Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dawn
Calkiem logiczne myslenie, Scorus Wink Tez wlasnie bym obstawial na taki rodzaj misji.
Poki co jedynie wiadomo, ze NASA zbiera propozycje na kolejne misje do wystrzelenia do roku 2013 w ramach programu Discovery. Maksymalny koszt takiej misji ma wyniesc 425 mln usd. Uzycie czesci sprzetu z tej misji obnizyloby zapewnie koszt proponowanej misji.
Odpowiedz
www.spaceflightnow.com/news/n0603/03dawn
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
(04.03.06, 18:24)r.ziomber link napisał(a): www.spaceflightnow.com/news/n0603/03dawn

Trzymajcie mnie, bo zaraz nie wytrzymam >Sad
Chociaż to i tak lepsze od gołego linka do grupy dyskusyjnej... grrr
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(04.03.06, 20:11)Bartolo link napisał(a): Chociaż to i tak lepsze od gołego linka do grupy dyskusyjnej... grrr
A niby w czym...? I to i to link... ;-) Coz za "mentalnosc". grr
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
(04.03.06, 20:18)r.ziomber link napisał(a): [quote author=Bartolo link=topic=6944.msg118139#msg118139 date=1141499472]Chociaż to i tak lepsze od gołego linka do grupy dyskusyjnej... grrr
A niby w czym...? I to i to link... ;-) Coz za "mentalnosc". grr
[/quote]

Jesteś chłopie niereformowalny, weź sobie zobacz choćby na wykaz swoich ostatnich 15 postów... gołe linki, czasem 3 słowa komentarza i tylko kilka krótkich wypowiedzi. Nie wyczułeś jeszcze, że parę osób to drażni?? Parę razy już dostałeś opierdol.
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Z mojego punktu widzenia to sadze, ze podawanie 'golego' linku, o ktore byly z duzym prawdopodobienstwem oparte wczesniejsze wypowiedzi (no napewno moje Wink ) mija sie zwyczajnie z celem.
To takie moje skromne przemyslenia -  jesli tym kogos urazilem, to przepraszam. Po prostu ten typ tak ma... :ppp
Odpowiedz
Skoro byly oparte wypowiedzi, to dlaczego nie podac "adresu zrodlowego"? Pozatym netykieta nakazuje uwagi prywatne kierowac na priv.

Linki umieszczam tylko po to, by wskazac dalsze informacje na dany temat, nie po to, by trollowac, "nabijac" posty, draznic kogos itp...

Gdy pisze dluzszy tekst (news, komentarz itp.) wole umiescic gdzieindziej i umiescic link, gdyz mam "wrodzona" nieufnosc do jakichkolwiek forow dyskusyjnych, ktora sie niestety od czasu do czasu sprawdza, co wcale mnie nie cieszy. Dlatego moje posty na forach sa zazwyczaj krotkie.

Przepraszam, jesli kogos urazilem, ale mam jednoczesnie wielka nadzieje, ze przynajmniej jednej osobie moje posty "ulatwily zycie".
Odpowiedz
(05.03.06, 18:43)r.ziomber link napisał(a): Skoro byly oparte wypowiedzi, to dlaczego nie podac "adresu zrodlowego"? Pozatym netykieta nakazuje uwagi prywatne kierowac na priv.

Czasem zwyczajnie wydaje mi sie, ze informacje o jakims zdarzeniu sa wszedzie, wiec nie ma zwyczajnie potrzeby wszedzie przyklejac 'adres zrodlowy'. Przynajmniej tak uwazam.
Co do netykiety nie bede sie wypowiadac - sadze ze to bardziej temat na priv.
Odpowiedz
Czyżby śmierć projektu Dawn była przedwczesna?

http://edition.cnn.com/2006/TECH/space/0...index.html

NASA jeszcze raz będzie podejmować decyzję o dalszym losie sondy.
Odpowiedz
czyżby jeszcze jakaś nadzieja?
bo czytając to: http://www.space.com/news/060314_lpsc_budget.html
i to: http://www.space.com/news/060314_scientists_lpsc.html
nie miałem już żadnej
co gorsza, wydaje się ze fantastyczna misja na Europę, czy raczej wgłąb jej oceanu, też ulatuje w niebyt

a cięcia pewnie są dlatego, ze Busch w swej kampanii prezydenckiej obiecał jak nie wodę, to ludzi na Marsie i stąd pewnie takie cisnienie
i teraz "most wanted" dla NASA jest misja "Mars To Earth"
robocik który przywiezie kamyczki z Marsa
i to dla nasa jest priorytetem
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości