Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OP PTMA - resurection...
Witam Wszystkich !!!

Z okazji tak podniosłej jak koniec wakacji chciałbym wszystkich stowarzyszonych w Oddziale Pomorskim wskrzesić do aktywności w materii wspólnych spotkań i obserwacji.
Prawdę mówiąc nie pamietam, czy w drugi wtorek tego miesiąca jest zaplanowane spotkanie w COPie czy odbędzie się ono dopiero w październiku. Tak czy inaczej piszcie tu o sprawach, które należy poruszyć na najbliższym spotkaniu naszego Oddziału (sprawy zaległe, niecierpiące zwłoki, sprawy na przyszłość, itp.)

Przy tej samej okazji chciałbym zaprosić wszystkich członków OP PTMA (i nie tylko) na moją Promocję na pierwszy stopień oficerski, która odbędzie się 10 września (sobota) o godzinie 11:00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Zapraszam i pozdrawiam...

Piotr W.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Rozumiem, że dziś jest w planach spotkanie w COPie? ;P
Odpowiedz
(13.09.05, 13:26)Maquis link napisał(a):Rozumiem, że dziś jest w planach spotkanie w COPie? ;P

Tak serdeczny kolego!!!

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Roger that! Smile
Over and out Smile
Odpowiedz
W związku z:
- brakiem odzewu na pierwszy post tego wątku (pisany dwa tygodnie temu)
przy jednoczesnym umawianiu się w innym miejscu Forum na "piątek u jezuitów"
- organizacją spotkania w Kamieniu bez stosownego info na Forum
Prezes namawiający wyżej do powakacyjnej reaktywacji działalności Oddziału poczuł się trochę "dziwnie" i był ubył na dalszy ciąg wakacji daleko wgłąb kraju.

Dzwoniłem do gdyńskiego COPu. Sala jest dla nas zarezerwowana jak zawsze od 18:30. Dojadę, jak zdąży mnie zmienić przy dzieciach szanowna małżonka.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Sorry nie było mnie dziś w COPie bo w czasie trwania spotkania byłem jeszcze na delegacji poza 3 miastem. Wróciłem późno, przejrzałem forum i widze, że na 19 minut przed samym spotkaniem w COPie pojawił się szybki post od Darka. Przeczytałem go i pomyślałem na początku, że to jakiś żart ale przeczytałem jeszcze raz, emotów nie znalazłem i teraz mam wątpliwości. Doszedłem więc do wniosku, że dobrze jest je uciąć wraz z niedómówieniami i wyjaśnic sprawę jak należy skoro wrzucono ją na forum.

Z postu poniżej wynika, że prezes nie przybędzie na spotkanie gdyż "dziwnie się poczuł" (w domyśle: hmm, co się stało, obraził się ?????) "w związku z ..." - no właśnie argumentacji tych związków nie rozumiem.

W każdy 2 wtorek m-ca (wyłączając przerwy wakacyjne, świąteczne) spotykamy sie w COPie, a w każdy piątek u jezuitów. Spotkania są dobrowolne dla każdego bez wyjątku. W końcu wszyscy mamy rodziny i obowiązki. Tak czy inaczej dzieje się tak od ładnych kilku lat a w przypadku jezuitów od końca zeszłego roku (o ile dobrze pamiętam), choć samo kółko astronomiczne funkcjonuje znacznie dłużej. O jakim to szczególnym "umawianiu się na spotkanie w piątek" więc mowa  hęęę ... ? :-\  Smile

Co do Kamienia również nie bardzo kumam jakie info na forum miało sie pojawić. Nie był to zlot, nie było to nic oficjalnego. Nic z czym prezes, czy  OP PTMA, mieliby jakikolwiek oficjalny nawet pośredni związek (chyba, że o czymś nie wiem ???). Wiadomo mi za to, że kilka osób po wakacjach miało ochote spotkac sie w tej miejscowsci i spontanicznie do tego doszło. Sam tak do końca nie byłem pewien czy zdołam się tam pojawić. Takie spotkania mają miejsce wielokrotnie w ciągu roku bez tzw "stosownego info na forum" Wszyscy umawiają się na telefon, SMS, e-mila w pracy czy jak się da. W przypadku spotkań nieoficjalnych tak zawsze to funkcjonowało, tzn było jest i będzie. Nic dodać nic ująć.

Sorry ale jakos nie znaduje w opisanych tutaj argumenatch z poprzedniego posta powodu do poczucia się "dziwnie" :-\

Zupełnie inna sprawą jest fakt iż nikt nie odpowiedział na posta prezesa o propozycji powakacyjnego spotkania. Tutaj faktycznie można a nawet trzeba było dać znać coś od siebie. Nasza w tym wszystkim wina, że nikt tak nie zrobił. Post od prezesa został przeoczony i zapomniany.  No ale zaraz czy to jest powód do stawiania sprawy na ostrzu noża i "poczuwania się dziwnie" ?. Były całe dwa tygodnie, nie rozumiem dlaczego w przypadku widocznego braku odzewu na zadanego posta żadna z osób zaineteresowanych tematem nie przypomniała o nim jeszcze raz ? Bez przesady, jesteśmy dorosłymi ludźmi zdaje się ...  :-\

Sorry ze pisze tak stanowczo ale jeszcze raz powtarzam, nie było mnie na spotkaniu liczę, że wątpliwości zostały wyjaśnione. Jeśli tak się stało proponuję zapisać je poniżej aby do takich bzdur jak teraz wiecej nie dochodziło bo chwały to nikomu niestety nie przynosi.  Takie jest moje skromne zdanie :-\
Odpowiedz
Wychodzi na to, że jestem "winowajcą"  Wink

No to po kolei:
- napisałem, com napisał, bo jak dotąd Forum jest dla OP PTMA doskonałą skrzynką kontaktową
- mój post nie był żartem, choć rzeczywiście przydałoby się go ubrać w jakieś emotikony
- Piotr nie obraził się, ale zrobiło mu się trochę przykro, i tyle (przejdzie mu)
- Piotra nie było na spotkaniu, bo w związku z brakiem reakcji na swoje ogłoszenie nie spodziewał się, że spotkanie dojdzie do skutku i wyjechał do Kielc (przynajmniej był jeszcze w Kielcach wczoraj na 40 minut przed spotkaniem), i dlatego go nie było w COPie
- to chyba oczywiste, że nie chodziło mi o to, że odbywają się spotkania także w piątki, ale wyłącznie o to, że o nich akurat się pisze, a post Piotra zawisł obok w matrixie. Postawmy się w jego sytuacji.
- masz rację, że spotkania w Kamieniu nie wymagają "stosownego info na Forum" i być może nie powinno się łączyć Kamienia z działalnością Oddziału - po prostu zżrera mnie zazdrość, że nie mogłem pojechać, bo dowiedziałem się "tuż przed"
- wszystko zostało na zebraniu wyjaśnione

Serce me raduje się okrutnie, gdy widzi, że działamy aż tak prężnie, że nie nadążamy "ładować taczek":

Następny wtorek w COPie jest 11-go października.

W międzyczasie obywają się "piątki na Tatrzańskiej".

Wciąż czekam na wieści od swoich przełożonych w temacie zaproszenia i wizyty prof. Aleksandra Wolszczana w AMW na Oksywiu.

W najbliższy wtorek będzie miał miejsce pokaz nieba dla gości zagranicznych - "stosowne info" zapewne pojawi się na Forum. Prezes będzie prawdopodobnie na urlopie po niedzielnej promocji oficerskiej, a mnie wysyłają z pracy (z lornetkami) pod czarne niebo Borów Tucholskich. O szczegóły pytać proszę o. Adama, bo rzecz będzie miała miejsce najprawdopodobniej w liceum jezuitów na Tatrzańskiej.

Jeszcze w październiku (lub na początku listopada) odbędzie się "wyjazdowe" spotkanie Oddziału w Planetarium AMW, gdzie pogadamy o niebie w najbliższych tygodniach, obejrzymy fragment koncertu Jarre'a w Chinach (DVD) i wysłuchamy w trybie wielokanałowym (DTS) jego ostatniego studyjnego albumu "Aero" z 2004 r. Szczegółowy program nie jest jeszcze ustalony. Co do terminu, to myślę, że w grę wchodzą tylko wieczory piątkowe.
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
A więc wszystko zostało wyjaśnione moi drodzy Panowie!!! I o to chodzi!!! Jest dobrze!!!

Przemas Smile Smile Smile
Tyle mnie obchodzi głupców gadanie, co odgłosy wiatrów z ich brzuchów... DEMETRIUSZ Smile Smile Smile<br /><br />Tel. 504 227 170
Odpowiedz
Pozwoliłem sobie rozpocząć wątek szwedzki tutaj: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=6787.0
Odpowiedz
Ok, duzo zostalo wyjaśnione to bardzo dobrze i w zasadzie nie ma co dalej drążyć tematu co tam z czego wynika, nie o to chodzi Smile

Miałbym natomiast prośbę/pytanie/propozycje (nie wiem jak to nazwać) aby podobnych shcematów wydarzeń uniknać w przyszłości. Generalnie chodzi o to aby ważne sprawy jakoś nie uciekały za szybko sprzed oczu osób zaglądajacych na forum a w jakiś sposób odpowedzialnych za nie.

Uważam, że na pewno można za wczasu bez zahamowań, barier, oporów czy czego tam - przypominać, ponawiać posty w tematach które tego wymagają. Jeśli tylko sytuacja tego wymaga to na chwilę obecną jest to moim zdaniem najskuteczniejsze rozwiązanie. Chodzi o działanie na zasadzie "nic na siłe tylko młotkiem " Smile aby nie czekąc az nadejdzie deadline tylko za wczasu dać sygnał, że ważna sprawa stoi w miejscu, innymi słowy dać jej kolejną szansę i obudzić uwagę.

Może warto zastanowić się nad jakimś technicznym rozwiązanim pozwalającym na silniejsze akcentowanie na forum PTMA wątków wymagajacych organizacji w czasie ???? Na cuda bym tutaj nie liczył ale może wystarczy np coś takiego jak ustawianie atrybutu "przeklejony" dla danego wątku coby nie schodził on z topica i nie ginął w necie tylko był na 1 miejscu jak długo potrzeba. Od razu rodzi się problem kontrolowania aktualnosci takich wątków ? No ale może jakoś się da wspólnymi siłami nad tym panowąć.

Uważacie, że ma to sens ? Może macie jakieś inne pomysły ?
Uważam, że warto coś teraz ustalić aby problem już nie wracał.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości