Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GZ Fotozagadka nr 23
Oto kolejna miryda z "R" w nazwie.
Odpowiedzi tradycyjnie oczekuję na priva.
Powodzenia

[Obrazek: GZfoto23.jpg]
Odpowiedz
Udało mi się  dziś ocenić jej jasność. Szykuje się ładne maksimum.  Wink
Odpowiedz
Gratuluję rozdmuchania chmurek Wink.

Robert Bodzoń zaproponował, a ja po głębszym namyśle (nie jednym głębszym  Wink ) stwierdziłem, że właściwie czemu nie. O ile będzie poparcie społeczne.
Otóż propozycja dotyczy punktowania odpowiedzi. Począwszy od pierwszego miejsca za 10 punktów, do 10tego za 1 punkt, dalsze miejsca bez punktów.
Zagadki dawałbym raz w tygodniu, na przykład w czwartek, o ustalonej godzinie, na przykład 19tej.
Konkurs trwałby do znudzenia  Big Grin, ale nie dłużej niż do jesieni przyszłego roku.
Nie byłoby wielkich nagród, a przede wszystkim satysfakcja, oraz jakaś symboliczna nagroda (gazeta z moim artykułem, albo zdjęcie, a może kalendarz, który być może zrobię na rok 2007) z moim autografem  Smile .

Oczekuję konstruktywnych opinii na ten temat.
Odpowiedz
Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł, bo np. w moim przypadku element nawet najmniejszej rywalizacji, działa mobilizująco. Moim zdaniem nagród nie musi być w ogóle, może jakieś drobne upominki, takie jak napisałeś. osobiście mam tylko jedną prośbę, żeby pytania podawać może trochę później, np. o 21ej. Wiem, że każdemu się nie dogodzi ale w czwartki, ze względu na zajęcia sportowe, wracam zawsze późno do domu. No i druga prośba, żeby pytania nie były podawane w ciągu weekendu.

I przy oakzji wyrażam wyrazy podziękowania za chęć orgnizacji tej zabawy i poświęcenia czasu.

Pozdrawiam, tomek
Odpowiedz
(29.12.05, 22:12)Henryk link napisał(a): Robert Bodzoń zaproponował, a ja po głębszym namyśle (nie jednym głębszym  Wink ) stwierdziłem, że właściwie czemu nie. O ile będzie poparcie społeczne.
Otóż propozycja dotyczy punktowania odpowiedzi. Począwszy od pierwszego miejsca za 10 punktów, do 10tego za 1 punkt, dalsze miejsca bez punktów.

Tak na dobrą sprawę to nie była nawet propozycja, a stworzenie klasyfikacji dla samego siebie, aby zmobilizować się do odgadywania zagadek  Smile.
Przesłałem to jako ciekawostkę Henrykowi, a Henryk zamieścił powyższą informację.

Ja podobnie jak Tomek lubię nutkę rywalizacji, a że w Lidze nie mogłem startować  :'(, to podliczyłem punkty (wg przedstawionych zasad) i wyszło mi, że jestem na 11 miejscu  Sad. Pora więc awansować do pierwszej dziesiątki Smile.

Oczywiście na czele jest niezrównany SSW, ale depcze mu po piętach Antyqjon. Jeżeli więc chcecie mogę liczyć punkty, ale jeżeli nie chcecie, będę liczył "po cichu", sam  dla siebie  Wink.
Jak wyprzedzę SSW  ;D dam znać.
Odpowiedz
Pomysł z jednej strony ciekawy, ale z drugiej strony chyba jednak nie dla takiego lenia jak ja, który połowę zagadek sobie odpuszcza... Albo się zmobilizuję i wezmę udział w każdej kolejce, albo tak jak do tej pory spróbuję niektórych zagadek Wink
Niestety w tym roku mam mniej wolnego czasu i jeśli zagadka sprowadza się do porównania fotki z kilkunastoma mapkami, to nie zabieram się za to mając świadomość, że w końcu i tak bym trafił Tongue
Jak by nie było: nie mam nic przeciwko konkursowi, a może nawet jestem troszkę "na tak" Wink
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
Ciekawy Avatar SSW  Wink
;D
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
(31.12.05, 01:36)Adam link napisał(a): Ciekawy Avatar SSW  Wink
;D

;D
A Ty Adaś czemu nie odpowiadasz? >Sad
Odpowiedz
Podaję odpowiedź:
Gwiazdka z zagadki 23 to miryda R Tri (w okolicy maksimum jasności), jak słusznie zauważył Adam, który jednak nie udzielił odpowiedzi, ta sama jest w awatarze SSW ;D.

Odpowiedzi przysłali:
SSW
Antyqjon
Hermes
Robert Bodzoń
Tomek L
Arkady
Domek
Heniek
JaLe
Damian
Dark

Gratuluję i informuję, że zgodnie z sugestiami, od przyszłego roku co czwartek o godzinie 21ej będę podawał kolejną zagadkę. W tym celu założę wkrótce nowy wątek.
Odpowiedz
Tak przedstawiają się zmiany jasności R Tri w XXI wieku wg naszych obserwacji:

[Obrazek: rtri311205.gif]

Miryda ta ma dość stabilny okres 267 d. W średnim maksimum osiąga jasność wizualną 6.2 mag zaś w średnim minimum jej jasność spada do 11.7 mag.
Maksimum jasności w bieżącym cyklu przewidywane jest w pierwszej (wg mojego skryptu) bądź w drugiej (wg AAVSO) dekadzie stycznia. Już widać, ze będzie ono wyższe niż średnie maksimum. Zachęcam do obserwacji.  Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości