Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddział Pomorski PTMA - pokaz nieba dla KMA - ustalenia
Spóźliliście się z pokazem o jeden dzień. Na dzisiejszą noc prognozy są optymistyczne ale jutro...  :-\
Pozdrawiam - Jakub Nowak lunetka 10x50, Taiga 16x80, Zenit na koziołku + obiektywy, Vesta Pro, Taurus 270 ___________________________________________ wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd...
Odpowiedz
Ano zobaczymy, będzie raczej syf ale może ten tego, no właśnie...

Smile Smile Smile

Przemas
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Dzieci z KMA sa na chwilę obecną nastawione na TAK, ale dzisiejsze spotkanie stoi pod znakiem rozmów telefonicznych.

O godzinie 15 zapadnie wstępna decyzja odnośnie rzeczywistych szans na przeprowadzenie obserwacji, a OSTATECZNA DECYZJA zostanie podjęta o godzinie 18. (no chyba że już wczesniej nie będzie nadziei)

Pozdrawiam
Odpowiedz
Czy mamy jakąś decyzję? Niebo raczej nie rokuje (przynajmniej tu w Gdańsku)
  Czarek
LX50 10", ETX-90EC
Odpowiedz
To jak z tym pokazem? Łosiemnasta jak w morde szczelił a info brak...
Odpowiedz
No cóż - jeden z moich wykładowców mówi do mnie tak: "mogłeś mnie szukać równie dobrze na trzecim peronie dworca PKP - tam TEZ MNIE NIE BYŁO. Jak chcesz mnie znaleźć - dzwoń na komórkę bo ona zazwyczaj wie gdzie jestem"

Jeśli info nie pojawiło się na forum (do którego nie wszyscy są przyssani przez 24 h/dobę) to można było przynajmniej włączyć komórki i podzwonić po wszystkich, którzy mieli według wszelkich znaków na gdyńskim niebie i Ziemi na tym pokazie być, albo jak Maquius zaryzykować i po prostu przyjść !

Tych WSZYSTKICH, do których można było się odezwać było aż dwóch - El C. i ja. (I jak zakładam w tym właśnie jest problem)

Ostatecznie pokaz się odbył i ... udał się!!!

El dowiózł swojego SkyWatchera, lornete na statywie i niezniszczalny humor, który przynajmniej od środka nas rozgrzewał.
Ja przywiozłem Krysię i Oddziałko, a Maquius swoją pracę dyplomową pod znaczącym tytułem "Omówienie triangulacji gwiazd Oriona w celu wyznaczenia pozycji mgławicy M42 i werbalizacja wyników badań na pokazie nieba dla KMA i mieszkańców Gdyni". (za obronę Maquius masz u mnie 5-  ;D )

Uczniowie stawili się w silnej grupie pod wezwaniem Św. Franciszka i przynieśli ze sobą pogodę (nadmienię tylko, że zabrali ją jak odchodzili tuż przed 22 Sad ).

Zapowiedzieli się wcześniej - (i co może dziwić niektórych) przybyli na pokaz także reporterzy z Dziennika Bałtyckiego, z telewizji TeleTop, przedstawiciele władz miasta oraz bardzo licznie wspomniani wcześniej uczniowie z KMA.

Było też kilku miłośników astronomii, którzy dowiedzieli się o wczorajszym spotkaniu, jak chociażby Pan Andrzej Grabowski, który został z nami do końca i żałował jedynie tego "że nie wziął swojego teleskopu bo przy takiej ilości ludzi by się na pewno przydał". ŚWIęTE SLOWA PANIE ANDRZEJU, ŚWIęTE SŁOWA.

Nie ma co płakać nad sytuacja w jakiej Oddział Pomorski PTMA się teraz znalazł.

Pozostaje mi rozwiązać te sprawy, których jak wszyscy zgodnie twierdzą "nie ma" i niniejszym chciałbym zaprosić wszystkich Członków OP PTMA na Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków, które wg Statutu PTMA (Art. 23, Par. 2, Pkt 2;3;5 i 7) ma kompetencje w zakresie decydowania we wszystkich sprawach związanych z działalnością Oddziału; uchwalenie wniosków w sprawie planu pracy Oddziału oraz, jeżeli taka będzie wola Walnego Zebrania - udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybór Prezesa Oddziału i  Członków nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

Walne Zebranie Członków OP PTMA odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku - dokładny termin zostanie podany do wiadomości z odpowiednim (przewidzianym w statucie) wyprzedzeniem.

Walne Zebranie będzie najlepszą okazją do wymiany tych poglądów, które ostatnimi czasy rozłamały jedność umysłów, myśli i czynów w tym co kiedyś było Oddziałem Pomorskim PTMA.

Zastanówcie się nad tym co macie do powiedzenia na tym spotkaniu - prosto z mostu i bez owijania w bawełnę, zastanówcie się jakie cele mają przyświecać Oddziałowi i następnych latach jego istnienia i co jest ważniejsze - interes ogółu czy własny?!

Jak zakładam z innego wątku - we wtorek (20.12) na spotkaniu w COPie nie będzie nikogo oprócz mnie i El'a, więc tym samym chcę złożyć wszystim obecnym na "konkurencyjnej Wigilii" podziękowania za współpracę w kończącym się roku i zyczyć powodzenia w dalszej działalności na polu astronomii w roku przyszłym, który upłynie niewatpliwie pod znakiem zaćmienia Sloneczka oraz zmian w "naszym" Oddziale.

Pozdrawiam

Piotr
Pozdrawiam
Odpowiedz
Było super !
Koleżankom i kolegom dziekujemy zatem bardzo , bardzo
El jako mistrz ceremoni był jak zawsze niezastąpiony a wszyscy , którzy nie pojechali z nami ( bo jutro klasówka, bo zalicza zalegósci , bo posłuchał prognoz itd, itp ) płakali prawie z żalu.
Na dodatek redaktor z Dziennika Bałtyckiego dzwoni do szkoły i chce rozmawiać z uczestnikami.
Było zatem emocji i wrazeń co niemiara.
Jutro w Dzienniku bedzie jakiś artykulik ( zaznaczam , ze nie autoryzowałam go )
Sw Franciszek faktycznie chyba nas lubi, bo wbrew wszelkim prognozom pogoda była super.
Cóz dodać : czekamy na kolejne Astrosafarii jakby mozna  dalej od miasta to by było super.
pozdrowonka
zaleslawa
Wieslawa Zaleska - ucze fizyki z astronomia w gimnazjum i liceum , Gdynia
Odpowiedz

Trochę spóźniony dowód na to, że się było, i że było OK.

[Obrazek: Safari.jpg]
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości