Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wigilia w Pomorskim Oddziale PTMA
Bardzo proszę nie robić ze mnie matołka... wiem, co słyszałem i to z ust samego El Capitana. Siedziałem naprzeciw niego. On sam rzucił hasło ul. Tatrzańskiej. Może sam zainteresowany coś powie w tej kwestii, bo ja już nie wiem, może zamówię sobie sesję hipnozy z wahadełkiem, żeby przypomnieć sobie ze szczegółami tamten wtorek Smile Smile Smile

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
(14.12.05, 09:08)przemas link napisał(a):Bardzo proszę nie robić ze mnie matołka... wiem, co słyszałem i to z ust samego El Capitana. Siedziałem naprzeciw niego. On sam rzucił hasło ul. Tatrzańskiej. Może sam zainteresowany coś powie w tej kwestii, bo ja już nie wiem, może zamówię sobie sesję hipnozy z wahadełkiem, żeby przypomnieć sobie ze szczegółami tamten wtorek Smile Smile Smile

Przemas nic nie musisz sobie zamawiac. Wczoraj jeszcze raz zapytalem pozostale osoby, które byly na "tamtym" spotkaniu w COPie i wszyscy mówią to samo: "Darek sam zaproponował Wigilię na Tatrzańskiej". Nie będe sie rozpisywał sadze, że to ucina wszelkie spekulacje Smile Poza tym rozumiem, że miejsce, w którym Wigilia OP PTMA się odbywa nie ma żadnego znaczenia, w związku z czym Tatrzańska nie jest żadną przeszkodą w tym aby obydwaj prezesi zaszczycili nas sowją obecnością i podzielili się opłatkiem z resztą członków i sympatyków OP PTMA ?
Smile
Odpowiedz
(14.12.05, 09:29)Michu link napisał(a):Poza tym rozumiem, że miejsce, w którym Wigilia OP PTMA się odbywa nie ma żadnego znaczenia, w zwiazku z czym Tatrzańska nie jest żadna; przeszkoda w tym aby obydwaj prezesi zaszczycili nas sowja obecnoscia i podzielili się opłatkiem z reszta członków i sympatyków OP PTMA ?
Smile

Uwierzcie mi, że to nie Tatrzańska jest tu problemem...
Problem siedzi nieco głębiej, ale o tym w innym wątku i już raczej w innym czasie...
Refleksyjnych Świąt

Pozdrawiam
Odpowiedz
Postanowiłem wezwany do tablicy na chwilę powrócić na Forum. Przemas trochę mi odświeżył umysł. Nie ustalałem Wigilii na Tatrzańskiej. To prawda, na początku spotkania w COPie rzuciłem żartem propozycję, że Wigilię można by było zrobić (wreszcie) na Tatrzańskiej. Dalszych ustaleń nie było. Może były gdzieś w kuluarach na końcu stołu. Poza moimi zmysłami. Później NA PEWNO rozmawialiśmy o tym, że Wigilia w COPie, w trzeci wtorek miesiąca byłaby dla wszystkich bezpiecznie wcześnie przed świętami i feriami. O tym, że Wigilia będzie jednak w piątek 16-go grudnia na Tatrzańskiej ustaliliście nie w COPie, ale na spotkaniu na Tatrzańskiej w poprzedni piątek. O czym można przeczytać na początku tego wątku.
Michu, ja byłem w COPie.

Ostateczne ustalenie terminu Wigilii odbyło się poza wiedzą "obu prezesów" - jak nas ładnie nazwano. A wystarczyło tylko puścić smsa lub zadzwonić z pytaniem, czy nie mamy innych planów. I już. Było niestety tak jak z prelekcją profesora, której nie organizował oddział, ale bez którego by się nie odbyła, bo stanowił niemal 50% jej widowni.

Rozumiem, że wczorajsza postawa Oddziału na pokazach nieba jest zemstą "ekipy  Tatrzańskiej" na prezesach. Zapowiadający się koledzy nie przybyli. Ciężko też było zastać jakąś włączoną komórkę. Cóż za przypadek.

P.S. Piątek 16-go dla mnie osobiście jest bardzo niedobrym terminem.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Ja tez tam byłem, miodu ani wina nie bylo!!!

Wybaczcie, ale mam nieodpartą ochotę uciąć ten wątek raz na zawsze.
To nie jest temat, który warto tu roztrząsać - od tego będzie Walne Zebranie Członków OP PTMA w przyszłym roku.

Tu nie chodzi o znalezienie winnych całego incydentu, tylko o zajrzenie we wszystkie te sprawy na spokojnie (o ile to możliwe) i kompleksowo.

Na spotkaniu w COPie nie słyszałem ani słowa o Tatrzańskiej (w moim tewo widnieje zapis o spotkaniu wigilijnym we wtorek 20.) więc nie miejcie pretensji, że po raz kolejny sie irytuję.
Problem osobny (i wcale nie oderwany od tego tematu) to konwencja w jakiej te spotkania się w COPie odbywają ("moherowe berety" i "sybiracy" - tak to chyba bylo o ile pamiętam, tak???).

Ja wiem, że jedynym "właściwym" miejscem spotkań jest Tatrzańska, ale COP mamy od Urzędu Miasta jako ORGANIZACJA POZARZĄDOWA czy to sie komuś podoba czy nie. .Jako prezes tej organizacji ręki Urzędu Miasta nie odrzucę tylko dlatego, że sie Wam nie podoba wystrój tego wnętrza.
Jeszcze nie raz będziemy tego Urzędu potrzebować i wtedy mamy przynajmniej jednego asa po naszej stronie.

Skończmy ten temat raz na ten rok bo to już się robi nudne i nie wnosi nic oprócz kolejnych uniesień i podziałów.

Niech te Święta będą radosne dla każdego z nas a do prania tych brudów wrócimy z nowymi zapałami po Sylwestrze.

Tymczasem

Pozdrawiam
Odpowiedz
Na forum miały być dwa ustalenia, o 15 i o 18, co do spotkania. Nic takiego się nie pojawiło. W Gdańsku tylko Łysy nieco przeświecał przez chmury, więc ja z Czarkiem nie zabraliśmy się w końcu do Gdyni. Czarek zresztą pytał na forum jak się mają sprawy. Faktycznie, czuję wyrzut z mojej absencji, zwłaszcza, ze impreza się udała. Chwała Wam za to Panowie!!!

Resztę spraw trzeba będzie obgadać na Walnym, nie ma rady. Jesteśmy mężczyznami i takie sprawy trzeba załatwiąc porządnie. Będzie też okazja porozmawiać o tym dlaczego jest jak jest. Astro4u nie jest odpowiednim miejscem do prania brudów i rzucania jakichkolwiek opinii na czyjś temat. Z Walnego będzie zapewne protokół z postanowieniami i to oczywiscie upublicznimy, zeby ludzie wiedzieli na czym stoją.

ps. El, kumplu drogi, z tym żartem o Wigilli to chyba żartujesz, nie? Moim zdaniem już od dawna idea COPu się wyczerpała, to miejsce jest nędzne, po prostu nędzne i w niczym nie służy pomorskiej astronomii. Z jednej strony my, a tuż obok moherowe berety... Od pewnego czasu Oddział ma lokum do spotkań, wyremontowane dużym nakładem pracy i środków Członków i Sympatyków, a że do tej pory nie jest to sformalizowane to ....
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
(14.12.05, 11:00)przemas link napisał(a):Na forum miały być dwa ustalenia, o 15 i o 18, co do spotkania. Nic takiego się nie pojawiło.

Przemas z całym szacunkiem do Ciebie - gdzie Ty przeczytaleś że te informacje ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE NA FORUM???

Ja napisałem co następuje:
Cytat:O godzinie 15 zapadnie wstępna decyzja odnośnie rzeczywistych szans na przeprowadzenie obserwacji, a OSTATECZNA DECYZJA zostanie podjęta o godzinie 18. (no chyba że już wczesniej nie będzie nadziei)

Gdzie tu jest napisane, że na Forum do jasnej ch....
Czy Wy naprawdę myślicie tak wąskotorowo i wszystko jest tak oczywiste i jednoznaczne? Czemu wkładacie mi w usta coś czego nigdy nie powiedziałem i nigdy bym nie powiedział biorąc pod uwagę to że od godziny 15:30 nie mam dostępu do internetu.
Ludzie ocknijcie się w końcu!

(14.12.05, 11:00)przemas link napisał(a):Moim zdaniem już od dawna idea COPu się wyczerpała, to miejsce jest nędzne, po prostu nędzne i w niczym nie służy pomorskiej astronomii. Z jednej strony my, a tuż obok moherowe berety... Od pewnego czasu Oddział ma lokum do spotkań, wyremontowane dużym nakładem pracy i środków Członków i Sympatyków, a że do tej pory nie jest to sformalizowane to ....

Wybacz, ale te stwierdzenia o beretach już mnie nie bawią. Zajrzyj do wątku z ustaleniami co do pokazu dla KMA - tam napisałem dlaczego ten lokal jest właśnie tym strategicznym i bardzo waznym dla nas jako Oddziału!

PZDR
Pozdrawiam
Odpowiedz
Już się pokalałem za absencję na pokazie. Mea culpa, mea maxima culpa! Poza tym czy w końcu były te ustalenia o 15 i 18? My tu w Gdańsku mieliśmy w krytycznym terminie niebo w chmurach, był tylko Łysy co jakiś czas. Ja nie miałem komórki ze sobą (czy była padnięta, czy miałem włączone wibracje, czort wie...), zostawał do poinformowania Cezarion, jako że i tak zawsze z nim jeżdżę (stąd zapewne traktują nas na zlotach jak pederastów he he he), bo nie mam samochodu. TEC swoje jednak waży...

Temat COPu. Strategiczny lokal to może i on był na początku, kiedy brakowało nam własnego kąta. Przypominam, że mieliśmy też załatwione spotkania na UG (jedno czy dwa może się nawet odbyły...) dzięki nieodżałowanemu prof. Głębockiemu, jednak zebrania w tym lokalu naturalnie jakoś zdechły, a szkoda ... pozostał więc COP. Dla Oddziału najstrategiczniejszym miejscem powininna być przede wszystkim jego siedziba, to moje skromne zdanie w tej materii...

Pół roku temu wyniknęła entuzjastyczna inicjatywa Członków i Sympatyków OP PTMA związana z remontem nowej siedziby u Jezuitów. Zwracam uwagę na jednoczesne nalegania ks. Adama, żeby Zarząd podpisał umowę z "szefem" Jezuitów, aby nas stamtąd nie mogli ewentualnie wywalić po zmianie szefa placówki. Akurat tu nie miało być żadnych przeszków formalnych ze strony Jezuitów, żadnych. W tym temacie jednak nic nie ruszyło poza początkową zgodą i błogosławieństwem Prezesa, a późnieszym chowaniem głowy w piasek...

Dobra, koniec gadania! Przedyskutujemy wszystko na Walnym, od tego ono w końcu jest Smile Smile Smile

Odpowiedz
Wigila członków i sympatyków OP PTMA w siedzibie oddziału udała się bardzo dobrze. Przybyłych gości przywitała choinka, życzenia, kolędy, barszcz z pasztecikami, kanapki i sałatki. Nie zabrakło też na stołach ciast i słodyczy.

Wszystkim serdecznie dziekujemy za przygotowanie imprezy. Nie będe wymieniał komu za co, bo nie chcę nikogo pominąć czy czegoś pomylić Smile. Każdy wniósł tutaj wiele od siebie, niektórzy np to ze mimo odległości czy dużego wysiłku dla zdrowia mimo wszystko zdecydowali się przybyć na imprezę. Jeszcze raz wszystkim dziekuje za poświęcenie własnego czasu i wysiłku w przygotowanie imprezy.

Wszystkim obecnym i tym którzy nie mogli przybyć życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Z resztą co ja tutaj wiele będe zachwalał, zdjęcia mówią same za siebie Smile

[Obrazek: opptma_4135.jpg]

[Obrazek: opptma_4131.jpg]

[Obrazek: opptma_4133.jpg]

[Obrazek: opptma_4106.jpg]

[Obrazek: opptma_4141.jpg]

[Obrazek: opptma_4143.jpg]

[Obrazek: opptma_4128.jpg]

[Obrazek: opptma_4127.jpg]

[Obrazek: opptma_4109.jpg]

[Obrazek: opptma_4105.jpg]

[Obrazek: opptma_4104.jpg]

Pozostałe zdjęcia:
http://michu.tsnet.pl/img/imprezy/20051216_opptma
Odpowiedz
Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom wigilii za wspaniałą atmosferę, za pomoc i życzę nam aby za rok było jeszcze lepiej...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości