Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddział Pomorski PTMA - pokaz nieba dla KMA - ustalenia
Zostałem poproszony przez panią Wiesławę Zaleską (na Forum: Zalesława) o powiadomienie braci i sióstr z OP PTMA, że od września wznawia działalność, po rocznej przerwie, zaprzyjaźniony z nami Klub Miłośników Astronomii z gdyńskiego Oksywia i Obłuża
http://www.oksywienet.org.pl/index.php?m=32&r=14
Już umówiliśmy się wstępnie na kolejną, tradycyjną już serię wykładów w Planetarium AMW. Jest także pilne zapotrzebowanie na "jakieś" wieczorne AstroSafari. Czas, miejsce i ubiór - do dogadania (chodzi o koniec września - październik).
Jestem w trakcie dwumiesięcznego urlopu, więc bez większych protestów z mojej strony wyznaczyłem siebie do pilotażu tego przedsięwzięcia. Zbadam okoliczności czasowo-przestrzenne, konfigurację niebieskich ciał, zaproponuję kilka dat, wybierzemy jedną i od tego momentu będę Was molestował do gremialnego (w)stawienia się ze sprzętem. Najbardziej pasowałyby terminy w okolicach następnej I kwadry Łysego (poniedziałek, 10-go października), czyli za 3-4 tygodnie. Okoliczne piątki, to 7 i 14 października. Ewentualnie miesiąc później.

Póki co, to kolejne AstroSafari leży w powijakach. Proszę zatem o sugestie, propozycje i komentarze.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Kurde El...  zazdroszczę ci tego urlopu Smile

Czy masz może jakieś propozycje co do miejsca astrosafri. Rozumiem, że będą tam dzieci wiec chyba wypady za miasto nie wchodzą w grę ?
Z drugiej strony jesli w mieście to gdzie, masz jakiś pomysł ?

Co do mojej dyspozycjności to będe dostępny wraz ze sprzętem w 2 połowie października.  Nie wiem jak reszta kolegów, dobrze by zacząć już rozmawiać w temacie.

Odpowiedz
Astrosafari z nimi stawia tylko jeden warunek: musi być dogodny dojazd komunikacją miejską. Np. autobusem można było dojechać do samego Kazimierza k. Rumi.

Inne propozycje (oczywiście nie DS-owe), to Molo Południowe w Gdyni (za Oceanarium), plaża w Sopocie, deptak obok mola w Orłowie, itp., itd.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Dla mnie miejsce jest dowolne. Moge przyjechac ze swoim sprzetem tam gdzie ustalicie. Inna sprawą jest czas. Z zaproponowanymi terminami kolidują w moim przypadku sprawy osobiste. Niestety w terminie od 01.10.2005 do 20.10.2005 z jakakolwiek dzialalnoscia astro bedę totalnie uziemiony. Po 20.10.2005 mam nadzieję, że bedę w stanie powrócić do aktywności astronomicznej sprzed 01.10.2005 ;D Tak czy inaczej w moim przypadku jakakolwiek pomoc może być zaoferowana do końca września lub dopiero w 2 połowie października Sad
Odpowiedz
Wszystko wskazuje na to, że do tematu wrócimy, ale rozważając (jednak) terminy listopadowe.
Odpowiedz
Terminy listopadowe zostały rozważone i odrzucone bo Luna nam nie sprzyja.
Na razie ustaliliśmy, że pokaz odbędzie się w grudniu - w  pierwszy LUB drugi wtorek o godzinie 19:00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni (molo połuniowe przy punkcie informacji turystycznej).

El C. ustali szczegóły...

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odpowiedz
No to wiemy juz coś więcej...

Szczegóły zostały ustalone na 6 grudnia na 19. w miejscu, o którym już wspomnialem.

Szykujcie armatki Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
I jak to często sie zdarza nasze (niekiedy nawet szczere) checi pokazania nocnego niebka Gdynianom i członkom KMA przegrały z... pogodą.

Tak czy inaczej nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zaproponowali kolejnego terminu takiego spotkania.

Propozycja pada na dzień 13.12 br. (najbliższy wtorek) na godzinę 19. przy Punkcie Informacji Turystycznej na molo południowym Skweru Kościuszki w Gdyni (za Akwarium Gdyńskim)

Dwa teleskopy już są zaklepane - sprzęcik niejakiego El C. oraz gościnnie tzw. Oddziałko

Zapisy nie są wymagane... liczy się po prostu obecność : )

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHęTNYCH
Pozdrawiam
Odpowiedz
A moje apo to już się nie liczy co? Dobra, zobaczymy...

;D ;D ;D

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Na pewno nie bedzie mnie na wtorkowym pokazie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości