Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA Oddział Białystok
Na pierwszym w Nowym Roku spotkaniu w koncu pojawilo sie troche wiecej osob niz zwykle. Mam nadzieje, ze w ten sposob rozpoczety "nowy rok" w oddziale bedzie rownie owocny pod wzgledem frekfencji.
W zwiazku z pojawiem sie astro-kalendarza ujawnilo sie na forum troche "uspionych" osob. Padl wiec pomysl zalozenia watku, ktory przypominalby oraz informowal o dzialalnosci PTMA w Bialymstoku, po to by dotrzec do nowej grupy osob.
Nie chodzi nam o namawianie do wstepowania w szeregi PTMA (mimo to, wczoraj deklaracje czlonkowskie wypelnily dwie nowe osoby Smile) lecz o aktywniejszy udzial w samych spotkaniach, obserwacjach itp.
Sukcesywnie postaram sie pisac o terminach spotkan. Z reguly jest to pierwszy wtorek kazdego miesiaca, aczkolwiek zdazaja sie czasami sytuacje takie jak akcja z kalendarzem i kolejne spotkanie planowane jest troszeczke wczesniej.

cdn Smile

pozdrawiam
Maciek J.
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Pozdrawienia z UK dla wszystkich z bialostockiego PTMA !!!!  Big Grin

Dobry pomysl Macku z publikowaniem terminow spotkan tutaj, skrobnij moze cos czasem o tematyce spotkan, co bylo na nich, jakie obserwacje sa planowane..... ??

Warto takze pomyslec o reaktywowaniu strony, ja niestety zupelnie juz nie mam na to czasu od dawien dawna  Sad Moze ktos mlodszy i mniej zajety moglby sie tym zajac przy merytorycznym wsparciu starszego kolektywu jako recenzentow.

Czy wybrano na styczniowym spokaniu osobe p/o skarbnika ??? Zreszta chyba niedlugo konczy sie kadencja, ale wybrac tymczasowego zastepce trzeba (ktos musi zbierac skladki od tych zdeklarowanch...hi, hi)

Oczywiscie sluze pomoca w sprawach papierkowych zwiazanych z obowiazkami skarbnika.

Pozdrawiam- burza [Obecnie z 54.6896 N, 1.2280 W]
Odpowiedz
Wczoraj pogadalismy troche o sprzecie (nie wiem czy wiesz o nowym nabytku Jacka Smile) o kometkach, o kalendarzu. Pojawil sie pomysl zakupu DCFow, na zakrycia planetoidalne.
Jesli chodzi o skarbnika, to na razie zajmie sie tym Andrzej, pewnie sie z toba skontaktuje, by obgadac szczegoly.
Reaktywacja www heh... ja nie mam na to czasu kompletnie Sad mgr i sesja na karku. Ale porusze to na spotkaniu, moze komusi sie nudzi Smile

pozdrawiam
Maciek j.
PTMA Białystok, Dobson 254/1200 i bino 26x70 N 53 04.122 E 23 06.086 Stacja PFN PAVO9 [Obrazek: PL524962.gif]
Odpowiedz
Tomek (McQuenn) powiedzial ze na nastepne spotkanie tj. 24 sytcznia przyniesie tamten plan, zobaczymy co trzeba zmienic, ja mu pomoge w razie czego i powinna na lutowe spotkanie byc gotowa stronka

PS. Tam zarabiaj pieniazku Burza i jak juz sie zarobisz to przyjezdzaj do nas Big Grin
Synta 200/1200
Odpowiedz
Witaj Wojtas, dzięki za pozdrowienia, niewątpliwie będę potrzebować pomocy w sprawach papierkowych związanych z obowiązkami skarbnika do czasu twojego powrotu z UK, najpierw jednak uporam się z ze sprawą kalendarzy.
A w kwestii www, to Tomek ma coś na rzeczy.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
cześć
pozdrawiam to dobry pomysł na nastepne ja tez przychodze i w końcu sie zapisuję.
Robcio
ps jesli trzeba mam apartat cyfrowy.........
moze laptopik sie przyda do magazynowania zdjatek? w czasie opserwacji

telep antychmurowy
Odpowiedz
Popieram inicjatywę tego wątku.

W sprawie www służę pomocą w wykonaniu np. elementów graficznych...  Wink
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Odpowiedz
Domylam sie ze Andrzej wystapi w roli p/o Skarbnika. Pomoge Ci Andrzeju we wszyskim, jak sie wypenia te KP, KW, podam nr NIP dla PTMA, w domu mam pliki na komputerze, gotowe szablony sprawozdan finansowych - to obgadamy na priv.

Strona www - chciabym bardzo aby strona stala sie wreszcie nowoczesna, chodzi mi o projekt w PHP lub cos bardzo podobnego. Poprzednie moje wypociny byly podyktowane chronicznym brakiem czasu ( i wiedzy o tworzeniu nowoczenych www), az w koncu umarla smiercia naturalna.

Tomek podsylal mi kiedys ten szablon, pamietam o tym. Bardzo podoba mi sie wykonanie w stylu Limaxa7, moze sklonicie kolege do wspolpracy... ???

Oczywiscie do przedyskutowania sa dzialy tematyczne strony, tonacja tla, uzyte barwy, optymalizacja pod rozdzielczosci tudziez przegladarki, mala waga plikow..... no i wreszcie kto to wszystko bedzie trzymal za morde ;D

Tym samym jednak mozecie do woli korzystac z tekstow, opisow obserwacji, zdjec,  etc..., ktore tam umieszczalem. Nie chciabym tylko aby strona stala sie kolejnym nudnym serwisem z codziennymi nowinkami, to ma byc strona tresciwa, stawiajaca na prezentacje Nas i Naszych obserwacji astronomicznych. Kropka.

O nowym teleskopie Jacka wiem juz od listopada  Tongue, ja mam zamiar sprawic sobie kiedyc cos podobnego, przynajmniej w aperturze  Wink.....ale na razie duzo kosztuje.

Jesli chodzi o DCF, to z tego co wiem, na rynku chyba brakuje teraz odpowiedniego modulu DCF do naszych potrzeb, aby zbudowac taki rejestrator jaki ja posiadam. O szczegoly trzeba bedzie pytac Leszka Benedyktowicza. W razie czego sluze kontaktem z nim.

Bardziej bym jednak obstawal za pojciem krok dalej w nowoczesnosc i myslenie o inserterze czasu GPS, np produkcji dr. H. Cuno (http://www.astronik.de/gpstim/gpstie.htm), ale na razie to za duzy wydatek jak na Oddzial, skladki trzeba by zbierac z 5 lat...., czyli 320 E + 10 E przesylka.

Forum przegladam prawie co 2 dzien, wiem mniej wiecej wiej co obserwujecie, jeli ktos z Was o tym napisze. A tyczasem trzymajcie sie cieplo. Za godzine mam spotkanie klubu astronomicznego  Big Grin
Pozdrawiam- burza [Obecnie z 54.6896 N, 1.2280 W]
Odpowiedz
To był mój drugi udział w spotkaniu białostockich oglądaczy nieba.
Powoli zaczynam łapać o czym mówią koledzy o większym stażu.
P.S. Trza pomyśleć o większej ilości krzeseł Smile
pozdr
Odpowiedz
(12.01.06, 20:10)Emcekwadrat link napisał(a): To był mój drugi udział w spotkaniu białostockich oglądaczy nieba.
Powoli zaczynam łapać o czym mówią koledzy o większym starzu.
P.S. Trza pomyśleć o większej ilości krzeseł Smile
pozdr

Hehe, poczekaj az pojedziesz z nami na pole obserwacyjne Wink Wesola gromadka, kiedy gdzies opjedzie to dopiero sie dzieje Big Grin czasami nawet... jelenie rycza w lesie z tego wszystkiego Big Grin

pozdrawiam
Maciek J.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości