Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyżby mamy kolejnego odkrywcę FMO?
Szczere gratulacje!!!  ;D

Jest o ciebie już głośno w TV (we wczorajszych i dzisiejszych rannych wiadomościach).  Sam zresztą wiesz, bo telewizja cię już odwiedziła. Życze dalszych sukcesów...
Pozdrawiam
Odpowiedz
Mam nadzieje ze to co napisze nie zostanie odebrane jako "polska, bezinteresowna zawiść", ale cos mnie zastanawia.

Mianowicie FMO Spejzłocz zaznacza by nie zaznaczac planetoid poruszajacych sie "zwyczajnie", czyli wlasnie tak jak odkryty przez szanownego Kolege (jeszcze raz gratulacje!) kamulec (punktowy obraz na kazdej klatce animacji).

Zreszta na "FMO Identification Quiz PART II" jest animacja http://fmo.lpl.arizona.edu/icons/FMO/TES...GES/Q4.gif, a obok niej komentarz takiej tresci:
The object in the center is a galaxy. There is an asteroid moving near the bottom left corner. However it is not trailing so we ask reviewers NOT to submit it.

Co oznacza, ze szanowny Kolega zaznaczyl planetoide, ktorej FMO w ogole nie powinna analizowac (!). (i z reguly tak robi)
Ja sam, majac prawie 2000 fotek za soba, zaznaczylem kilka "zwyczajnie poruszajacych sie" planetoid na poczatku swej zabawy z FMO Zpejsłocz i dostawalem takie odpowiedzi jak "candidate stationary" czy "too faint"... Tak wiec przestalem zaznaczac i jak widze zle zrobilem ;(

Zaiste dziwne - wysle do nich maila z zapytaniem o co chodzi.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze nie zostaly te slowa odebrane jako zawiść (ja tylko zazdroszcze Wink ).Pozdrawiam z Krakowa
Odpowiedz
Gratulacje Smile

(10.09.05, 09:11)Karol Wójcicki link napisał(a): Jak ktoś tam napisał "nie ma to jak polska, bezinteresowna zawiść".
Ludzie nie potrafią uwierzyć że niebo jest nie tylko dla wybitnych naukowców.
Polecam nie czytanie komentarzy z Onetu Wink
Nie posluchalem-bardzo zaluje

ale ten jest niezly  Wink
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,141698...forum.html
[Obrazek: 548760.gif] Orion 200/1200
Odpowiedz
Kanarkus: Przeczytaj niusa na astronomia.pl. DOKŁADNIE!
Sądzę że może to coś wyjaśni..

MK
Odpowiedz
(10.09.05, 18:34)MichalKusiak link napisał(a): Kanarkus: Przeczytaj niusa na astronomia.pl. DOKŁADNIE!
Sądzę że może to coś wyjaśni..

MK
chodzi zapewnie o Dodatek z 2005-09-09: według otrzymanych dzisiaj wyjaśnień od FMO, Polak zaznaczył nie obiekt 2005 QK76, a inny w bliskiej odległości, ale właśnie dzięki zwróceniu uwagi na odpowiednie zdjęcie możliwe było odkrycie właściwej planetoidy. ??

No to wlasnie tak ja rowniez robilem... Dlatego mnie to tak zastanawia.

Jedyne wyjasnienie odkrycia Piotra to takie, ze to co Kolega zaznaczyl jest wyjatkowe jak na standarty FMO - po prostu z jakis powodow sie zainteresowali ta planetoida, podczas gdy innymi takimi typowymi sie nie interesuja. Choc zupelnie nie wiem w czym mogloby byc takie wyjatkowe, zeby obserwatorowi sie chcialo sprawdzac, co za kamulec jest w okolicy.
(Lub tez obserwator sie zwyczajnie nudzil - nie zapominajmy ze sporo odkryc jest wynikiem nudow.)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości