Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reczny koziolek
Witam.
po glowie zaczela mi chodzic mysl co by zbudowac prosty recznie prowadzony koziolek. Problem w tym ze jak na razie na naszym i sasiednim forum znajdowalem tylko tematy dotyczace koziolkow z napedami i innymi bajerami.

Ma ktos link lub jakies rysunki jak zbudowac prosty koziolek??
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
No generalnie tak samo tylko zamiast silnika musisz zainstalować jakąś śrubę gwintowaną, która będziesz kręcił ręką z odpowiednią prędkością. Kiedyś dawno zbudowałem coś takiego i do obiektywów ze standardową ogniskową jakoś to działało Smile
Odpowiedz
To Ci powinno pomóc :
http://www.astro.leszno.net/astromebel.php

Sam zrobiłem sobie takiego koziołka na podstawie tego opisu Big Grin
Odpowiedz
Dzieki. Najgorzej jednak jak zobaczylem wzory do obliczenia dlugosci srub itp. az mnie glowa rozbolala, bo z matemetyki to ja orlem nigdy nie bylem :Smile

No ale zobaczymy co sie uda zdzialac
Odpowiedz
to dawaj do mniw piszemy w mathcada i bedziesz sobie mógł manipulować danymi bez przeliczeń.
telep antychmurowy
Odpowiedz
Wrzuć "barn door" w wyszukiwarkę a na pewno coś znajdziesz.
Pozdrawiam Piotr Sky Watcher 80ED na GPD-2 BPC 15x50 <b>http://republika.pl/piotrpe/</b>
Odpowiedz
(28.06.06, 12:27)giguś link napisał(a): to dawaj do mniw piszemy w mathcada i bedziesz sobie mógł manipulować danymi bez przeliczeń.

to jak Kubus da mi chwile odpoczac, i kupie potrzebne materialy, w razie problemow sie zglosze Smile
Odpowiedz
W najnowszym numerze Vademecum milosnika astronomii jest opis budowy "skrzynkowego montarzu pod lustrzanke"...
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
O widzisz, akurat jak zakonczylem prenumerate bo "nie mieli nic ciekawego" Big Grin
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości