Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dłuuugi meteor...
(01.09.05, 06:10)HAMAL link napisał(a): Nie wiem co się dzieje ale przez ostatnie noce naliczylem dziesiątki bardzo jasnych meterów zostawiających wyraźnie smugi, takiego obstrzału po za sezonem jeszce nie widziałem.

"Rój alfa Aurygidów został odkryty przez niemieckich obserwatorów Cuno
Hoffmeistera i A.Teichgraeberga w nocy z 31 sierpnia na 1 września.
Mieli oni możliwość zaobserwowania do 30 meteorów w ciągu godziny. Ich
średnia jasność wyniosła 2.62 wielkości gwiazdowej. Aż 74 % alfa
Aurygidów jaśniejszych od 3.5 magnitudo pozostawiało ślady.". Szczegóły w moim poscie: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=6634.0

Sa spore szanse ze po godzinie 22 czasu lokalnego (Woźnica jest już wyraźnie wysoko) kilka meteorów z tych okolic może dać niezły spektakl.
Odpowiedz
(01.09.05, 08:29)Gemini link napisał(a): Tu Legionowo do stacji w Nowym Dworze Wink

Przypuszczalna jasność: -3mag  (jaśniejsze od Jowisza, słabsze od Wenus w najlepszych warunkaj jej obserwacji) Smile

Legionowo Smile?..nono, a to mnie zaskoczyles Smile)

Kawal meteoru swoja droga.. Jak on sobie lecial od Zyrafy do Orla to hm..palce lizac, uwielbiam takie Smile Kiedys widzialem meteorka lecacego z Korony Polnocnej do Kasjopeji...niby jakies +2m, ale te 90 stopni dlugosci.....Smile

Przemo

52 25' 22'' N  20 44' 14'' E Sprzet i srodki: Spiwor zielony.. Oczy szaro-niebieskie (uzywane), Lornetka Everest 12x60WA (czarna ;&gtWink, Uniwersal nr 5 (jako wieszak na lornetke), Uniwersal nr 2 (ciezko na nim cos powiesic)   Smile
Odpowiedz
Ten nie był taki długi leciał jakieś 35 stopni w 3 sekundy ale i tak był niezły. To alfa-Aurygid o których pisał Kamil.

[Obrazek: index.php?act=Attach&type=post&id=8199]
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz
(01.09.05, 06:41)Brahi link napisał(a): shutter nie skuter Smile  (od szatkowania meteorow...;>)
Przemo
Oczywiście że Shutter!  Wink Literówka ...
Już poprawiłem  Smile

Niech noc będzie z Wami!
Odpowiedz
(01.09.05, 15:54)Brahi link napisał(a): Legionowo Smile?..nono, a to mnie zaskoczyles Smile)

Sąsiad zza miedzy? Wink
Mak S-W 127/1540
Odpowiedz
Dziś miałem niezłego o 23:07 zaczął się w łabędziu a skończył na Jdnorożcu zostawiając niezłą smugę, leciał ok 3 sek i chyba też się rozpadł.
Odpowiedz
Taa..w sumie to zza lasu Smile
52 25' 22'' N  20 44' 14'' E Sprzet i srodki: Spiwor zielony.. Oczy szaro-niebieskie (uzywane), Lornetka Everest 12x60WA (czarna ;&gtWink, Uniwersal nr 5 (jako wieszak na lornetke), Uniwersal nr 2 (ciezko na nim cos powiesic)   Smile
Odpowiedz
Mirku ten Twój był pewnie dłuższy, ale ten p.... bufor MetReca znow
dał o sobie znać
Test lornetek: http://www.optyczne.pl/ Tak poza tym to: 10x50, Megrez 80/480
Odpowiedz
Witam,

dziś (5.09.2005) o godz. 20:40 CWE, podczas oglądania w CAMKu (w Warszawie) przelotu ISS widzieliśmy piękny meteor, który pojawił się "pod" ISS i leciał równolegle do niej.  Miał pomarańczową barwę, jasność ok. 0 mag, czas przelotu > 3 sek (wolny!) i trzykrotnie "eksplodował" :o - pojawiał się błysk, dookoła "iskry", przelatywał 5 stopni, znowu błysk, iskry itd...  Rzadko coś takiego można było zobaczyć. Robiliśmy zdjęcia ISS, ale meteor prawdopodobnie nie "załapał" się na tych zdjęciach... Sad

Hermes
Odpowiedz
Hermesie, a na jakiej wysokości leciał i w jakim kierunku był widoczny?
Pozdrawiam
Mirek Krasnowski
tel. 501-046-027
Meade LX-200 10", MaxCam ME-2 FLI, www.joa.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości