Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ATM] Motofocus tanim kosztem...
Moto fokus służy do precyzyjnego ustawiania ostrości Big Grin Gdy kręcisz gałką od nastawiania ostrości obraz drga. Przy zastosowaniu motofokusa takich drgań nie ma  ;D Sam bym coś takiego potrzebował ale mam dwie lewe ręce :'(
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
Ja mam firmowe Meade (choć z pewnościa nie tanim kosztem), działa jak złoto i nie wyobrażam już sobie teleskopu bez motofokusa.
ps.
kiedyś sądziłem, że to zbędy bajer, ale dziś zdecydowanie zmieniłem zdanie.
Jacek Pala - tel. +48 602 315 947 (wieczorem) GG: 8912790 http://www.ScopeDome.com http://www.astronomia.slupsk.pl
Odpowiedz
(17.04.05, 18:41)Matias link napisał(a):[quote author=HAMAL link=topic=5737.msg88241#msg88241 date=1113752600]
Ja swój już testuje 3 lata  ;D

I doszedłeś do jakiś wniosków?  Wink
[/quote]

Takich co Jacek i dlatego do Atliona tez już mam moto zrobiony  ;D
Odpowiedz
Chciałbym to w praktyce zobaczyć bo nadal uważam, że to zbędny bajer  :Smile Może uda się wam mnie przekonać słownie, tu i teraz.
Odpowiedz
(17.04.05, 20:47)Limax7 link napisał(a):Chciałbym to w praktyce zobaczyć bo nadal uważam, że to zbędny bajer  :Smile Może uda się wam mnie przekonać słownie, tu i teraz.

Bo z krzesła spadnę  Wink

To trzeba wypróbować. Powiem Ci że kolega przyzwyczajony do moto w Optisanie powiedział ze do Atliona nie podchodzi dopóki tez go w takie coś nie wypozażę  :Smile Ujdzie?
Odpowiedz
Czy ten kolega to Heniek, który zachwyca nas wspaniałymi zdjęciami ?
Odpowiedz
(17.04.05, 20:54)Limax7 link napisał(a):Czy ten kolega to Heniek, który zachwyca nas wspaniałymi zdjęciami ?

Heniek to obserwacyjny ignorant  ;D Optisana dotykał może raz Atliona jeszcze nie widział  ;D
Odpowiedz
Adam, jeżeli nie robisz zdjęć na ccd to bez tego jak bez ręki. (A do kliszy to oprócz moto przydaje się lupa na matówkę, tak z x25 minimum Smile )

Np. ja jestem leniwy i na czas cykania fotek nie chciałem ruszać komputera, to sobie kupiłem przedłużacz do kamerki Smile Tylko tu pojawił się problem, bo żeby ustawić ostrość trzeba jednocześnie patrzyć w monitor i mieć gałę ostrości w ręce. Przy odległości monitor - telep ok. 6-7m to nie takie proste Smile

Poza tym nawet mając monitor zaraz przy telepie, trudno ręcznie ustawić ostrość. Tu trzeba ruszyć wyciagiem o kilkadziesiąt um, żeby trafić w ten "słodki punkt". Człowiek ma z tym problemy, a automatowi to raczej nie sprawia kłopotu Smile
Odpowiedz
To były właśnie te moje domysły.

OK, a więc do astrofoto jest jak najbardziej wskazane. Ponoc do wizualnych obserwacji można też zrobić przedłużenie na gałki do kręcenia ostrością w wyciągach, takie dłuższe ramię. To chyba też jest dobry sposób na delikatne ustawienie ostrości ?
Odpowiedz
Tia, TeleWuj Wink takie coś posiada (40$ w Anacortes):
http://www.televue.com/engine/page.asp?ID=208

Oczywiście wykonanie czegoś podobnego z drewna wyjdzie w granicach pojedynczych złotych Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości