Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DEEP IMPACT - obserwacje
Ja napisałem tylko swoje odczucia, te dwa urywki w których wydawało mi się że widzę kometę trwały co najwyżej 1 sek. Oficjalnie więc mówię że nie widziałem komety 9P. Nie oceniłem więc jasności, DC i komy bo nie było z czego. Gwiazdy w miejscu gdzie powinna być kometa widziałem do 11.2 mag (TYC 5549 783)
Odpowiedz
(06.07.05, 11:33)kret link napisał(a):                                                                       gratuluję  Smile (bolida też)

Bolid był przepiękny. Pierwszy raz w życiu widziałem fioletowego meteora.
Odpowiedz
Zazdroszczę. Mi się jeszcze żadnego bolida nie udało uchwycić
Odpowiedz
(06.07.05, 13:27)Limax7 link napisał(a): Ja napisałem tylko swoje odczucia, te dwa urywki w których wydawało mi się że widzę kometę trwały co najwyżej 1 sek. Oficjalnie więc mówię że nie widziałem komety 9P. Nie oceniłem więc jasności, DC i komy bo nie było z czego. Gwiazdy w miejscu gdzie powinna być kometa widziałem do 11.2 mag (TYC 5549 783)

Ja tą gwiazdę przez Taurusa widziałem bardzo wyraźnie. Słabo widziałem gwiazdę 5549 769, która wg Guide ma 12,6 mag. W pobliżu zerkaniem widziałem jeszcze słabsze gwiazdki, ale komety nie dostrzegłem.  Sad

Niestety czasami wydaje nam się, że coś widzimy, ale to tylko życzenie. Ja poprzedniego wieczora z dziesięć razy myślałem, że już coś widzę, ale jak przyjrzałem się dokładniej, nie mogłem potwierdzić dostrzeżenia komety.

Niestety, póki jest w miarę wysoko jest jeszcze trochę jasno, a jak robi się ciemno to już jest bardzo nisko. Ja już się z nią pożegnałem.  :'(
Odpowiedz
(06.07.05, 13:50)kret link napisał(a): Zazdroszczę. Mi się jeszcze żadnego bolida nie udało uchwycić

Ja też jeszcze bolida nie zaliczyłem, ale ostatnio, w niedzielę, kiedy patrzyłem sobie przez telepa na gamme Bootis, przeleciał mi przed oczyma jakiś sztuczny satelita! Pierwszy raz zdarzyło mi się zobaczyć satelitę w okularze teleskopu, i to zupełnie przypadkowo.  Big Grin
Odpowiedz
Ja też tak zawsze mam, ale tym razem byłem pewny że to nie przewidzenie
Odpowiedz
(06.07.05, 14:37)Kula link napisał(a): Pierwszy raz zdarzyło mi się zobaczyć satelitę w okularze teleskopu, i to zupełnie prypadkowo.  Big Grin

Ja podczas przedwczorajszej obserwacji komety Tempel widziałem 3 satelity przelatujące w pobliżu komety...  :o
Krosno,  49°40' N   21°47' E http://piotrguzik.systempartnerski.pl/
Odpowiedz
Też nie zaliczona :-\, pomijam chwilowe złudzenia.
Odpowiedz
(06.07.05, 15:15)kret link napisał(a): Ja też tak zawsze mam, ale tym razem byłem pewny że to nie przewidzenie

Jaki miałeś zasięg w okolicy komety? To znaczy jakie najsłabsze gwiazdy widziałeś?
Odpowiedz
(05.07.05, 19:27)kgraczew link napisał(a): Jasne tło, niska wysokość dawały zasięg gwiazdowy do 11.5- 12.0 VT mag >Sad
W tych warunkach to było to coś podobnego do obserwacji komety 13.5mag połorzonej wysoko na niebie >Sad

W tym rzecz, że ja miałem w okolicy komety zasięg aż 12,5-13 mag. a komety nie dostrzegłem. Obserwowałem Taurusem 270.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości