Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slonce
Z dwa dni temu zrobilem eksperyment. Wynioslem komputer na balkon!!! Szok. Malo tego dwa wspaniale instrumety i Veste. Pierwszym instrumentem bym moj kochany MTO z nowym filtrem wykonanym na bazie Baadera, drugi to juz wyzsza poprzeczka, na razie pomine... musze zebrac dech i wtedy powiem wiecej. Wiadomo jak wychodza balkonowe zdjecia? O seeingu nie ma co mazyc, bo przeciez sciana bloku jest ogrzana, zanim dojdziesz do seeingu musialbys pokonac termike jaka niesie latawce przy budynku. Efekt? Z 250 zebranych klatek tylko, a przy tych warunkach moze az az....!!! 12 nadalo sie do dalszej obrobki. Z tego wiadomo - mecyi nie bedzie. W wyniku czego powstala grupa plam. Postanowilem opublikowac bo inni forumowicze nie pokazali nic, a kazdy dzien astronomiczny zawsze cos przynosi. Czyli - zamiast zapomniec o pewnym dniu, warto pokazac zdjecie, ktore niewiele prezentuje pod katem jakosci, ale jest chyba lepsze od niczego i zawsze to troche wiecej wizualnie niz nawet... Soho. Czyli cos na nim widac... Nie mam zaawansowanych filtrow slonecznych, ale ciagle licze na to, ze ktos mi pokaze jak robi sie ladne zdjecia Slonca. Poki co... pokaze kiche w szmacie - a mialem tego nie robic, ale to naprawde kicha!

Niemniej Slonce takie bylo wtedy, dla mnie - cos w tym jest.

http://www.timsi.com.pl/~gskow/photos/ty...slonce.jpg

Trzymajcie sie!
Słonko jednak nie próżnuje Smile, dobrze że jest zdjęcie Czy dużo powiększałeś plamki.
Już niedługo i ja będę miał jakieś filtry, mam nadzieje ze dołączę ze zdjęciami.

Pozdrawiam
Fotka zostala wykonana przez MTO przy metrowej ogniskowej. W ognisku zamocowana zostala Vesta. Fajnie ze przymierzasz sie do fotografowania sloneczka Smile To bardzo mile zajecie dostarczajace wielu niezapomnianych wrazen, chyba przez to ze za kazdym razem jest tam cos innego  Smile
Ani się nie czepiam ani nie mam złego dnia, ale to zdjecie jest słabe poprostu [Obrazek: 18.GIF]

Twój problem to brak umiejętności obródki a zreszta te plamy są tak przekoszone że ciężko tu mówic o jakielkowiek umiejetności. :-\
Sam widzisz Hamal, mowilem ze warunki byly slabe przez co mecyi nie bedzie. Ale bylem ciekaw co ewentualnie napiszesz Smile Pokaz swoje zdjecie slonca?

Dodam, ze w dobrych warunkach wychodzi to juz znacznie lepiej.
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=5914.15
(29.05.05, 10:09)Gregory link napisał(a): Sam widzisz Hamal, mowilem ze warunki byly slabe przez co mecyi nie bedzie. Ale bylem ciekaw co ewentualnie napiszesz Smile Pokaz swoje zdjecie slonca?

Mnie interesuje jedynie foto DS, wiesz doskonale o tym. Naucz się obrabiać fotki i nie rób im rzeźni z materialu wyjściwego bo szkoda Twojej pracy oraz  zapału a pierwszy będę biegł Cię pochwalić  Smile

PS Czemu robisz tajemnicę z montazu ?  :Smile
Jak na MTO (porównując Twoją fotke z wątku niżej) to fotka jest marnej jakości, lecz przynajmniej wiadomo pobieznie co sie na Słońcu dzieje! Smile
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Taki byl cel i zalozenie. Wlasciwie powiem wiecej. Nie cel tylko wynik, bo celem jest zawsze lepsza fotka lub przynajmniej zdjecie na takim samym poziomie co te lepsze, wczesniej zrobione. Warunki byly jednak slabe, mialem tego zdjecia nie publikowac. Ale doszedlem dokladnie do takiego samego wniosku, co Ty Smile
(29.05.05, 10:12)HAMAL link napisał(a): Mnie interesuje jedynie foto DS

Szkoda...  :Smile
(29.05.05, 11:02)Gregory link napisał(a): [quote author=HAMAL link=topic=6020.msg93006#msg93006 date=1117357927]
Mnie interesuje jedynie foto DS

Szkoda...  :Smile
[/quote]

Hehe, ale ty pierniczysz Gergory.
Jak będzie z odpowiedzią na moje pytanie, skonsultowałeś się już z Dominikiem? Przypomina mi to Domkową intrygę z AF z ustawianiem ostrości  :Smile tylko tutaj steruje Tobą a Ty wychodzisz na dziwaka. Szkoda mi Ciebie  :-\ bo jak patrzę na fotkę fajny z Ciebie człowiek.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości