Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego RADIOASTRONOMIA ???
Witam
tu tez jest troszke informacji Smile
http://www.sp1lop.internet.v.pl/ksiazka/
Odpowiedz
Witam

Chcialbym sie dowiedziec kiedy mozna sie bedzie spodziewac pierwszych postow z opisami budowy tak owego radioteleskopu.

Dobrze byloby tez sporzadzic kosztorys czesci aby kazdy zainteresowany mogl przygotowac sie na wydatek.

Pozdrawiam
Nerull
Położenie: 52°01'N  20°17'E Teleskop : Power Telescope 60700(SPRZEDAM!) Lornetka : Dioptex 15x50 Aparat    : Zenit ET, Sony Cyber-Shot DSC-P41 Kamera   : Sony jakieś Smile [Obrazek: banner-kanaba.gif]
Odpowiedz
(15.01.06, 15:12)Nerull link napisał(a): Witam

Chcialbym sie dowiedziec kiedy mozna sie bedzie spodziewac pierwszych postow z opisami budowy tak owego radioteleskopu.

Dobrze byloby tez sporzadzic kosztorys czesci aby kazdy zainteresowany mogl przygotowac sie na wydatek.

Pozdrawiam
Nerull

Sądze, ze pod koniec stycznia pojawią sie już jakieś posty na ten temat.
W chwili obecnej sprzet jest w trakcie zamwiania. Po otrzymaniu i zlozeniu wszystkiego w dzialajaca calosc bedziemy wykonywac jakies testy i pisac o wszystkim wiecej. O liste i kosztorys sie nie martw, wszystko bedzie. Nie rozumiem jak mozna w ogole zakladac ze zostanie to pominiete skoro ma to byc sprzet do samodzielnego wykonania Smile Mam nadzieje ze niecierpliwi nie beda musili czekac zbyt dlugo.
Odpowiedz
Cytat: Nie rozumiem jak mozna w ogole zakladac ze zostanie to pominiete skoro ma to byc sprzet do samodzielnego wykonania Smile

Nie o to mi chodzilo, wiem ze napewno kosztorys zostanie podany tylko dobrze by bylo go podac w miare wczesniej, zeby byc przygotowanym na ewentualne koszty. Glownie chodzi o to ze chce juz zaczac zbierac kase a nie mam zielonego pojecia ile Smile
Położenie: 52°01'N  20°17'E Teleskop : Power Telescope 60700(SPRZEDAM!) Lornetka : Dioptex 15x50 Aparat    : Zenit ET, Sony Cyber-Shot DSC-P41 Kamera   : Sony jakieś Smile [Obrazek: banner-kanaba.gif]
Odpowiedz
Ok, masz racje ale na razie moge podac tylko rzad cen bo nie wyliczalismy wszystkiego pod katem gotowego zestawu. Poza tym chcielibysmy o nim mowic gdy zacznie juz dzialac (moga byc jakies zmiany wplywajace na cene).

Przy zalozeniu ze masz PC z karta dzwiekowa lub magnetowid/ telewizor z odpowiednim tunerem (o tym pozniej) wersja najbardziej prymitywna zamknie sie w kwocie nie wiekszej niz 250 PLN. Cena zalezy od ilosci kabla koncentrycznego jaki zuzyjesz na polaczenie (antena - tuner). Zalezy tez ile srodkow poswiecisz na montaz mechaniczny wszystkiego.

Wersje rozszerzone zestawu antenowego to koszta rzedu 500 PLN + wydatki na kolejne udoskonalenia systemu. Innymi slowy za okolo 500 pln zbudujesz wersje rozszerzona z gotowych kolckow ale udoskonalac bedziesz juz musial elmentami domowej roboty.

>Magnetowid/ telewizor z odpowiednim tunerem to taki, który
(umozliwia wybor kanalow najlpiej za pomoca czestotliwosci i nie dajacy na stale wygaszonego ekranu na wyjsciu AV  gdy na danej czestotliwosci/kanale odbierany jest szum). Podamy jakas niewielka liste sprzetu jaki sie nadaje do takich rzeczy, moze uda sie ja rozbudowac o doswiadczenia innych uzytkownikow gdy pomysl sie rozkreci.
Odpowiedz
Dzieki za info, bede miejwiecej wiedzial ile zebrac $ Smile

Na strychu mam dzialajace video, jego nazwa (bodajze) to Sharp VC-A30BP, czy takie video nada sie jako jeden z elementow?

Ponizej zdjecie:
[Obrazek: video9fz.jpg]
Odpowiedz
Bez zartów Smile

Po zdjeciu nie powiem ci czy sie nadaje czy nie.  ;D

Musisz sprawdzic to sam.

1. Wlacz magnetowid do anteny zewn i do TV.

2. Sprobuj ustawiac jakis kanal w pasmie UHF na ktorym nic nie jest nadawane. Zobacz czy jedynie mozesz wybrac numer kanalu z zakresu 21-60, czy moze jeszcze daje sie wpisac z palca czestotliwosc dla tego kanalu w MHz. Jesli mozesz ustawiac tylko kanaly to jeszcze nic straconego ale z ustawianiem czestotliwosci byloby jeszcze lepiej.

3. Najwazniejsze aby magnetowid pozwalal zapamietac kanal, na ktorym jest tylko szum (nie nadawany jest zaden program) oraz aby nie wygaszal ekranu (zwykle na niebiesko) gdy na ustawionym kanale odbierany jest szum. W niektorych magnetowidach mozna funkcjonalnosc wygaszania ekarnu wylaczyc z poziomu menu. Dlatego dobrze sie z nim zapoznaj.
Odpowiedz
Zdjecie dalem bo nie jestem pewny czy dobrze nazwe spisalem Tongue
Pozniej sprawdze i napisze na forum czy sie nadaje.
Odpowiedz
Czy to radioastronomia?
fotki z OZMY 2004
facet używa kosmicznych śmieci - czytaj satelity  Wink
do różnych rzeczy - od przesyłania wiadomości (po kiego grzyba w dobie email) po zasysanie szczegółowych danych z satelit

[Obrazek: 3.jpg]

[Obrazek: 2.jpg]

[Obrazek: 1.jpg]

hmmmmm...
Odpowiedz
No NIE. To nie jest radioastronomia tylko radioamatorstwo. Ale czy to nie to samo? ;D
Newton 150/900, MTO11CA, CCD i takie tam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości