Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zebranie Zarządu Oddziału Pomorskiego PTMA
(30.12.05, 19:57)Pawel_Maksym link napisał(a): 1. Widać, że członek zarządu OP PTMA - bo chyba El nim jesteś - nie zna statutu organizacji w której władzach zasiada. W statucie nie ma takiego trybu jak Nadzwyczajne walne zebranie ZARZĄDU oddziału! Nie ma czegos takiego (jak ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy proszę zapisac sobie statut w PDFie i poszukać sentencji Nadzwyczajne Zebranie Zarządu lub inne warianty) Więc jeśli dnia 17 stycznia zrobicie Nadzwyczajne Zebranie Zarządu i nawet zrobicie z niego piekny protokół to będzie wszystko nie ważne! Bo nie ma takiego trybu spotkania zarządu!

Pawle, wskaż mi miejsce, w którym wykazałem się indolencją i napisałem o "nadzwyczajnym zebraniu zarządu oddziału".

Gdyby Ci się powyższe nie udało, to spróbuj wskazać miejsce, w którym ktokolwiek inny pisze o "nadzwyczajnym zebraniu zarządu oddziału".
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Elu vide twój poprzedni post
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Witam,

(31.12.05, 11:22)Pawel_Maksym link napisał(a): Elu vide twój poprzedni post

w poprzednim poście El_Capitano (odpowiedź #6) nie ma słowa "nadzwyczajny" - ani w odniesieniu do Walnego Zebrania członków Oddziału, ani do Zebrania Zarządu Oddziału"

Hermes
Odpowiedz
Jasne mój błąd. Niemniej jednak intencja członków oodziału jest jedna - chcą Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Oddziału
Odpowiedz
I tak też się stanie. O czym wiadomo od momentu doręczenia przez pocztę stosownego dokumentu, czyli od 2 tygodni.

Przy okazji proponuję zająć się problemem wskazanym przez Hermesa, czyli ewidentną literówką w obowiązującym Statucie PTMA:

§6. Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału jest zwoływane przez:
1. Zarząd Oddziału z własnej inicjatywy lub na żądanie Komisji Rewizyjnej Oddziału, względnie na żądanie co najmniej 1 ogólnej liczby członków Oddziału

Fragment pogrubiony przeze mnie brzmi, z punktu widzenia języka polskiego, idiotycznie. Kiedyś (nie wiem do kiedy) było tam 1/4, a nie 1. I, wobec tego, tekst pogrubiony brzmiał:

co najmniej 1/4 ogólnej liczby członków Oddziału

Gdyby "prawodawca" chciał ograniczyć inicjatywę do 1 członka, to prawdopodobnie napisałby tak:

§6. Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału jest zwoływane przez:
1. Zarząd Oddziału z własnej inicjatywy lub na żądanie Komisji Rewizyjnej Oddziału, względnie na żądanie co najmniej 1 członka Oddziału
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
To się zgadza ale chciałem wykazać, że literówka nie powskała po zjeździe w Puławach w 1997 roku a wcześniej.
Odpowiedz
Z tego można wywnioskować,że PTMA to martwa organizacja jeśli na zjazdach nie omawia się takich spraw lub jest tak idealną, że nikt nie bierze pod uwagę takiego przypadku jaki mamy w OP PTMA. Żenada Panowie na stołkach, żenada.
Cytat:To się zgadza ale chciałem wykazać, że literówka nie powskała po zjeździe w Puławach w 1997 roku a wcześniej.
a była okazja zmienić,widocznie Zarząd ma inne, bardzo ważne sprawy na głowie i takimi "pierdołami" jak statut głowy sobie zawracać nie bedzie Sad
Odpowiedz
GTI zapewniam cię, że gdybyś miał jako prezes PTMA tylu pomocników pod ręką co ma Prezes Barancewicz, który nawet jak nie był prezesem to i tak był prezesem to na serio nie zajmował byś się takimi pierdołami.
Najlepiej jest wiedzeć troszkę lub troszkę więcej i mówić swoje. Widać, na razie od zjazdu w Puławach ani jeden oddział nie kożystał z prawa do nadzwyczajnego walnego. To znaczy chyba jeden kożystał ale tam pod wnioskiem podpisali się chyba wszyscy.
Pamiętajmy, że PTMA to ludzie... jeśli nie znajdzie się ktoś kto zauważy literówkę to jej się nie zmieni... jeszcze się musi być ktoś kto poprawkę wprowadzi.
Ja już poprawkę wprowadziłem i jak się wyśpię to poprawiony plik w PDF umieszcze na stronie ZG.
Odpowiedz
I chwała Pawle za to co robisz.
Odpowiedz
Przeglądam statut by sprawdzić wszystko.
Co do Pomocników prezesa Brancewicza to mówiąc, że ejst ich tylu oczywiście żartowałem... nikt mu nie pomaga a oddział Krakowski jest największy w kraju.
Szkoda, że Zg nie jest w Łodzi o by nie było problemu z takimi sprawami jak głupie pobiegnięcie na pocztę... a tak starszy człowiek, który i tak PTMA poświęcił ponad 20 lat musi to wszystko robić sam.

Pozdrawiam

PS
Koledzy w Łodzi powstaje nowa legitymacja PTMA. Myślę, żę uda się ją wprowadzić przed końcem kadencji tych władz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości