Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zebranie Zarządu Oddziału Pomorskiego PTMA
A to moja ostatnia wypowiedź i drgnienie w tej sprawie i w tym wątku a go Gdańska na 100% nie przyjadę - mam zajęcia.
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Przemku wszystko jest w statucie.

1. Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału zwołuje Zarząd Oddziału na wniosek 1/4 członków oddziału lub 1 członka oddziału. Decydującą kwestią ile ich ma być może być tylko to co jest w orginalnym tekście statutu zatwierdzonego przez Walny Zjazd Delegatów. Jest sprawą dla mnie bezdyskusyjną, że 1 członek to pomyłka ale jeżeli ta pomyłka niezgodna z intencją Zjazdu Delegatów tam jest to ona obowiązuje.

Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału może zostać zwołane takze na wniosek lub żądanie
-Zarządu Oddziału,
-Komisji Rewizyjnej Oddziału,
-Zarządu Głównego,
-Głównej Komisji Rewizyjnej

2. Zbiera się Zarząd oddziału i ropatruje czy wniosek lub żądanie o zwołanie Nadzwyczajnego Zebrania Oddziału jest zgodny ze statutem. Jezeli jest zgodny to zwołuje Walne. Nie doszukałem się w Statucie ile Zarząd ma na to czasu (ewidentna kuch nie wiem jak sąd mógł zarejestrować taki statut). Jest tylko jeden termi, a mianowicie członkowie oddziału musza byc poinformowani o Walnym nie później niż na tydzień przezd terminem Walnego. W zawiadomieniu musi byc podany porządek obrad.

Natomiast jeżeli Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału zwołuje Zarząd Główny to musi to ztrobic w terminie 2 miesięcy od podjęcia takiego wniosku.

3. Nic w statucie nie ma na temat tego co jest w kompetencji Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Oddziału. Osobiście uważam, że to jest też kucha ale byc może takie były intencje twórców.

4. Aby decyzje Walnego były ważne i wiążące to musi w Walnym uczestnmiczyć

"w pierwszym terminie co najmniej połowy delegatów, w drugim terminie bez względu na liczbę zebranych jednak nie mniejszą niż liczba osób w statutowych Władzach wybieranych na zjeździe"

Z tego wniosek, że Zarząd oddziału musi w zawiadomieniu o Walnym podać dwa terminy. Są dwie praktyki :

1. Termin drugiego Walnego wyznacza sie na godzinę póxniej niż pierwszego
2. Termin drugiego wyznacza się na dwa tygodnie do miesiące od terminu pierwszego)

Aby nie było problemów to praktycznie powiadomienie członków o Walnym powinne się odbyc listem poleconym.

Jak są jakieś pytania to prosze bardzo.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
(05.01.06, 11:18)Pawel_Maksym link napisał(a): Mirku ustawa mówi jedynie o tym iż dodatkowe akty prawne np. rozporządzenia podjęte przez zarząd mają moc.
Proponuję ci Mirku byś sam zasiadł do pisania Statutu PTMA zobaczymy jak ci będzie szło... wielu sie już nagadało i nakrzyczało i naobiecywało.

Pawełku jeżeli Zarząd podjął uchwałę, że osoby które nie zapłaciły składki nie mają prawa głosu to moim zdaniem jest to niezgodne po pierwsze, ze statutem, a po drugie w ogóle z prawem. W poniedziałek pogadam z prawnikiem bo zaznaczam mecenasem nie jestem i moge się mylić

Pawle Statut Towarzystwa jakiegokolwiek to twór żywy który z czasem ulega zmianie. Tak się dzieje nawet z konstytucją i nie ma w tym nic dziwnego. Ja mogę przejrzeć statut i powiedziec co jest w nim niedopracowane natomiast wersję statutu, którą powinien głosować Zjazd Delegatów powinien napisać prawnik.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Rozmawiałem z Pawłem telefonicznie i przekazał mi, że Zarząd Główny korzysta ze swoich uprawnień statutowych i systematycznie skreśla z listy członków osoby, mają nieopłacone składki dłuzej niż 2 lata.

Paweł sprawdzał takze oryginał ostatniego statutu uchwalonego w 1997roku  i tam jest mowa o 1/4 członoów oddziało jako ilości wymaganej do zwołania Nadzwyczajnego Zebrania  Walnego Oddziału.

Do roztrzygnięcia pozostaje kwestia ilu członków liczy PO PTMA.  Lista aktualnych członów powinna być w ZG w Krakowie oraz w PO PTMA w Gdyni. Jest to niezbędne aby ustalić czy wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Oddziału podpisała właściwa ilośc członków oraz czy są to członkowie oddziału.
Kwestia czy członek, który nie zapłacił składki do 2 lat wstecz ma prawo głosu czy nie ma pozostaje nierostrzygnieta w/g mnie. Paweł twierdzi, że jest uchwała Zarządu Głównego, że decyzję podejmuje w tej sprawie Zarząd Oddziału ja stoję na stanowisku, że tak byc nie może.

Członkiem PTMA zostaje się uchwałłą Zarządu Oddziału na wniosek pisemny zainteresowanego (deklaracja członkowska). Z tytm jest pewien problem, a mianowicie od czasu kiedy PTMA nie wydaje legitymacji członkowskiej to wnioskodawca jeżeli nie otrzyma od Zarządu Oddziału lub ZG pisma, że jest członkiem lub nie zobaczy uchwały w tej sprawie Zarządu to praktycznie nie wie czy członkiem jest czy nie jest.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
Hmmm wysnuwam z tego dość smutny wniosek, że nastąpił swego rodzaju paraliż interpretacyjny Statutu, co może skutkować tym, że w zasadzie w jakikolwiek sposób byśmy nie przeprowadzili Walnego, to i tak ktoś może z łatwością poddać jego ustalenia w wątpliwość, bo znajdzie się "haczyk" w przepisach statutowych.

He he he ale jaja...

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Heh...  ;D

Skoro statut ma tyle niescislosci to bez posadzania kogokolwiek o zla wole jaka mamy pewnośc, że obecny Zarzad Oddziału został wybrany w sposob calkowicie legalny ? Przeciez i przed 3 laty obowiazywal ten sam statut co teraz

ale jaja ;D ;D ;D
Odpowiedz
(05.01.06, 14:18)przemas link napisał(a): Hmmm wysnuwam z tego dość smutny wniosek, że nastąpił swego rodzaju paraliż interpretacyjny Statutu, co może skutkować tym, że w zasadzie w jakikolwiek sposób byśmy nie przeprowadzili Walnego, to i tak ktoś może z łatwością poddać jego ustalenia w wątpliwość, bo znajdzie się "haczyk" w przepisach statutowych.

He he he ale jaja...

Przemku wyciągasz złe wnioski. Statut PTMA ma wiele nieścisłosci, które należało by doprecyzować ale generalnie jest OK. Napewno da się zwołac Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału tylko trzeba zrobić to w odpowiednim trybie, a jest ich parę i wszystkie będą legalne. Na dzień dzisiejszy "najniebezpieczniejszym" trybem jest żądanie 1/4 członków oddziału ale jeżeli uporządkuje się listę członków to takze taki tryb jest możliwy.

Tak czy siak Zarząd oddziału najlepiej z pomocą komisji rewizyjnej powinien pilnie pewne sprawy formalne uporządkować.
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
(05.01.06, 14:54)Michu link napisał(a): Heh...  ;D

Skoro statut ma tyle niescislosci to bez posadzania kogokolwiek o zla wole jaka mamy pewnośc, że obecny Zarzad Oddziału został wybrany w sposob calkowicie legalny ? Przeciez i przed 3 laty obowiazywal ten sam statut co teraz

ale jaja ;D ;D ;D

To jest do sprawdzenia ale nie wiem czy warto się w tym grzebać. Lepiej konstruktywnie spojrzeć w przyszłosc i wszystko wyprostowac jak należy.
Tak naprawdę w statucie znalazłem tylko jeden punk, który może doprowadzić do paraliżu oddziału ale nie powiem jaki. Smile
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Odpowiedz
(05.01.06, 14:18)przemas link napisał(a): [...] nastąpił swego rodzaju paraliż interpretacyjny Statutu, co może skutkować tym, że w zasadzie w jakikolwiek sposób byśmy nie przeprowadzili Walnego, to i tak ktoś może z łatwością poddać jego ustalenia w wątpliwość, bo znajdzie się "haczyk" w przepisach statutowych.

Nie sądzę, aby można było znaleźć kogokolwiek, komu by mogło na tym zależeć.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
(05.01.06, 15:21)El_Capitano link napisał(a): [quote author=przemas link=topic=7476.msg113144#msg113144 date=1136467131]
[...] nastąpił swego rodzaju paraliż interpretacyjny Statutu, co może skutkować tym, że w zasadzie w jakikolwiek sposób byśmy nie przeprowadzili Walnego, to i tak ktoś może z łatwością poddać jego ustalenia w wątpliwość, bo znajdzie się "haczyk" w przepisach statutowych.

Nie sądzę, aby można było znaleźć kogokolwiek, komu by mogło na tym zależeć.
[/quote]

I ja też tak staram się podejść do sprawy drogi El'u Smile Smile Smile

Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości