest propozycja Polarisa, coby się spotkać.
Jak kto chce, ma czas i w ogóle Wink - dać znać i przyjeżdżać!
Odpowiedz
Temat spotkań w Trzciance ciągnie się od pewnego czasu tylko na Astro-Forum, z powodu moich ograniczeń czasowych. A że to tam właśnie- cóż, najwięcej przyjeżdżających ludzi tam właśnie "siedzi". Ile tracę- dowiedziałem się wczoraj. Postanowiłem więc przynajmniej kopiować posty z AF i tu je wstawiać. Relacja z wczorajszego spotkania i zapowiedź większego spotkania za kwartał.

Ostatecznie do Cianki wczoraj dojechali: Anka, AstroDawid z tatą, Heniek z synem Michałem, Ignisdei. Ja oczywiście tysz byłem Smile chwilę z nami posiedziała moja żona Renata i Emil - mój Młody.
Spotkanie obserwacyjnie oczywiście skopała nam pogoda. Udało się chwilami łapać Łysego, zresztą i tak jedynie w "chudych miejscach" w chmurach. Nie były to oczywiście jakieś fantastyczne obserwacje, choć obraz kraterków w Taurusie z ortho 5 mm serduszko uradował Smile
Poza tym mogliśmy porównać, "jaki duży" jest Łysy w Syncie i Taurusie w różnych konfiguracjach okularków Wink
Sensację sprawiło pokazanie się na jakieś 30 sekund dwóch gwiazd w zenicie ;D

Ale ja nie uważam tego czasu za stracony. Rozmowy, rozmowy na milion tematów zawsze zbliżają. Heniek demonstrował nam soft używany przez niego do astrofoto, tłumaczył zawiłości techniczne. Poza tym Anka miała okazję ponosić mi Synciarę  :Smile do czego ją zresztą namawiałem, bo ma zamiar kupić taki telep, no a ona jest dziewczyną delikatnej budowy Smile Nie powiem, z zadaniem przeniesienia i zmontowania Synty poradziła sobie na ocenę "bdb"Big Grin
Nie wiem z kolei, czy te rozmowy "wyrównały rachunek strat" Heńkowi, a zwłaszcza Ance- którzy mieli do przejechania spory kawałek rogi. AstroDawid z tatą i Ignisdei mieli jednak "ciut" bliżej Wink

Plany spotkaniowe na na najbliższą przyszłość: tych co mają blisko serdecznie zapraszam zawsze, gdy jest pogoda. Za to na marzec zaplanowaliśmy coś większego : machniemy maraton Messiera pod ciemnym niebem kilka km od Trzcianki. Ponieważ może być jeszcze zimna pora roku, skombinuję noclegi w pensjonacie na wsi pod Trzcianką, gdzie bedzie możliwość obserwacji blisko noclegowni. W sumie takich miejsc jest tu parę, więc powinno być OK.

Całość dotychczasowych spotkań omówiona jest w temacie http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13564 - już 6 stron Wink

SZCZęŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA EWERYBADY !!!!!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości