Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaćmienie Księżyca
uuuuuu widze że Janusz zaczyna występować w roli cenzora działu astrofoto....

a żadnej fotki jeszcze jego nie widziałem...

zapraszamy Januszu, ZAPRASZAMY !

Wink
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Ja tylko dopytuję o żywotność baterii ale dość okrężną drogą jak widać ;D ;D ;D
Odpowiedz
Janusz, nie zapominaj, że aparat cyfrowy ma wyłącznik on/off. Aparat nie musi być cały czas włączony. Ale nawet jeśli przy tej składance był cały czas ON to wychodzi, że potrzeba było jakieś 30-40 minut. Nawet Twój CP4500, który ma bardzo kiepskie baterie to potrafi ;D

Odpowiedz
(09.06.03, 20:43)Janusz_P. link napisał(a):Pikne panocku pikne ale czemu tak gęsto nadziubdziane jeden na drugim bez najmniejszych nawet przerw, czyżby krótki czas życia baterii nakazywał taki pośpiech w tej ładnej multiekspozycji???

a to bardzo proste Wink - dzięki temu zdjęcie jest wyjątkowe, prawda? widziałeś gdzieś podobne? ;D

tyle czasu wytrzyma non stopa włączony... po pierwsze dlatego, że nie szczędziłem kasy na pojemne akumlatorki, a po drugie moja cyfra może przechodzić po wybranym czasie w stan hibernacji
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Pytam bo CP-4500 po godzinnej intensywnej sesji foto nonstop nawet bez flesza jak nocne łowy już woła zmień baterię i szukam w plecaku następnego akumulatorka, myślałem ze to cako jest mniej prądożerne ale już tak nie myślę 8)
Odpowiedz
Sam aparat zbytnio nie różni od innych jeśli chodzi o pobór mocy. Niestety, nikonowskie akumulatorki EN-EL1 są kiepskie (tylko 4.8 Wh). Nikon cały czas się przy nich upiera. Pewnie chodzi o to, aby klient (Janusz ;D) dokupił jeszcze jeden albo 2 akumulatorki >Sad z napisem Nikon i dał Nikonowi zarobić ;D. Podobnie zresztą jest z pilotem - aparat potrafi naświetlać 5 minut, ale powyżej 8 sekund to tylko bulb albo pilot.

Do zastosowań astro polecam np. coś takiego http://www.eagleeyeuk.com/5000mah_Batter...y_pack.htm
Odpowiedz
Link Super, testy więcej niż O.K. ale co z dostępnością i ceną???
A może mały akumulatorek 6V 6 Ah by się tu nadał , taki od alarmów żelowy ???
Odpowiedz
Eagle Eye to firma z renomą. Jak zamówisz i zapłacisz to przyślą ;D

Co do innych rozwiązań zasilania: pewnie można coś wykombinować domowym sposobem, ale to już nie dla mnie temat.
Odpowiedz
podłącz pod prosiaczka... może zadziała 8)
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
a mi tak cos swita jak Janusz opowiadal o jakims aparacie o pelnowymiarowym ccd....

Wink
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości