Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M13 z 27.05.05
Dzis w nocy wraz z Domkiem i Michalem, nowym adeptem astro Wink wpadlismy na genialny pomysl strzelenia fotki M13 przez MTO 11-CA. Co prawda czasu bylo niewiele bo ksiezyc bliski juz pelni szedl coraz wyzej w gore. W wyniku czego ostrosc ustawilem nie do konca tak jakbym tego chcial, ale nie bylo juz czasu na poprawki. Jest co jest, mysle rowniez godne uwagi i obejrzenia.

Canon 10d i 5 ekspozycji po 5 minut. ISO 400.

http://www.timsi.com.pl/~gskow//photos/t...olor_s.gif

Zdjecie w wiekszych rozmiarach:
www.timsi.com.pl/~gskow/photos/tymczasowe/m13_color_s.jpg
(27.05.05, 10:08)Gregory link napisał(a): Co prawda czasu bylo niewiele bo ksiezyc bliski juz pelni...

Księżyc jest już po pelni.
Czy przed, czy po pełni Księżyca to M13 jest klawa. Podoba mi się. Brawo
Pikne panocku, pikne...
Newton 170/900, Zenica 8-24x40 + statyw, B 7x35, PTMA Białystok, SOK PTMA [Obrazek: PL677730_03.gif]
Zdjęcie wyszlo swietnie,
Do ostrości chyba nie mozna sie przyczepić, u mnie wyglaga super ( a duzy format rewelacja)
Szczerze mówiąc zastanawia mnie zawsze to , jak w MTO można tak dobrze ostrość ustawić.

I prowadzenie chyba mieliście niezłe Smile

Pozdrawiam
No i jedna z moich ulubionych galaktyk - ta jasniejsza znajdujaca sie nieopodal "em czynaście", czyli N 6207 jest takze widoczna na owej fotce. Smile
witam,
piekne  Big Grin

to ze MTO potrafi to wiadomo  Wink ale ze 5minut przy 1000mm to  :o i ja poprosze o informacjie o montazu i prowadzeniu. Poniewaz napisales z Domek uczestniczyl w tej sesji to czy fotka zrobiona zostala z jego montazu?

Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Piękna fotka- napisz proszę na czym było prowadzone, bo ekspozycje po 5 minut przy metrowej ogniskowej to już nie przelewki....

Pozdrawiam !
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Jesli chodzi o ostrosc to mozna jeszcze wiecej wycisnac ale tak jak napisalem, troszke zabraklo czasu. Oczywiscie MTO prowadzony byl na montazu Domka Smile Wyszlo niezle, nie ma co narzekac, ale moze byc jeszcze znacznie lepiej Smile

Co do N6207, bylem ciekaw czy ktos ja jeszcze zauwazy Smile

Jeszcze sprostowanie, oczywiscie Ksiezyc jest teraz malejacy, nie rosnacy, co nie zmienia faktu ze byl tej nocy dosc znaczny Smile

Pozdrawiam i dziekuje.
Bardzo udana fotka!

pozdrawiam
Mak 150/1800

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości