Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tubusowe dylematy...
Witam

Mam pytanie i chcialbym zasiegnac Waszej rady gdyz okropnie mnie ono meczy i bez Was chyba nie dam rady sobie na nie odpowiedziec...

Stoje przez zadaniem wykonania 2 tubusow do teleskopow, nie moge sie zdecydowac na grubosc materialu z ktorego zostana wykonane...

1. Tubus do MAK'a, dlugosc 40cm, srednica wewnetrzna 180mm, material aluminium - myslalem o grubosci scianki 1-1.5mm

2. Tubus Newtona, dlugosc 100cm, srednica wewnetrzna 300mm, material aluminium - z moich obliczen wynika ze scianka 1.5mm bedzie ok.

Oba teleskopy beda wisialy na montazu EQ, z tym ze MAK ma posiadac zintegrowany dovetail, natomiast Newton obejmy.

Czy wybrane przezemnie grubosci scianek sa odpowiednie? Moze ktos zna sie na tyle ze moze mi doradzic z jakiego gatunku aluminium wykonac te tubusy aby uzyskac najlepsze parametry?

Z gory dzieki za wszelkie sugestie, pozdrawiam.
[...] i rozumiesz chlopcze, nie mozesz mowic ze rozumiesz ze nic nie rozumiesz... Intes MAK 6", Zeiss 80/1200, Canon 350d, 2x statyw Zeiss, EQ5 w drodze do GOTO i gudingu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości