Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przelot Discovery na polskim niebie
http://sts114.astronautilus.pl/przelot.htm    tak sobie szukalem i znalazlem to  Wink mam nadzieje ze to sie przyda komus Wink
Odpowiedz
No ciekawe, ciekawe. Tym bardziej, że już nadszedł zmierzch ery wachadłowców.
Postaram się sfocić ten przelot. Wszystkich, którzy mają dośiadczenie proszę o rady na priva.
Karol Pahulak / Białystok HP Photosmart 945 www.przyrodatatr.eu
Odpowiedz
(12.07.05, 19:27)Karol p. link napisał(a): Tym bardziej, że już nadszedł zmierzch ery wachadłowców.

A czemu to?  :Smile Jest już jakaś alternatywa?

Odpowiedz
Nie, ale odgórnie wyznaczono datę 2010 jako koniec. Pewnie Rosja dokończy budowę ISS Smile Albo chińczycy.
Odpowiedz
Tez musze to sfocic, tymbardziej, ze wreszcie mam czym. Mam nadzieje, ze na poludniu francji, gdzie bede akurat przebywac, bédzie mozliwosc zaobserwowania go.

PS: (wybaczcie za brak polskich znakow)
Odpowiedz
wymyślili teleportery. Duracel robi baterie do tego a microsoft niezawodne oprogramowanie  8)
Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***
Odpowiedz
(12.07.05, 21:00)McArti link napisał(a): wymyślili teleportery. Duracel robi baterie do tego a microsoft niezawodne oprogramowanie 8)
... no, a załoga Enterprise'a oczywiście obsługuje ten sprzęt...  ;D
Odpowiedz
wiecie moze czy bedzie on widoczny golym okiem ??
Odpowiedz
(13.07.05, 14:16)fotograf link napisał(a): wiecie moze czy bedzie on widoczny golym okiem ??

golym okiem jak najbardziej - co wiecej sadze, iz bedzie bardzo wyrozniajacym sie obiektem na niebie Smile
Odpowiedz
Do tej pory wahadłowce były nieco jaśniejsze od ISS. Przeważnie ich maksymalna jasność wynosiła ok. -1,5 do -2,5 mag. (wg efemeryd na heavens)., ale w rzeczywistości zdarzały się momenty, gdy osiągały ok. -2,5 do -3 mag.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości