Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zebranie Zarządu Oddziału Pomorskiego PTMA
(05.01.06, 15:05)Mirek_Krasnowski link napisał(a): [quote author=przemas link=topic=7476.msg113144#msg113144 date=1136467131]
Hmmm wysnuwam z tego dość smutny wniosek, że nastąpił swego rodzaju paraliż interpretacyjny Statutu, co może skutkować tym, że w zasadzie w jakikolwiek sposób byśmy nie przeprowadzili Walnego, to i tak ktoś może z łatwością poddać jego ustalenia w wątpliwość, bo znajdzie się "haczyk" w przepisach statutowych.

He he he ale jaja...

Przemas Smile Smile Smile

Przemku wyciągasz złe wnioski. Statut PTMA ma wiele nieścisłosci, które należało by doprecyzować ale generalnie jest OK. Napewno da się zwołac Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału tylko trzeba zrobić to w odpowiednim trybie, a jest ich parę i wszystkie będą legalne. Na dzień dzisiejszy "najniebezpieczniejszym" trybem jest żądanie 1/4 członków oddziału ale jeżeli uporządkuje się listę członków to takze taki tryb jest możliwy.

Tak czy siak Zarząd oddziału najlepiej z pomocą komisji rewizyjnej powinien pilnie pewne sprawy formalne uporządkować.
[/quote]

Jednym słowem - na 17 stycznia spotyka się Zarząd OP lub ewentualnie Zarząd + Komisja Rewizyjna i ustalają dalsze postępowanie w sprawie Smile Smile Smile

Dobrze zrozumiałem?

ps. Miras, kochany jesteś!!! Ja juz zgłupiałem od tych statutów Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
No i wszystko jasne  ;D
Odpowiedz
(05.01.06, 16:05)przemas link napisał(a): [quote author=Mirek_Krasnowski link=topic=7476.msg113149#msg113149 date=1136469924]
[quote author=przemas link=topic=7476.msg113144#msg113144 date=1136467131]
Hmmm wysnuwam z tego dość smutny wniosek, że nastąpił swego rodzaju paraliż interpretacyjny Statutu, co może skutkować tym, że w zasadzie w jakikolwiek sposób byśmy nie przeprowadzili Walnego, to i tak ktoś może z łatwością poddać jego ustalenia w wątpliwość, bo znajdzie się "haczyk" w przepisach statutowych.

He he he ale jaja...

Przemku wyciągasz złe wnioski. Statut PTMA ma wiele nieścisłosci, które należało by doprecyzować ale generalnie jest OK. Napewno da się zwołac Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału tylko trzeba zrobić to w odpowiednim trybie, a jest ich parę i wszystkie będą legalne. Na dzień dzisiejszy "najniebezpieczniejszym" trybem jest żądanie 1/4 członków oddziału ale jeżeli uporządkuje się listę członków to takze taki tryb jest możliwy.

Tak czy siak Zarząd oddziału najlepiej z pomocą komisji rewizyjnej powinien pilnie pewne sprawy formalne uporządkować.
[/quote]

Jednym słowem - na 17 stycznia spotyka się Zarząd OP lub ewentualnie Zarząd + Komisja Rewizyjna i ustalają dalsze postępowanie w sprawie Smile Smile Smile

Dobrze zrozumiałem?

ps. Miras, kochany jesteś!!! Ja juz zgłupiałem od tych statutów Smile Smile Smile
[/quote]

Moim zdanie 17 stycznia powinien zebrać się Zarząd  i podjąć decyję co zrobić  z żadaniem "zwołanie walnego zebrania ZARZĄDU oddziału". Decyzje Zarządu moga być dwie:

1. Poinformowanie wnioskodawców aby sprecyzowali o co im chodzi bo takiego czegoś jak "Walne Zebranie Zarządu Oddziału" statut nie przewiduje.

2.  Stwierdzenie, że we wnisoku nastąpiłe nieprecyzyjne sformułowanie ale wiadomo jaka była intencja wnioskodawców. W związku z tym zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Oddziału  w trybie inicjatywy Zarządu Oddziału.

Jak bym był Zarząd to zrobił bym tak jak napisałem w punkcie 1 i zabrał się za ustalenie ilu jest formalnie członków oddziału (nie chce mi się wierzyć, że jest ich kilkudziesięciu). Co zrobic z członkami niepłacącymi składek tzn. czy maja prawo głosu czy nie mają. Odpowiedzi należy szukać u prawnika biegłego w ustawie o stowarzyszeniach. Wiem napewno, że są stowarzyszenia w których prawnicy udzielą kompetentnej interpretacji bezpłatnie. Nie wyobrażam sobie aby taka interpretacja miały inny charakter jak pisemny.
To wszystko zrobił bym jako Zarząd zakładając, że wnioskodawcy nie odpuszczą i złożą wniosek ponownie.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz

Dokładnie dlatego Piotr początkowo "upierał się" przy zebraniu najpierw samego Zarządu.

(Piotr jest mało rozmowny w tym wątku, bo jest przeważnie poza netem i jak coś pisze, to z przygodnych kafejek w różnych częściach Polski. Ostatnio pisał, zdaje się, z Bielska-Białej)

Na zebraniu we wtorek ślęczeliśmy we czwórkę nad statutem PTMA. Po wczorajszej wymianie postów na Forum udało mi się go telefonicznie przekonać, żeby zwołał jednak Nadzwyczajne Walne Oddziału. Jako argumentu użyłem wizji zagrożenia, jakim mogłaby być opaczna interpretacja zwołania zebrania wyłącznie Zarządu i kolejne pomówienia, że niby Zarząd unika otwartej dyskusji. Zresztą głosy w tym tonie pojawiały się od początku tego wątku. Teraz już sam nie wiem, czy dobrze się stało, że go przekonałem. Ja chcę mieć tę przygodę jak najszybciej za sobą.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Panie... widzisz i nie grzmisz...

Nazwał bym to po wojskowemu, ale powiem Wam wszystkim tylko tyle... nie chce mi się tu juz z Wami gadać. Te rozmowy nie dość ze są bezproduktywne to wprowadzają jeszcze więcej zamieszania niż to konieczne. No chyba, że rozbicie OP PTMA (Mirku proszę w tym miejscu - zwracaj uwagę na pisownie tego skrótu bo PO może boleć w zestawieniu z PTMA Smile ) jest już za małym celem dla niektórych. Proponuję zająć się rozbiciem całego PTMA!!!
Jak będziecie wiedzeli o co wam samym chodzi to zapraszam na wtorek  do COP w Gdyni

Piotr

(nie liczcie na mnie w tych dyskusjach...)
Pozdrawiam
Odpowiedz
Przepraszam bardzo za pomyłkę ale jakoś w głowie utkwiło mi, że jest to Pomorski Oddział- PO, a nie Oddział Pomorski OP.

Natomiast co do rozbijania czy to OP PTMA czy też PTMA to napewno nie jest to moim celem.  Z moich wypowiedzi jasno wynika, że wyjaśniam zawiłości statutowe bo mam w tym doświadczenie (4 lata w Radzie Nadzorczej i 8 lat w Zarządzie ogólnopolskie izby gospodarczej)
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
(05.01.06, 20:09)El_Capitano link napisał(a): Teraz już sam nie wiem, czy dobrze się stało, że go przekonałem. Ja chcę mieć tę przygodę jak najszybciej za sobą.

Raczej źle bo i tak  za 3-4 miesiące musi się odbyć "normalne" Walne gdzie w normalnym trybie można sprawy przedyskutować. To sobie dzisiaj uświadomiłem.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Z tego co pamietam statut mowi o tym ze kadencja Zarzadu nie musi trwac "sztywno" 3 lata i moze byc wydluzona (max 3.5) lub skrocona...
Odpowiedz
(05.01.06, 20:09)El_Capitano link napisał(a): Dokładnie dlatego Piotr początkowo "upierał się" przy zebraniu najpierw samego Zarządu.

Jesli mowa o watku, w ktorym piszemy to owszem Piotr "upierał się" przy Zebraniu Zarzadu ale
z naciskiem na "glos doradczy", ktory w kolejnych postach okazal sie byc zakulisowa proba rozwiazania problemó zgłoszonych we wniosku pozbawiona gwarancji obiektywnej oceny.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości