Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wyciemnianie tubusa
U mnie to by sie przydało 1/3 tuby licząc od strony LW.
Odpowiedz
Aby jeszcze pogmatwac to matowa farba grubo kladziona bardziej blyszczy sie niz cienko malowana.
Odpowiedz
wiem wiem trochę ostatnio eksperymentowałem z malowaniem Smile
Odpowiedz
A ja mam pytanko do papieru ściernego. Im większy numer tym lepiej czy gorzej do wyczerniania? Mam taki arkusz nr 1000 i nie wiem czy się nada a chciałbym się do tego zabrać, bo moja tuba świeci ostro. Jest jakby pomalowana fabrycznie błyszczącą farbą. Właściwie to nie "jakby" ;D
lornetka: Breaker 10x50 teleskop: Bresser Pluto/S 114/500 Kamerka: Philips TouCam Pro 840k
Odpowiedz
Ja porównywałem 80 z 500. Oba arkusze, mimo, że były już czarne, potraktowałem farbą mat w sprayu. Trzeba to robić delikatnie, nie za dużo farby bo będzie gorzej niż na początku. Po porównaniu wybrałem 500. 80-tka ma grube ziarna ale jak się dobrze przyjrzeć to ich powierzchnie są płaskie i całkiem sporo odbijają. Chociaż to jakby trochę zależy od natężenia oświetlenia (i całkiem możliwe, że też od konkretnego papieru, który akurat posiadasz). Pamiętam, że długo się zastanawiałem, który jest lepszy. Zwijałem w ruloniki, porównywałem. Także jak masz możliwość to najlepiej kup sobie jakieś arkusze o innej grubości i porównaj sam jak się ten twój 1000 sprawdzi Smile
Pozdrawiam - Jakub Nowak lunetka 10x50, Taiga 16x80, Zenit na koziołku + obiektywy, Vesta Pro, Taurus 270 ___________________________________________ wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości