Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jest 60-tka !!
zdaje sobie sprawę z tego, że to dobson, ale czuję coś, że chłopaki z atm'u dadzą sobie radę i wyjdą z tego piękne klisze. oby Smile
paulo@iv.pl N 51°23'08" E 16°08'44" Newton 230/1600
Odpowiedz
(05.04.05, 20:13)paulo link napisał(a):zdaje sobie sprawę z tego, że to dobson, ale czuję coś, że chłopaki z atm'u dadzą sobie radę i wyjdą z tego piękne klisze. oby Smile

oj... szczerze watpie  Smile Takiego regalu nie da sie obrocic... A jako przeciwaga musialby byc jakis maluch... 126p?
Pozdrawiam, Piotr 29° 20' 48" N, 48° 05' 26" E LX200 10" + ETX90 OTA + SW 100ED + LXD55 + wiadro okularkow; Canon 300D; ...
Odpowiedz
Ale za to na planetki jest szansa ;D Juz sobie wyobrażam tego Saturna z przerwą Enckego :o
Położenie: 53.25673 N,  14.499153 E www.astrofotografia.szczecin.pl
Odpowiedz
no ciężko będzie ciężko, ale może z czasem uda się robić jakieś dłuższe ekspozycje... hm.. no a planetki to coś czuję, że będą miodzio  :Smile Smile
paulo@iv.pl N 51°23'08" E 16°08'44" Newton 230/1600
Odpowiedz
(05.04.05, 21:33)paulo link napisał(a):no ciężko będzie ciężko, ale może z czasem uda się robić jakieś dłuższe ekspozycje...

To nie jest kwestia udania się, Dobson do tego się nie nadaje z założenia.
Odpowiedz
Hmm, ile s ekspozycji się wyciągnie, żeby gwiazki były jeszcze-punktowe? Kto da więcej? Big Grin
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Odpowiedz
    To zależy w jakim polu widzenia  8).

Mi z tej maszyny wystarczą zdjęcia planet .
. .. ... ::: visual only ::: ... .. .
Odpowiedz
Hej Piotrze,

Gratulacje!!! Koniecznie umieść ostrzeżenie, że obserwacje w zenicie przeprowadzane są na własną odpowiedzilaność obserwatora Wink.

Do zobaczenia w Roztokach,
  Czarek
LX50 10", ETX-90EC
Odpowiedz
Witam ponownie , wybaczcie że nie odpowiadałem od razu ale na dzień przed wyjazdem nie miałem kompletnie czasu . Uważnie przeczytałem wątek i odpowiadam mniej więcej po kolei .

Benedykt , Kudłaczy nie planuję na dzień dzisiejszy ale jest szansa że będę miał "okienko" w dniach 2.08-5.08 . Może uda się wybrać w jakieś góry lub równiny i poczekajmy kto gdzie i co będzie organizował .

Papatki , no Ciebie Michał to ja już do Wrocka zapraszam dłużej niż czekałem na teleskop  Big Grin

Michu pytał o plany zmotoryzowania . Jak najbardziej chciałbym aby ten potwór chodził cichutko z pilota . Jednak pomimo najszczerszych chęci Leszka nie byłem zadowolony ze zmotoryzowania Syriusza . Wiem że był to prototyp i potem Leszek miał nowe pomysły ale konstrukcyjnie tamten teleskop się do tego nie nadawał . Przykład który podałeś też niewiem czy by się sprawdził w konstrukcji 60-tki więc zakładam że jedynym rozwiązaniem będzie monstrualna i stacjonarna platforma . Szukam wykonawcy , speca od mechaniki precyzyjnej . Taka stacjonarka może nawet ważyć 200 kg , ważne żeby precyzyjnie prowadziła .

Laska Jetta  Big Grin  Teleskop w systemie Newtona z lustrem o średnicy 610 mm i fizycznej ogniskowej 2800 mm . Wtórnego nie widziałem ale podobno do wymiany (prowizorka)

Paulo , czy mam zamiar robić zdjęcia tym teleskopem ? Oczywiście tylko nie wiem kiedy na długich czasach .

Qubanos , czy nie za mało sztywny ?  W Bieszczadach ponad 100 osób w tym kobiety będą głaskać teleskop więc może uzyska odpowiednią sztywność  Tongue
Na poważnie  niewiem , zobaczymy .

Hamal , nie da się robić zdjęć z samego założenia . Grzesiu , powiedz to Dawidowi który Syriusza pchał paluchem i wyszły niezłe fotki Jupa  Big Grin
Na jutrzejszą pogodną noc w Roztokach obcina już paznokcie .

Czarek , Przemas czekamy na zlocie . Będzie niezła paka astrofoto wariatów  ;D

Dziękuję za wsparcie w czasie kiedy już sam wątpiłem że kiedykolwiek 60-tka zobaczy pierwsze światło . Pisaliście o tym i na pewno miało to wpływ że mamy ten teleskop . Mamy , bo tego sprzętu nie kupiłem tylko dla siebie tylko dla nas wszystkich . Postaram się być na zlotach z kolubryną jak i wszystkich zapraszam do mojego obserwatorium w dowolną pogodną noc (byle nie wszystkich na raz  Big Grin)

Piotra nie ma juz wsrod nas... [']['][']
Odpowiedz
(06.04.05, 02:14)PiotrZ link napisał(a):Hamal , nie da się robić zdjęć z samego założenia . Grzesiu , powiedz to Dawidowi który Syriusza pchał paluchem i wyszły niezłe fotki Jupa  Big Grin

A kto ma na myśli Jowisza mówiąc o długich czasach ? :Smile

(06.04.05, 02:14)PiotrZ link napisał(a):Michu pytał o plany zmotoryzowania . Jak najbardziej chciałbym aby ten potwór chodził cichutko z pilota . Jednak pomimo najszczerszych chęci Leszka nie byłem zadowolony ze zmotoryzowania Syriusza .

Silniki z ksero by sobie poradziły z palcem ...... ;D Go To moze by to nie było ale nawet takie napędy to już całkiem inny komfort obserwacji  8)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości