Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cyferki z wyższej półki
ale jaja koledzy !!!!

a co z cyferkami z wyższej półki ???

m
activa 10x50,  ED 100/900 + LXD75
Odpowiedz
Cyferki z wyższej półki dalej na niej leżą i czekają na potencjalnego nabywcę czyli np Ciebie Mariuszu ;D
Reasumując merytoryczną część wątku widzę że sporo osób skłania sie do uznania np Nikona CP-4500 za aparacik nadajacy się z pewnymi ograniczeniami oczywiście do astrofoto planetarnego i po troszę do obiektów DS do czego i ja przystaję po pierwszych astro próbach nim poczynionych.
W przypadku obiektów DS bezprzecznie lepsze są cyfrowki lustrzane z wymienną optyką ale to już inna bajka cenowa niestety i temat na osobny wątek.

ps Papatek, "nie sprzedam ich tu wiecej...., pójdę przemyśleć swoje życie" Wink Wink Wink
Odpowiedz
Panowie, spokojnie >Sad. Kłótnie już kiedyś przerabialismy na innym forum . Po co znowu tutaj zaczynać ??? Ludzie oczekują ( w tym i ja, laik w sprawach astro-foto ) odpowiedzi na konkretny, podany temat. Niech wypowiedzi na temat wynoszą przynajmniej te 70-80% ;D.
Odpowiedz
PAX ASTRONOMICA !!!!
w morde Big Grin
wracajac do cyfrowek
a co na temat Nikona d100
minolty dimage 7 or 9
canon eos 10d

hm, 2 miesiace temu zastanawialem sie nad kupnem apartu i mialem dylematy miedzy cyfrowym a analogowym (niesety funduszy nie mialem na "gorna polke") i kupilem analoga
jak na razie jestem zadowolony - ale - tu pytanie do znawcow
jezeli faktycznie odlozylbym kase na "bardzo wysoko polke"
tak powiedzmy do 12 tys - ta jaki model bylby godny uwagi - ale zaznaczam nie tylko do astro gdyz w moim przypadku kupwanie takiego sprzetu w jednym celu jest bez sensu. ktory z aparatow dostepnych na rynku bylby w miare uniwersalny ??
pozdrawiam serdecznie
M.

PS.
Na drugi raz to sobie idzcie na Hyde Park or wymiencie sie emaliami
albo zadzwoncie do siebie a nie zasmiecacie tablice bezsensownymi klotniami

Odpowiedz
mam podobny problem który rozwinął się w wątku canon 10D tyle że co do modelu obiektywu.
zerknij.

pozdrawiam
Seba
Odpowiedz
odpowiem Ci pokrętnie, jak masz czas czytaś mase postów zapisz się na yahoo digital astro - póki co Janusza tam nie ma, więc nie napiszą Ci że: TO SE NE DA !!!!

Z wymienionych ja osobiście najbardziej polecam EOSa 10D i nieco mniej Nikona D100 (daje dużo bardziej zaszumione obrazy ale ostrzejsze) !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości