Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA Poznań - reaktywacja?
Zdecydowanie trzeba coś przedsięwziąć...tak nie może być!
Odpowiedz
Rzeczywiście - trzeba przyznać, że jakby ostatnio cicho się zrobiło w Wielkopolsce. A bywały czasy, kiedy to zloty się tam odbywały, w których zdarzyło mi się brać udział... Sad 

Ale - może samo PTMA nie jest potrzebne na początek (czyli wszystkie zabawy w prezesów, wybory, wynajęcia sali czy też możliwą papierkologię). Może lepiej 'nieoficjalnie' się spotykać / organizować obserwacje, na które przyjechaliby zainteresowani. Potem kolejne spotkanie i kolejne, aż wreszcie wytworzyłaby się mocna i gotowa do akcji grupa? Smile
Odpowiedz
Spotkania będą zapewne najlepszym rozwiązaniem, jednak chyba dobrze by było nagłośnić te nasze spotkania (jeśli już będą organizowane) także u ludzi mniej związanych z nami. Mam tu na myśli ludzi, którzy na co dzień się astro nie zajmują a jednak się tym interesują. W dawnym PTMA takich osób było z 70%. I chyba fajnie będzie jak się ich też w to zatrudni.
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz
Chodzi o spotkania nieformalne??
Mamy już nadbudowę w postaci Jezior, lub puszczy.Bywamy tu i tam tak samo często!
W Obornikach dysponujemy 3 aktywnymi obserwatorami.
W Poznaniu jest ich o wiele więcej: Zważywszy na uczestnictwo w  naszych obserwacjach, śmiem twierdzić  że ludzie są...i są zainteresowani spotkaniami.

Lista pewnych osób, które z nami często obserwują:
-Slawko
-Polaris
-Gregohr
-Spajk
-Moralez
-ignis

Reszta osób jest jakby z doskoku

Teraz:

Jakie to maja być spotkania....Obserwacyjne?
Zakładamy jakąś formę prawną, a może piszemy list otwarty do PTMA?
Odpowiedz
Witam wszystkich po raz pierwszy:

Mam pytanie: czy jutro aktualne będzie spotkanie na Dmowskiego? Interesowałam się astronomią póki co "w samotności" i przyznam, że miło by było poznać ludzi z podobną pasją.

Co do organizacji: proponuję póki, co zmienić godzinę na bardziej ludzką, np. 19.
Odpowiedz
Przepraszam, że post pod postem, ale nie mogę znaleźć funkcji "edit".

Tak sobie pomyślałam, że spotkania mogłyby również dotyczyć zrobienia swojego własnego teleskopu. Myślę, że jest mnóstwo ludzi (m.in. moja skromna osoba), która nie ma akurat finansów na syntę 8", czy 12". Materiał szlifierski, czy też zwierciadło, aż tak dużo nie kosztują, a parę porad odnośnie optyki, czy działania teleskopów na pewno się przydadzą przy robieniu jedynego w swoim rodzaju sprzętu.

Taka praca organiczna od podstaw.
Odpowiedz
Czy jest ktoś chętny na wizytę na jutrzejszym spotkaniu PTMA?
Ja mogę być najwcześniej ok. 17:30, ale jak nikt nie wyrazi chęci to zrezygnuję - aż tak mi nie zależy Smile
Odpowiedz
(02.12.09, 23:55)kanarkusmaximus link napisał(a): Może lepiej 'nieoficjalnie' się spotykać / organizować obserwacje, na które przyjechaliby zainteresowani. Potem kolejne spotkanie i kolejne, aż wreszcie wytworzyłaby się mocna i gotowa do akcji grupa? Smile

Ja jestem za Smile Dzisiaj wszedłem na to forum przypadkiem i chętnie bym uczestniczył w jakiejś obserwacji (nigdy przedtem tego nie robiłem). Niekoniecznie w poniedziałki Wink
Odpowiedz
I co byliście na spotkaniu  PTMA ???

Odpowiedz
Ja nie byłem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości