Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PTMA Poznań - reaktywacja?
Witam!
A może byśmy się jakośc zebrali w sobie do kupu (poznaniacy) i reaktywowali PTMA w Poznaniu??? można by coś załatwić z obserwatorium UAM może... co myślicie???

Pozdrawiam
Maciek MacPhisto
Odpowiedz
chyba brak chetnych... teraz wiadomo czemu nie dziala PTMA w Poznaniu
Odpowiedz
Niedawno ktoś już wpadł na ten sam pomysł i wątek umarł:
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=6572.0
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
hej macphisto znam pare osób które byłyby chętne na spotkania poznańskiego PTMA. Niestety jest taki jeden problem:  z tego co wiem to nasz szanowny prezes jest osiągalny raz w miesiącu >Sad. Co proponujesz? Napisz do mnie na gg albo na priva
Mój numer gg to: 8214014

pzdr Adam
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
Jeśli cokolwiek będzie się działo, prosimy o stosowne info Smile Czekam z niecierpliwością  ;D
http://radradish.deviantart.com/gallery/ Pluto-Kuiper Belt Mission Certificate No. 56597 mój sprzęt: Orion SkyQuest XT8 mod i kilka szkieł; lornetka Nipole 7x50, Meade 10x50 z Lidla; Finepix S5500; oczy L -2.5D, R
Odpowiedz
Jestem w Poznaniu od niedawna, a już zdążyłem być na astronomicznym spotkaniu - dział Koło Miłośników Astronomii (właśnie przy UAM-ie). Sami zajrzyjcie: http://www.astro.amu.edu.pl/~astromek/  -> Koło Miłośników Astronomii! Smile

Pzdr!
Odpowiedz
no właśnie rozmawiałem z Panem Romanem Ratajczakiem. To koło jest kołem skupiającym uczniów gimnazjum i szkół średnich tylko. Spotkania też są w kiepskich godzinach (jak dla mnie). Ale Pan Roman mówił o drugim stowarzyszeniu ktore obecnie jest martwe z powodu braku chetnych. I właśnie w ramach tej drugiej grupy moglibyśmy sie reaktywować Smile

Oto jaką odpowiedź otrzymałem od Pana Romana:

"Byc moze reaktywuje sie Kolo Naukowe Astronomow, przy OA ale brakuje
chetnych...
Mysle, ze w tym roku cos ruszy i o ile tak sie stanie dam znac.

Pozdrawiam

-------------------------------
Roman Ratajczak OA UAM
"
Odpowiedz
Chciałbym zainteresować, astro społeczność tematem jaki założyłem na poznańskim forum www.poa.home.pl.
Pod tytułem: Poznań astro-pustynia

Zachęcam do dyskusji.

ps. Ostatni wpis  w tym wątku na A4u to  22/10/2005 -śmiem twierdzić, że temat jest trafiony!
http://www.poa.home.pl/forum/viewtopic.php?p=2525#2525

Pozdrawiam Ignis
Odpowiedz
Według mnie PTMA w Poznaniu to organizacja-widmo. Ale przeglądam raz po raz ich stronę i widzę, że bywają spotkania. Może umówimy się i spotkamy na następnym "zjeździe" i przekonamy się czy to coś żyje? Doskonale wiem, że wiele spotkań tematycznych klubu KRĄG to wspaniałe inicjatywy, moja córka często z nich korzysta. Ale PTMA? Nie wiem. Kiedyś miałem nawet legitymację PTMA, ale brak aktywności zniechęcił mnie do płacenia składek.

Najbliższe spotkanie jest 7 grudnia o 17:00. To poniedziałek. No i nie wiem czy mi się uda wyrwać z pracy. Nieludzka pora dla astroamatorów Wink

Wielkopolska ma potencjał. Szkoda, że pogoda nie pozwala na rozwinięcie się "zlotowo-obserwacyjne" Sad
Odpowiedz
Oj pamiętam te czasy PTMA, wcześniej były spotkania w Obserwatorium na Słonecznej (ale to było kółko studenckie, na które można było przyjść także z zewnątrz).
Problemów z naszym PTMA było dużo. Został "wybrany" "prezes", który z astro nie miał wiele wspólnego, sala wynajęta na bodaj aż godzinę - potem było jakieś spotkanie seniorów. Wszystko tak na odpieprz.
Najpierw trzeba kogoś dobrego do prowadzenia i prezesowania. Ale fakt, spotkać się trzeba i obczaić co i jak.
Chociaż lepiej by było chyba jednak w Obserwatorium. Jak by sie ktoś postarał to i na zaćmienie by mógł pojechać bo studenci wyjeżdżali (wtedy to była mowa o zaćmieniu tureckim).
Pozdrawiam Łukasz Wojtyniak Przeźmierowskie Obserwatorium Astronomiczne www.poa.com.pl www.informatyka.poa.com.pl Zjawiska LIVE [Obrazek: button_poa.jpg]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości