Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddział Pomorski - proszę o wtajemniczenie
witam,

nie udało mi się znaleźć żadnego wątku na temat zakresu działalności  Oddziału Pomorskiego - z tego, co napisane jest na stronce OP nie jest stowarzyszeniem formalnym, zatem zastanawiam się, czy klub posiada jakiś sprzęt (jeśli tak to jaki i jak wygląda dostępność do niego)
jak też co dzieje się na spotkaniach - czy są to spotkania wymiany opini i astropogaduszek, czy może także coś praktycznie ..... generalnie czego można oczekiwać oraz czego oczekuje się od nowych przybyszów Smile

pozdrawiam

Odpowiedz
Hmm, a może wpadniesz jutro do Jezuitów na 18:00?
Wiesz gdzie to jest?
Odpowiedz
(01.09.05, 21:27)Maquis link napisał(a): Hmm, a może wpadniesz jutro do Jezuitów na 18:00?
Wiesz gdzie to jest?
hej, dzięki za zaproszenie - na ten co prawda nie dam rady- ale na następny chętnie! Smile - poproszę o dane samonaprowadzjące na punkt docelowy dla pojazdu 4kołowego :]

a co do panujących zasad itp - można coś więcej? - nie wiem, czy mam mieć własne 'szkło' ;_))))))  Wink

Odpowiedz
Plan jest tutaj:
[Obrazek: plan.gif]

A co do zasad to nie bardzo wiem co masz na myśli Wink
Najlepiej wpadnij do Jezuitów to na miejscu wszystko się przedyskutuje.
Odpowiedz
(01.09.05, 20:28)yapann link napisał(a): witam,

nie udało mi się znaleźć żadnego wątku na temat zakresu działalności  Oddziału Pomorskiego - z tego, co napisane jest na stronce OP nie jest stowarzyszeniem formalnym, zatem zastanawiam się, czy klub posiada jakiś sprzęt (jeśli tak to jaki i jak wygląda dostępność do niego)
jak też co dzieje się na spotkaniach - czy są to spotkania wymiany opini i astropogaduszek, czy może także coś praktycznie ..... generalnie czego można oczekiwać oraz czego oczekuje się od nowych przybyszów Smile

pozdrawiam

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy.
Skoro nikt się nie odzywa to może ja powiem coś i odsłonię nieco kurtyne Smile

Przed przerwą wakacyjną zorganizowani byliśmy w następujący sposób:

1. Każdy 2 wtorek m-ca, 18.30 spotkanie organizacyjne OP PTMA w COP'ie w Gdyni.
(sp. oragnizacyjne, działalnosć, imprezy..itd, itp)

Adres:

Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych   
Gdynia,  ul. 3 Maja 27/31 

2. Każdy piątek danego m-ca:

15.00: kółko astronomiczne w Gmnazjum S. Kostki na Tatrzanskiej w Gdyni.
(zajecia teoretyczne)

18.00: dalsza część kółka w nowowyremontowanej siedzibie OP PTMA
w budnku Jezuitów na Tatrzańskiej w Gdyni.
(praktyka, obserwacje, zapoznanie się ze sprzętem astro, astro pogaduchy, ..itp)

http://www.jezuici.pl/gilj/modules.php?n...page&pid=2

Wstęp wolny wszędzie dla każdego chętnego.

Przerwa wakacyjna już minęła jak dotąd żadnych zmian nie ogłoszono więc rozumiem że wszystko działa po staremu. Poza tym w czasie wakacji spotykaliśmy się z różną częstotliwością i skutecznością w piątki na 18.00 u Jezuitów. Najbliższe spotkanie jest dzisiaj tj 02.09.2005. Nt tego kiedy rusza kółko astronomiczne (to o 15.00) jeszcze nic nie wiem. Pewnie dziś się to wyjaśni.

Niezależnie od miejsca spotkań zawsze znajdziesz ciekawe osoby zajmujące sie różnymi dziedzinami astro: astrofoto, sprzet, teoria, obserwacje, astro-imprezy, wykłady.. itd.

Pomijając sprawy własności sprzętu bo nie o to tutaj chodzi to do dyzspozycji sa: 2xNewton TAL 6", SC Meade lx200 10" z CCD i autogudingiem, Intes 6" i Newton Vixen'a. Nie wszystkie teleksopy są sprawne lub dostepne od ręki. Częśc zajęć praktycznych polega też na ich przywróceniu do sparwności bądź modernizacji.
Poza tym są jeszcze 3 sprawne komputery z dostępem do internetu (można podszkolić sie w sofcie astronomicznym), kącik ATM i takie różne rzeczy. W celach poznawczych czy naparwczych dużo sprzętu przynoszonego jest we własnym zakresie. Dodać też trzeba, że dzięki naszym miłościwie panującym prezesom mamy też czasem możliwość skorzystania z planetarium AMW.

Dane tematy, dziedziny zainteresowań rozwijają się zależnie od wolnego czasu i zaangażowania poszczgólnych osób. Każdy z nas pracuje lub uczy się a poza tym  obarczony jest rodzinnymi obowiązkami więc nie wszystko zawsze idzie równym krokiem. Mimo to całość jakoś posuwa się do przodu a na brak zajęć nie można narzekać. Czesto jest nawet odwrotnie: wiecej jest zajęć niż chetnych do ich realizacji  Wink Mam nadzieje, że to co napisałem zachęci cię do wizyty w wskazanych miejscach i znajdziesz tam cos czym się zainsteresujesz. W imeniu swoim i kolegów serdecznie zapraszam !
Odpowiedz
(02.09.05, 11:51)Michu link napisał(a): [...]
Wink Mam nadzieje, że to co napisałem zachęci cię do wizyty w wskazanych miejscach
wspaniale! nie mam pytań - zajrzę next week

(02.09.05, 11:51)Michu link napisał(a): i znajdziesz tam cos czym się zainsteresujesz
na razie nie wiem niczego o niczym  liczę na wyrozumiałość :]

pozdrawiam
Odpowiedz
yapann, to może się zgadamy i razem zajrzymy na takie spotkanie co? Będzie raźniej Wink. Ja na drugi koniec Polski na zlot się pociągiem tłukę a nie mam styczności z grupą lokalną  :Smile.
Pozdrawiam - Jakub Nowak lunetka 10x50, Taiga 16x80, Zenit na koziołku + obiektywy, Vesta Pro, Taurus 270 ___________________________________________ wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd...
Odpowiedz
Uwaga w najbliższy piatek 09.09.2005 odbędzie się tylko kółko astronomiczne na 15.00 w Gimnazjum. Dalszych zajęć na 18.00 nie będzie.
Odpowiedz
Sad wpadły mi nietstsy zajecia w tym czasie co spotkania piątkowe, jednak bedę śledzić forum (jakby się kroiła obserwacja jakiegoś końca wszechświata Wink))) to koniecznie piszcie może się zerwę Smile )

pozdrawiam
Odpowiedz
Czy 16.09. będzie spotkanie o 18?
Pozdrawiam,Janek z Wejherowa Soligor MT800 na HEQ5, Fuji S5600,
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości