Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddział Pomorski PTMA - częściowe zakrycie Słońca przez Księżyc - ustalenia
Domyślam się, że każdy z Was, Bracia i Siostry, ma już jakieś swoje plany na ten dzień. Zamotanym i zapracowanym przypomnę, że chodzi o poniedziałek 3-go października, w Trójmieście w godzinach 10:12 - 12:26.

Niezdecydowanych serdecznie zapraszam na dziedziniec Zespołu Szkół nr 41 na ul. Dąbka (Gdynia Obłuże), gdzie na zaproszenie Klubu Miłośników Astronomii przy tejże szkole planuję rozstawić swoje graty i wystawić na słoneczko stare kości.

Z Klubem współpracujemy już od jakiegoś czasu. A do tego miejsca obserwacji ja akurat mam szczególnie blisko. Mój balkon uniemożliwiłby mi obserwację końcówki zjawiska, więc nawet się nie zastanawiałem otrzymawszy zaproszenie dla całej naszej paczki. Niniejszym to zaproszenie Wam przekazuję. Kto nie ma jeszcze poważniejszych planów niech da znać, że się do mnie przyłączy.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Przypuszczam, ze większość z nas będzie w pracy w tym czasie  :'(
Trudno się w takiej sytuacji jakoś umawiać konkretnie. Każdy kto ma wolne i ma ochotę raczej powinien umówić się indywidulanie. Proponuje aby powiadomić też taką osobę jak Krysia (trzeba do niej zadzwonić - niestety nie ma internetu).
Odpowiedz
Odezwał się do mnie Piotr Smolarz. Już jest nas dwóch. Krysi poszukam.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
W związku z licznymi prześwitami błękitu w poszarpanych altocumulusach jest nadzieja na jakieś chwilowe looknięcia na Słońce. Wiatr wieje w Gdyni cherlawy, z zachodu. Niziutko nad południowym widnokręgiem widać sporą połać czystego nieba, które przejdzie mi pod Słońcem. Ale to oznacza, że na południe od Gdańska może być całkiem całkiem.
Halo, Kolbudy? Co u Was?

P.S. Póki co, czekam w pogotowiu z co najmniej prontem pod ręką, aby udać się w umówione wcześniej miejsce przy Zespole Szkół na ul Dąbka.
Odpowiedz
w Gdańsku koniec imprezy  Sad
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
Redłowo to samo...
Odpowiedz
W Gdańsku był początek i koniec zaćmienia. Był widoczny "fajny" efekt wysokie chmury gnały z zachodu a niskie ze wschodu.  Tongue
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
I w Gdyni już po imprezie. Udała się, wbrew obawom. Przyjechałem na miejsce w imieniu OP PTMA z "Prontem" 10 minut po pierwszym kontakcie, bo dopiero wtedy Słońce wyszło zza gęstych chmur. Od tego momentu cały czas pozostawało za rzadkim altocumulusem umożliwiającym obserwacje zarówno teleskopowe, jak i bezpośrednie (filtrowe). Schowało się raz jeszcze (na jakies 3 minuty) zaraz po fazie maksymalnej, a potem pozostało widoczne już do końca zjawiska. W międzyczasie wiatr zmienił kierunek na południowo-zachodni podsyłając inne niespodzianki, niż te, które można było wcześniej zaprognozować z balkonu.
Jak wywołam film zamieszczę fotkę przedstawiającą dziatwę wielu klas stojącą w kolejce do "Pronta" i po szkiełka spawalnicze. Uczniów było wielu. Przychodzili na trawnik przed szkołą całymi klasami zgodnie z wcześniej rozpisanym grafikiem.
Odpowiedz
(03.10.05, 11:58)El_Capitano link napisał(a): I w Gdyni już po imprezie. Udała się, wbrew obawom. Przyjechałem na miejsce w imieniu OP PTMA z "Prontem" 10 minut po pierwszym kontakcie, bo dopiero wtedy Słońce wyszło zza gęstych chmur. Od tego momentu cały czas pozostawało za rzadkim altocumulusem umożliwiającym obserwacje zarówno teleskopowe, jak i bezpośrednie (filtrowe). Schowało się raz jeszcze (na jakies 3 minuty) zaraz po fazie maksymalnej, a potem pozostało widoczne już do końca zjawiska. W międzyczasie wiatr zmienił kierunek na południowo-zachodni podsyłając inne niespodzianki, niż te, które można było wcześniej zaprognozować z balkonu.
Jak wywołam film zamieszczę fotkę przedstawiającą dziatwę wielu klas stojącą w kolejce do "Pronta" i po szkiełka spawalnicze. Uczniów było wielu. Przychodzili na trawnik przed szkołą całymi klasami zgodnie z wcześniej rozpisanym grafikiem.

I chwała Ci za to El, że zaniosłeś oświaty kaganek wypełniając niniejszym postanowienia statutu naszej zacnej organizacji!!!

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Hej,

Jak wyjeżdżałem rano z Kolbud miałem piękną pogodę - Słoneczko świeciło pełną gębą. Niestety jak wszyscy wiemy lokalizację Lotniska w Rębiechowie (niedaleko którego pracujemy z Przemasem) wybrano nie przypadkiem - jak gdzieś nie ma chmur lub mgły to na 100% tutaj ona jest. I tak też było tym razem. Dookoła piękny błękit, a nad nami długi jęzor chmurw ciągnący się po sam zachodni horyzont (przy zachodnim wietrze). Po ok godzinie robienia z siebie idiotów zwinęliśmy sprzęt i oddaliśmy się urokom pracy.  :'(

Odbijemyto sobie w Turcji...

Pozdrawiam,
  Czarek
LX50 10", ETX-90EC
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości