Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsze koty za płoty :-)
Korzystając z wczorajszej pogody zrobiłem trochę (pierwszych) zdjęć. Nie są jakieś super, trochę podrabiane w IrfanView ale moje pierwsze Wink

Pierwszy Orion:
[Obrazek: vb3af1c3gxtg0ntpm.jpg]

Jeszcze jeden Orion:
[Obrazek: en5ezykhtgdxnh83m.jpg]

W zenit celowane, a jednak trochę poruszone:
[Obrazek: ecvunbx42zdobpn6m.jpg]

I jeszcze jedno, z sierpnia (około pół godziny naświetlane):
[Obrazek: a4twv50pb2a339o6m.jpg]
pozdrawiam
Darek
Odpowiedz
Jak na pierwsze to nie jest źle ale przydałoby się podać jakieś parametry, oprócz tych 16sek i aparatu. Pierwszy Orion też poruszony a przy takim czasie żadne nie powinno być poruszone..
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
O tych zdjęciach nie wypada mówić źle i nie można mówić dobrze.
Ważne są próby i aby każda następna była lepsza od poprzedniej a wtedy do kalendarza będzie blisko.
I trzeba pokazywać nie zważając na uszczypliwe nieraz uwagi, bo uwagi życzliwe i doświadczenie innych pozwalają na skrócenie drogi.
okulary +3d, TN200/1000 na widełkach+GOTO, lornetka teatralna :-)
Odpowiedz
Wczoraj również był mój pierwszy raz (że tak powiem Wink ;D) w kategorii DS a konkretniej gromadka M 45. Nie przypomina to Sióstr Czarka, Przemasa czy Emde-go ale i tak dobrze jak na 1st time tak sądzę. Ale o tym więcej jak pobawię sie materiałem na wszelkie zadowalajace sposoby (może dziś wieczorem lub jutro)
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
A czym fociłes Kamil? Pamietaj, bez chociaż kawałka mgławicy nawet nie pokazuj Big Grin Wink

P.s. to oczywiscie żart Smile
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
(27.12.05, 15:16)qbanos link napisał(a): A czym fociłes Kamil? Pamietaj, bez chociaż kawałka mgławicy nawet nie pokazuj Big Grin Wink

P.s. to oczywiscie żart Smile

minolta dimage z1 czy jakos tak ponad 300 mm ogniskowej. mgławice widać szczątkowo (wszystko dokładnie opisze póżniej)
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Odpowiedz
(27.12.05, 11:10)qbanos link napisał(a): Jak na pierwsze to nie jest źle ale przydałoby się podać jakieś parametry, oprócz tych 16sek i aparatu. Pierwszy Orion też poruszony a przy takim czasie żadne nie powinno być poruszone..
Jeśli chodzi o parametry to zdjęcia robiłem na ISO300 i samym aparatem, dlatego mogłem je trochę poruszyć. Kiedy będe mieć znowu, siostry aparat porobie więcej. Myślę, że na początek całkiem nieźle Smile
Odpowiedz
Znalazł się jeszcze (najprawdopodobniej) Mars:

[Obrazek: gbaz3t0qohvsh5n9m.jpg]

Odpowiedz
Qbanos zaczynał podobnie Panowie a zobaczcie gdzie zaszedł  Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości