Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyciag crayforda 2" do Newtona - by NO NAME ... ???
(03.04.05, 19:01)paulo link napisał(a):Panowie, nie tak ostro. Jeżeli papatki nie ma zamiaru robić jakichkolwiek wyciągów to jedyny punkt odniesienia co do oceny innych może znaleźć jedynie w ofercie innych producentów. Myślę, że powinieneś Januszu bardziej tolerancyjnie przyjmować słowa krytyki zwykłych użytkowników, a nie od razu bronić się w taki sposób. Jeżeli stać Cię na zrobienie naprawdę dobrego sprzętu to pokaż nam to, a my z pewnością tę pracę docenimy.
I to zdanie mnie pozytywnie nastraja, więc zabieram się z zapałem do projektowania nowego sprzętu jak złączki i redukcje.
Jakie masz konkretnie uwagi do naszych wyciągów Paulo ?
Postaram się je wziąść na przyszłosć pod uwagę 8)

Ps. Co do jednego to pamiętaj, że krytykować potrafi każdy ale wykonać wyciągi lub tylko je poprawić już tylko nieliczni :-\
Odpowiedz
http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4460.0 jeżeli masz słabą pamięć....
UWAŻAJ ta jednostka wraz z bandą swoich koleżków podczas czytania tego postu może przejąć kontrolę nad twoim tosterem....  + www.astrofotografia.pl + http://astrofotografia.pl/wordpress/ +
Odpowiedz
Dzis looknalem na ebay i jak widze sa nowe wyciagi 2" crayforda by no name. Tym razem z mikroruchami 1:10. Chyba powtórze słowa Albina: "Jak dla mnie bomba !" Wink

Dotąd wyposazenie wyciągu w manualne mikroruchy wiązało się z całkowita jego wymianą na jakiś model z górnej półki  bądź też dokupieniem i montażem odpowiedniej przekładni planetarnej. Koszt samej przekładni (w wykonaniu jubilerskim "Feather touch", "Takahashi", "MoonLite", "JMI") waha się w granicach kilkuset USD. Jakiś czas temu myślałem nawet aby pobawić się w ATM i adaptować do wyciągu śrubę mikroruchów głowicy mikroskopowej (takie śruby można dostać tanio na ebay'u). Ale jak widzę nie muszę już sie o takie rzeczy martwić Smile

[Obrazek: 79_1_bo.JPG]
Odpowiedz
Co tu dużo gadać, chyba zbliża się czas upgrade dla 80ED. Dzięki Michu za info.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości