Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M13 z 27.05.05
Albo przegapiłem, albo dlatego że nie wiem jakie montaże ma Domink nadal nie wiem o jakim jest mowa  :Smile Mam Gregory prośbę.
Proszę onazwę montażu na jakim robiłeś tą fotkę M13?
Jak to jaki?

Takahashi NJP-160  Wink
(27.05.05, 15:40)Gregory link napisał(a): Oczywiscie Mekmek ze nie ostatni Smile Malo tego, niedlugo bedzie jeszcze lepiej i jeszcze wiecej Smile Pytasz jak ustawiam ostrosc? Niedlugo sam zobaczysz Smile

Też bym chętnie coś się dowiedział na temat ustawiania ostrości w MTO...
(29.05.05, 14:55)kret link napisał(a): Jak to jaki?

Takahashi NJP-160  Wink

Dzieki. Pisz Gregory podstawowe info pod fotką.
(29.05.05, 14:55)kret link napisał(a): Jak to jaki? Takahashi NJP-160  Wink

NJP-160 ==> $ 5,495.00   :o    powiedzcie ze cos pomylilem...   :'(

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
(29.05.05, 18:18)PJan link napisał(a): [quote author=kret link=topic=6010.msg93102#msg93102 date=1117374916]
Jak to jaki? Takahashi NJP-160  Wink

NJP-160 ==> $ 5,495.00   :o    powiedzcie ze cos pomylilem...   :'(
[/quote]

Musiałeś cos pomylić, przecie Gregory gloryfikuje MTO, o montażu wspomina tylko mimochodem...  Big Grin
Ciekawią Cię zdjęcia planet? Moja strona to planetarna astrofotografia, zapraszam do zwiedzania. A może wolałbyś dodać stronę do katalogu i zwiekszyć jej oglądalność? I wylęgarnia
Jejku, przez chwile mnie nie bylo, a tu tyle sie wydarzylo! Moj watek o Sloncu zanim zostal zamkniety, przeobrazony zostal w jakis nienormalny zgielk. Malo tego, powstaly dziwaczne ankiety i generalnie odczuwam, iz na sile moja osoba jest z tych czy innych wzgledow niewygodna - nalezaloby ja ukrzyzowac! Nie no Panowie???

A propo takich ankiet uwazam ze test jest zbyt malo wiarygodny, na forum wiele osob, liczba ich przekracza juz 1000, ktore nie zamierzaja bawic sie w tego typu gierki slowne. Jesli z jakis wzgledow Hamalu moje posty sa prowokujace, to czasami moze to nawet i dobrze? Madrych ludzi moze to motywowac do dzialania, budowania ewentualnie wspolnej i zdrowej rywalizacji jesli chodzi o astro - foto. Niestety nie brakuje tu tych co wola ankiety, atmosfere zamieszania tylko pozostaje pytanie po co? Naprawde to jest przykre.

Mam MTO, robie za jego pomoca zdjecia, ucze sie czegos, malo tego, staram sie dzielic moimi osiagnieciami, i to jest po prostu takie zle? Ludzie! Mamy 2005 rok, czasy czarownic juz dawno przeminely, palenie na stosie poszlo w zapomnienie! Galileusz zdaje sie mial tez z tym pewne problemy... kiedy odkryl plamy na Sloncu, dostrzegl satelity Jowisza i staral sie poprzec teorie kopernikowska!
mekmek

Odp: Slonce
« Odpowiedz #43 : Dzisiaj o 22:25:38 » 

--------------------------------------------------------------------------------
Nie wiem , czy ten tekst powinien być w tym wątku. Jest straszny bałagan i dlatego umieszczam go tutaj.
Zastanawia mnie dlaczego np. Hamal i Heniek mogą razem wypadać za miasto. Robić i prezentować zdjęcia.
Nikt nikogo nie pyta  kto komu trzyma czapkę, kto ustawia sprzęt, kto komu nalewa kawę z termosu jak jest duży mróz. Kto obserwuje przez lornetkę.
Oni jada za miasto, robią zdjęcia. Nie trzymają tego tylko dla siebie, pokazują innym, jedno zdjęcie jest lepiej dopracowane, inne troszkę gorsze. Ogólnie jest ok. Wszyscy na tym korzystają i chwała im za to że są i robią zdjęcia. Takich osób jest kilka którzy razem fotografują.
A tutaj wystarczyło ,że Gregory spotkał się z Domkiem. Zrobili zdjęcie M13. Gregory opublikował i powstał niekontrolowany bałagan biegający po różnych miejscach z bezsensownymi tekstami. Naprawdę jest to smutne.
Ciekawe co komu wolno publikować i na jakich zasadach. Wystarczyło skupić się tylko na zdjęciu i sprzęcie. Takie to niby proste. Jak widać astrofotografia jest dużo bardziej skomplikowana. Jednym wolno to innym tamto.

Pozdrawiam
-----------------------

przepraszam, że tu i w ten sposób, ale:

1. stawiam flaszke temu kto znajdzie w moich postach tekst, że niby zabraniam mekmekowi pokazywać zdjęcia Domka

bo

2. problem leży (do mekmek i gregory) w zupełnie innym miejscu

3. ankieta (przyznaje bezsensowna) pokazuje w gdzie dokładnie leży problem

EOT
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
(29.05.05, 18:53)Bielack link napisał(a): Musiałeś cos pomylić, przecie Gregory gloryfikuje MTO, o montażu wspomina tylko mimochodem...  Big Grin

Przypomne jedna z moich wczesniejszych wypowiedzi, ktora zreszta kierowalem glownie do Ciebie Bielacku.

ps. Fakt - montaz Dominika to dzielo technologicznej sztuki, jak ja to mowie, w pelni zrobotyzowane urzadzenie. Ale, jesli powiesisz na takim montazu lunetke z zestawu astro-cabinet, niewiele z tego wyjdzie.

Mysle ze nie odbieglem tutaj od prawdy.
gregory,

W istocie nie odbiegasz... tyle tylko, ze przy astrofotografii z ogniskowa 1000mm najwazniejszym elementem jest wlasnie montaz i prowadzenie !!!

pozdrawiam
Mak 150/1800

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości