Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy Jowisz i Wenus
Akurat podanie czasu naswitlania w przypadku kamery - "niewiele znaczy". W praktyce parametry ekspozycji ustawia sie empirycznie...
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Pierwszy Jowisz, i jest to bardzo ladny Jowisz Smile Jesli moge dodac cos od siebie. Ciutke zabraklo ostrosci, przez co zastosowany zostal filtr wyostrzajacy. Moja uwaga? Jesli sie nie myle, do wyostrzania zastosowany zostal filtr Unsharp Mask z PS-a. Jesli tak, pierwszy z parametrow AMOUNT byl za maly. Zas drugi, RADIUS, zbyt duzy. Tak to dla mnie wyglada, ale nie zmniejsza faktu - ze Jowisz jest ladny Smile Gratuluje Smile
Odpowiedz
Dokładnie, miałem problem z ustawieniem ostrosci
Za daleko mam monitor od balkonu gdzie stoi teleskop.
Nie chcialo mi sie go przenosic, przyblizac wiec najpierw
krecilem ostroscią, potem podchodziłem do monitora i patrzyłem jaki efekt. Ale po kilku próbach stwierdziłem ze to troche bez sensu ... wiec wzialem lornetke i przez nią patrzyłem na monitor ;D

Wybrazam sobie co by pomyslal ktos patrzacy na mnie z zewnatrz... przez lornetke obserwuje pokój z balkonu  ;D
-
Odpowiedz
pytanko małe: jakiego barlowa warto dokupić? (zdjęcia robione bez),
miałem przez moment Vixena x2, ale jakoś mi do gustu nie przypadł
(próbowałem na Saturnie)
-
Odpowiedz
(29.05.05, 20:38)bodik link napisał(a): Dokładnie, miałem problem z ustawieniem ostrosci
krecilem ostroscią, potem podchodziłem do monitora i patrzyłem jaki efekt. Ale po kilku próbach stwierdziłem ze to troche bez sensu ... wiec wzialem lornetke i przez nią patrzyłem na monitor ;D
Mam to samo... Problem jest tylko taki, ze ja za bardzo nie mam mozliwosci obserwacji ekranu komputera z balkonu...

(29.05.05, 21:44)bodik link napisał(a): pytanko małe: jakiego barlowa warto dokupić? (zdjęcia robione bez),
miałem przez moment Vixena x2, ale jakoś mi do gustu nie przypadł
(próbowałem na Saturnie)
Moze konwerter fotograficzny Zeissa? Powinien dac lepsze rezultaty, choc "kobinatoryka" z M42x1 jest bardzo niewygodna, w porownaniu do sprzetu "wkladanego" do wyciagu.
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Witam,

(29.05.05, 20:38)bodik link napisał(a): Dokładnie, miałem problem z ustawieniem ostrosci

Wybrazam sobie co by pomyslal ktos patrzacy na mnie z zewnatrz... przez lornetke obserwuje pokój z balkonu  ;D

warto pomyśleć o zakupie małego monitora - ja np. czasem korzystam z monitora o przekątnej ekranu 10 cm i zasilanego napięciem 12 V  (akumulator). Przydatny zwłaszcza podczas obserwacji w polu...

Hermes
Odpowiedz
Chyba mam rozwiazanie: mam mały telewizorek czarnobiały
na 12 v, turystyczny jakis wynalazek. Obraz z komputera
wysyłam tzw. Senderem, czyli wysyła obraz drogą radiową
(na kanale 7 chyba-sąsiedzi też popatrza Smile ) i sprawa rozwiazana.

Kiedys miałem to zrobić, wyleciało mi z głowy, ale chyba to będzie
najlepsze rozwiązanie (i tanie-koszt sendera to ok. 40 zł)
-
Odpowiedz
Jesli komus uda sie to zrealizowac - czekam z niecierpliwoscia na opinie Smile Jestem ciekaw, czy taki zestaw zapewni wystarczajaca jakosc obrazu, by dobrze ustawic ostrosc...
Odpowiedz

po próbach: jakość obrazu bardzo dobra,
idealnie mozna ustawic ostrosc
-
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości