Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M13 z 27.05.05
Witam,

przepraszam za pomyłkę Sad - układ czterech gwiazd (+13 mag) w pobliżu galaktyki jest niemal identyczny po obróceniu o 180 stopni, a ja użyłem sporego powiększenia w "Guidzie" bez odniesienia do M13...
Usprawiedliwieniem dla mnie może być inna orientacja galaktyki w "Guidzie" (mogę prześłać e-mailem ten fragment mapy z programu)

Hermes
(27.05.05, 19:34)Hermes link napisał(a): Witam,

przepraszam za pomyłkę Sad - układ czterech gwiazd (+13 mag) w pobliżu galaktyki jest niemal identyczny po obróceniu o 180 stopni, a ja użyłem sporego powiększenia w "Guidzie" bez odniesienia do M13...
Usprawiedliwieniem dla mnie może być inna orientacja galaktyki w "Guidzie" (mogę prześłać e-mailem ten fragment mapy z programu)

Hermes

Nic sie nie stalo Smile Po prostu sam sie zdziwilem bo nie znalem tych obiektow wczesniej i dopiero co je poznalem pracujac nad obrobka Smile Zobaczylem jedna mgielke, potem ja zidentyfikowalem. o tym ze jest tam jeszcze IC 4617 dowiedzialem sie tutaj z forum Smile Bede wdzieczny jesli podeslesz mi mapke z odwzorowaniem skali jasnosci gwiazd w magnitudo Smile Maila puszczam na PW Smile

Dziekuje Smile
(27.05.05, 17:23)Bielack link napisał(a): Przyznaję, że z ciekawością zaglądam do watków Gregorego. Zawsze jest nadzieja na dobrą zabawę - i tym razem się nie zawiodłem...

zgadzam sie z Bielack!
Gregoty dziwnie prowadisz watek  :-\

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
(27.05.05, 19:54)PJan link napisał(a): [quote author=Bielack link=topic=6010.msg92824#msg92824 date=1117211038]
Przyznaję, że z ciekawością zaglądam do watków Gregorego. Zawsze jest nadzieja na dobrą zabawę - i tym razem się nie zawiodłem...

zgadzam sie z Bielack!
Gregoty dziwnie prowadisz watek  :-\
[/quote]

Czy ja wiem? Zalezy to od punktu widzenia.

Dziwnie piszesz.
Co tu wiecej pisac. Jest M13 przez MTO, konczac watek winien jestem jeszcze jedna fotke.

http://www.timsi.com.pl/~gskow/photos/ty...e/main.jpg

MTO w doskonale zgranym zestawieniu Smile Zamontowany za pomoca solidnego dovetaila, wystudzony i gotowy do dzialania.

Ten typ w tle to ja  Wink
Najlepiej jest zobaczyć z samego rana co się dzieje w wątku.
Wygląda to tak.

Pozytywnie zapatrujących się na twoje focenie i chec tworzenia nowych zdjec jest 14 osob

Przeciwnych lub sceptyków 6 osob

Lawirantów słownych ( ani za ani przeciw) 3 osoby

Statystyka chyba mówi sama za siebie co do dziwności wątku Smile nawet nie ma co komentować. ( „Dziwny jest ten świat”- mniejszości)
"świat mniejszości" ?

no co zrobić, dziwnym by było poważnie traktować osoby, które same wokół siebie tworzą taką a nie inną atmosferę !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
(28.05.05, 12:46)papatki link napisał(a): "świat mniejszości" ?

...tworzą taką a nie inną atmosferę !

O jakim tworzeniu atmosfery mowisz? Czy chec pokazywania np. zdjec na tym forum jest czyms zlym? Nie sadze. Wbrew temu co mowisz ludzie lubia ogladac. Kasliwe uwagi na szczescie wyplywaja od stale tej samej jak to ladnie okreslil Mekmek - mniejszosci. Daje mi to wiare w to, ze astronomia dzisiaj moze byc taka jak np. 15 lat temu. Wspolna pasja, chec poszerzania umiejetnosci i radosc z dotychczasowych osiagniec. A jesli mamy dodatkowo mozliwosci i srodki, a takze przyjaciol z ktorymi mozna wspolnie cos ciekawego zrobic, to dlaczego by nie?
Może napisz PAPATKI kilka słów na temat tej złej atmosfery.

Gregory zrobił dobre zdjęcie
Jest pełen zapału i optymizmu co do wykonywania dalszych fotografii.
Ma pomysł jak to zrobić. Widzi furtkę do robienia dobrych zdjęć przez MTO

Gdzie w tym wszystkim jest zła atmosfera?

Daj Boże żeby wszyscy mieli tyle zapału i możliwości korzystania z dobrego sprzętu. Forum było by bogate w świetne zdjęcia .

W którym momencie jest dla Ciebie niewygodna atmosfera. Dobre zdjęcie Ciebie drażni, zapał człowieka.
Daj po prostu szansę fotografii i nie wydziwiaj. Sorki ale nie bardzo potrafię zrozumieć złą atmosferę
Wiesz co Gregory... takie fotki są jak jazda maluchem 200km/h .. ale na pędzącej tyle ciężarówce z 15litrowym silnikiem  ;D

chciałabym żebyś napisał jakimż to tanim montażem masz zamiar focić i mieć takie rezultaty  :Smile

niewiem również jakie to fenomenalne możliwości MTO pokazuje fotka. Po zdjęciach planet pokazywanych kiedyś przez Michau'a można sądzić, że taką M13 mógł by zrobić nawet Newton 114/900 za 200zł

tylko, że nikt kto ma NPJ tego nie będzie próbował, bo poco.

Lornetka 7x50 TENTO, Orion SkyView PRO 127mm Mak okurarki... www.mcarti.prv.pl *** NIENAWIDZE LINUKSÓW ***

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości