Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest z PTMA Szczecin???
A na przykład to że ja jestem ze Szczecina. Jak chcesz to reaktywujemy PTMA Szczecin - niedawno reaktywował się PTMA Poznań więc to nie takie trudne.
Odpowiedz
Jestem  z  Szczecina  ale  o  działaniu PTMA    nie  słyszałem  nic  w moim  mieście. Wiem  że działa  grupa  zajmująca  sie  astronomią  na Uniwersytecie  Szczecińskim. Pokazuja  niebo  w planetarium ,które  znajduje  się w
Muzeum  Narodowym  na Wałach  Chrobrego. próbowałem  nawiązać kontakt  przez Panią która prowadzi  te pokazy z
resztą tej  grupy. Interesuje  mnie  radioastronomia  ,niestety  i w Polsce nie ma  stowarzyszonej  grupy amatorów
radioastronomi, próbowałem  na tym forum  zkojarzyć  taką grupe, ale nic z tego. Jestem  krótkofalowcem  nawiązywałem  łączności  przez satelity  amatorskie  jak  również ze  stacją  orbitalną  ISS,gdzie  znajduje  się  sprzęt amatorski .i od czasu  do czasu  mozna nawiazać  łączność  z kosmonauta. a więc  Szczecinianie  do dzieła dajmy przykład  ,,że tu się  Polska  nie konczy ale zaczyna że jesteśmy  ze Szczecina !! ''
                                                pozdrawiam  SP1TMN
Odpowiedz
Zeby zainteresowac mlodziez radiostaro trzeba opracowac projekt, wykonac nim obserwacje i dobrze wszystko udokumentowac w sieci. Zainteresowanie jest male gdyz temat jest trudny (wymaga spec. wiedzy w roznych dziedzinach ) i nie tak atrakcyjny jak np. astrofotografia, czy obserwacje wizualne.
Pozdrawiam Astro4u.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości