Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MEGREZ 80mm F/6
Zapewniam, że to żadna ironia. Widziałem ten sprzęt u Tomka Lewandowskiego. Megrez to ppo prostu inna bajka, ale i inna cena oczywiście. Uważam, że szko z PZO jest bardzo dobrej jako<br>Pozdr.
Odpowiedz
"Pronto" u Tomka było z zubożonej wersji którą zapewne widziałeś bez wyciągu 2", Ell... ma pełną wersję i dla Tomka też taka się już szykuje ;D ;D
Odpowiedz
Chętnie zobaczymy, ponieważ optyka w tamtym egzemplarzu była bardzo fajna.<br>Pozdr.<br><br>Optyka pozostaje ta sama, zmieniamy tylko obudowę i wyciąg na pełny wypas oczywiście na wyraźne życzenie klienta !!!<br><br>Janusz P.
Odpowiedz
Pronto Tomka chyba ma 2" diagonal, ale dość niewygodne ostrzenie, poprzez pokręcanie okularu.  Poza tym to bardzo ładny sprzęt, i tak na prawdę od chwili gdy go zobaczyłem zacząłem myśleć o czyms mniejszym na wyjazdy.  Nie mogę sobie przypomniec dlaczego go nie zamówiłem u Janusza?<br>Megrez wyszedł przez przypadek.
Odpowiedz
Crocodile potestujemy go sami bo recenzję Andrzeja trzeba odfiltrowqć o czynnik 10 jeśli chodzi o krytykę i porównać z inymi wyrobami w jednym miejscu i czasie, raczej tlumaczył się dlaczego go nie bierze niż recenzował jak słyszę Wink
Odpowiedz
A nie do końca mówię że nie biorę. Po prostu na razie mam BPC26x70 i szukam teleskopu do większego powerowania, a nie do d.space. Poza tym wchodzą kwestie cenowe... Zapewniam jednak wszystkich że moja ocena jest zupełnie obiektywna, opisałem dokładnie co i jak ty refraktorkiem widać. Nie wiem dlaczego Januszu tak mocno chcesz filtrować moją opinię o tym sprzęcie, jesli to złośliwość to pamiętam nieco futurystycznych (nbo grzech je nazwać hurraoptymistycznymi) opinii o innych produktach z niedawnej przyszłości...<br>Pamiętaj drogi Januszu, że sam się nie wykreujesz na "faceta od optyki", zostaw nam szaraczkom trochę swojego zdania...<br>Pozdr.
Odpowiedz
dajmy spokój bo źle się zaczyna.  <br><br>Ja osobiście nie odebrałem, że się Łysy wzbrania przed zakupem.  Wręcz odwrotnie, jak pamiętam jego oceny Vixena, to ocena Megreza jest dość optymistyczna. ;D<br>Nie zapominajmy, że jest to na prawdę malutki sprzęcior.<br><br>Poza tym byłby to jeden z tych nielicznych dylematów, który sam się rozwiązuje.  A Andrzej i tak może używać tego Megreza bez ograniczeń nie kupując go.<br><br>Co do wspólnych testów Januszu, to jestem za jak jasna cholera. Uważam, że powinno się każdy jednostkowo występujący sprzęt w Polsce testować i opisywać, co da wiedzę innym.   Możemy pomyśleć o przesłaniu tego do Ciebie lub/i do El Capt.  w celu porównania z Pronto.
Odpowiedz
MOże tak być, że moje recenzje obarczone są pewną dozą nadkrytyki, ale nie wybiórczo. Zawsze jest to nieco bezpieczniejsze podejście niż początkowy zachwyt i następnie rozczarowanie...<br>Co do Vixen FL to jest to sprzęt, w którym nieliczne uwagi są raczej operowaniem na zupełnych szczegółach, to po prostu wyśmienity refraktor.<br>Natomiast co do Megrez-nieco mnie ubodło lekceważenie mojej oceny przez Janusza, tym bardziej że przesiedziałem z Megrez niemal całą noc i ze sporym asortymentem różnych okularów. Dla osób, które stać finansowo na dobry optycznie i rewelacyjny mechanicznie krótki "wypasiony" podróżny refraktorek-polecam ten sprzęt z czystym sumieniem. Tak jak pisałem to jest cenowo nie najtańsze, ale podobny sprzęt firm bardziej "osiadłych" na rynku jest droższy o ok. 50%. W zasadzie gdybym się nie nabiedził nad montażem mojej BPC na statywie i miałbym (jeszcze!) parę groszy w zapasie-zainwestowałbym w ten refraktor. Spodziewałem się nieco większego poweru na planetach ale tu praw fizyki się nie przeskoczy nawet rodzime Pronto (ciekawe co na to T.Vue Wink i już... Zresztą jeszcze nic straconego co do zakupu, na razie wymieniamy się sprzętem, wszystko OK.<br>P.s. Co do opinii Janusza to ja na pewno nie mam zamiaru wszczynać jakiś wojenek, ale proszę o obiektywizm, a jeśli jest krytyka-niech będzie oparta na faktach (a nie braku zamiłowania chyba do mojej osoby).<br>Sprawa zamknięta. <br>Pozdr.<br>
Odpowiedz
Andrzeju spokojnie ja nie podważam ani nie lekceważę twojej opini tylko nakładam odpowiedni filtr ND-1 Wink<br>Wiem jak krytykowałeś APO Crocodila i mam pewien wyznacznik twojej skali jakości Wink<br>Bez urazy nie jestem na Ciebie cięty tylko na to co piszesz i nie zawsze się z tym zgadzam jak zauważyłeś.<br>Mam do tego swoje prawo jak i ty do swoich czasem kontrowersyjnych wypowiedzi ;D<br>Wojen z tobą nie prowadzę bo nie mam armi, najwyżej prowadzę agresywne negocjacje zdania za pomocą klawiatury świetlnej i dobrze sie przy tym z reguły bawię jak i inni czytajacy nasze polemiki forumowicze którzy się przy okazji czegoś nauczą o optyce i teleskopach  Wink  Wink Wink<br>Niech moc optyczna będzie z tobą Andrzeju !!!
Odpowiedz
Po raz pierwszy (i mam nadzieję że nie ostatni) zgodzę się z Tobą. Z polemik można wyciągnąć wiele ciekawych informacji i nawet jeśli czasami zdarzy się krótkie zwarcie-trudno, takie życie. Nie chcę naprawdę "walczyć" ( w dodatku o pietruszkę) tylko obserwować gwiazdki.<br>Myślę że testy muszą być pstrożne i zawsze na zasadzie porównań ze sprzętem zbliżonym. Inaczej wszyscy chodzilibyśmy zniezsmaczeni i pełni kompleksów sprzętowych. Jako x-młodszy adept radochę sprawiało mi popatrzenie na niebo przez zwykłą lornetkę "teatralną". Pasja górą, sprzęt to dodatek tylko!<br>...oczywiście tak jak w "budowlance"-dodatki są najdroższe Wink<br>Pozdr.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości