Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ŻURAW Porucznikowy
Arku najważniejsze żebyśmy zadowoleni byli, co rozumiem ma miejsce Smile))

Swaldek poczytaj o liftingu:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?boar...6;start=30
Konin 18°12'48"E  52°14'05"N
Odpowiedz
Marcusie - przeczytałem. O boy :o. I jeszcze sie problem wyboru lornety pojawił - zkręciło mnie ???
Odpowiedz
Nowy żuraw nie wymaga liftingu.
Pomalowany proszkowo, wszystko jest spasowane na zero.
Przeciwaga wygodniejsza w regulacji.

Łukasz

Odpowiedz
(13.06.03, 11:46)Lukasz link napisał(a):Nowy żuraw nie wymaga liftingu.
Pomalowany proszkowo, wszystko jest spasowane na zero.
Przeciwaga wygodniejsza w regulacji.

Łukasz
Trochę inaczej wygląda głowiczka obrotowa, po liftingu jest stabilniejsza. A przeciwwaga jest faktycznie w nowym żurawiu w porzo.
Konin 18°12'48"E  52°14'05"N
Odpowiedz
To już ocenimy jak przyjdzie pierwszy z nowej serii do komercyjnej sprzedaży 8)
Odpowiedz
Janusz, widziałem ten żuraw na warsztatach i nie widze co specjalnie można by w nim zmieniać.
Jest estetyczny i funkcjonalny.
Owszem isnieje problem mocowania w horyzoncie do statywu , ale wynika to raczej z samej idei - siła poprzez długie ramie żurawia zwielokratnia się na osi horyzontalnej , nie widze sposobu rozwiązania tego, ale też nie przeszkadza to specjalnie w ustawieniu lornetki.

Tak czy inaczej liftingować i tuningowac można wszystko.

Pzdr
Łukasz

Odpowiedz
Ja mam już nową wersję i od wczoraj używam (zabrałem z Jezior od Alexa, który przywiózł tam 3 sztuki ale wczoraj dopierko doszła podkładeczka mocujaca do statywu oczywiście listem priorytetowym).
Potwierdzam solidność Pana J. Poruczki.
Statyw stoi za plecami na balkonie - rewelacja.
Na razie wisi na niej lornetka 7x50. Już mi w łapach nie lata.
Oczywiście wczoraj pojawił się syndrom nowego sprzętu.
Ale dziś chyba nadrobię.
P.S.
Dżizus Arku co to za potwór z desek. A jaki nieporęczny.
Wyrazy współczucia. Może przetestujcie ten statyw Poruczki co ?
Please?
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
Arku

Własnie spojrzałem na strone na której jest ten patent. To i żuraw lornetkowy to zupełnie 2 różne rzeczy !!!. Ten drugi pozwala na swobodne dostosowanie połozenia lornetki do wzrostu obserwującego. Pierwszy to poprostu sprytny i prosty sposób na mocowanie lornetki do głowicy fotograficznej.

Oczywiście cena : 400 zł to nie jest dużo ( i np. ja sobie długo na zakup tego nie pozwole ). Pewnie sam wykonam sobie jakiś prosty statyw do lornetki być może nawet wykożystam Wasz pomysł.
Jednak nie wszyscy lubią bawic się w ATM, mają ku temu możliwości i zdolności. Czas który przeznaczyli by na wykonanie takiego statywu znacznie lepiej spożytkują robiąc to co potrafią najlepiej. Są też tacy ( i ja się zaliczam ) którzy wolą sobie zrobić coś samemu , ja czerpie z tego dodatkową przyjemność.
Tak czy inaczej stwierdzenie , zrób sam to wyjdzie taniej w dzisiejszych czasach jest coraz mniej zasadne.

Pzdr
Łukasz
Odpowiedz
Łukaszu oczywiście nie mówię o liftingu estetycznym bo tego nie wymaga i estetyka jest O.K. a nawet więcej ale o liftingu sztywnościowym(czyli użytkowym) którego wymagała zdecydowanie poprzednia wersja, o nowej się nie wypowiem dopuki jej nie dostanę kurierem do dalszej odsprzedaży bo jeszcze jej nie widziałem po wspomnianych poprawkach ;D ;D ;D
Odpowiedz
Jasne Januszu
pożyjemy zobaczymy

PS. Dzięki za to lusterko jeszcze raz

;D ;D ;D
Janusz P.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości