Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meade w Lidl'u?
mały offtop- student astronomi może patrzeć przez jakąkolwiek lornetkę, ale student astronomii musi już zwracać uwagę na jakość...
Take a look to the sky just before You die...it's the last time he willl... ...zmazując barwy lasom i polom, mknie balon nocy- z knajpy- gondolą... 10x50, 20x70, SW200/1200DobsGoTo, siakieś śkiełki, nasadzacz dwugałkowy CZJ
Odpowiedz
(10.08.09, 12:53)gregohr link napisał(a):mały offtop- student astronomi może patrzeć przez jakąkolwiek lornetkę, ale student astronomii musi już zwracać uwagę na jakość...
prawda ale do gwiazd to ja mam teleskop a lornetkę to ja chciałem sobię kupić najakieś wycieczki itp. do astro to ja wolę grubą rurę  ;D ;D a te ruskie to nie są tego typu co Zbignieww pisał żadnych zoomów i powiększeń 80x Wink chciałem się tylko dowiedzieć jak nie kupić jakiejś wadliwej, no ale jak ta z lidla jest dobra to może ją kupie.
50° 54' N   23°13'E
Odpowiedz
No to mamy świątecznego sky-luksika POLECAM!

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o...efrakcyjny

I wyrób zumopodobny:  FAKE!
http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o...nkcja_zomm

* system optyczny Porro z najwyższej jakości szkła optycznego typu Bk-7

;D ;D ;D ;D ;D
Lidletko Wróć! Kryzys zasiał wielkie spustoszenia   ;D ;D ;D ;D
Odpowiedz
ALE! ALE!
Ten nowy lidloskop, sądząc ze zdjęcia, siedzi nie na paralaktyku, ale na montażu AZ z mikroruchami. Co moim zdaniem  dla tej klasy sprzętu [70/700] jest rozsądnym posunięciem.
Pozdrawiam
-J.
TN130mm f/5 na Dobsonie "Regulus", travellerek TS80/400, Mak 127mm S-W, B10x50 Fomei, , Celestron Sky Master 15x70
Odpowiedz
Pewnie że tak:
1) Cena jest ok 130 zł tańsza od paralaktyka
2) To już drugi rzut tej wersji na AZcie
3) W wizualu paralaktyk tylko przeszkadza..

Wyśmienity sprzęt dla początkującego do nauki nieba, za tą cenę.
Edit: Oczywiście oryginalny Sky-lux maił masywniejszy statyw, montaz astro3-2 miał stalowe nogi i myślę większa nośność. Ale taki sprzęcik może też przenieść w świat astro i to o wiele taniej niż sprzęty w specjalistycznych sklepach .

Odpowiedz
Witam.

Chyba sprawię sobie taki refraktor na święta pod choinkę, 300 to chyba nie wiele. Może się ktoś wypowiedzieć czy jest to warte tych 300 zł i na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie ??
Czekam na szybką odpowiedź bo czasu już nie wiele.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości