Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznań obserwacje.
Waldixs - proszę podaj na forum dane twoich lornetek. Takie rzeczy lubią "znikać" przy czyszczeniu PW lub archiwum gg- tu beda bezpieczniejsze, no a rzeczywiście mam w planach kilka lorneteczek, przy czym na 100% będą to póki co rozwiązania z dolnej półki cenowej. W TS jest teraz promocja kilku typów, w tym dość fajnie wyglądającej 20x80...
Odpowiedz
W tej chwili dysponuje tylko trzema lornetkami 20x80 ; 10x50 ; 7x35
7x35 to Celestron z polem 10 stopni:-) 10x50 to lidl..
20x80 to product United Optics oznaczony jako Leidory 20x80 jeszcze nie tak dawno miałem BPC 25x70 moja opinia jest taka ,że BPC to już nie te czasy:-) A co do opini na temat 20x80 na "ptyczne" to juz sie nie wypowiadam:-) skoro technicznie parametry są lepsze od 25x70 to dlaczego niby jest gorsza?? pozostaje dla mnie zagadką..jakoś nie latają mi okulary nie mam ściętych żrenic..a takie same lornety sprzedawał np. OBERWERK. ANTARES , GEOPTIK choć dziś są chyba tylko wiekszę modele 22x100
Mak 127 + Petzval 127 + Giro Mount Celestron 7x35 Fov 10 st. Hyperion Zoom 8-24mm
Odpowiedz
Dziękuję na 50%.
Na 100% podziękuję, jak dodasz co to dokładnie za Celestron i skąd go wytrzasnąłeś Big Grin
Wiesz, że mi się spodobał, a niestety byliście za krótko.
Odpowiedz
Cytat:Wiesz, że mi się spodobał, a niestety byliście za krótko.
Sam sobie jesteś winien, źle zaklinasz pogodę.. Wink
Odpowiedz
Od wczoraj nie mogę odszukać stronki z testu tej lornetki przez Astrofanów z za oceanu..ale jest to ten model Birtwatcher

http://www.analyticalsci.com/Astronomy/B..._index.htm

Nie mylić z modelem Upclose ,który ma pryzmaty z Bak-7 i nie zabardzo nadaje się do astro..

pozdrawiam
Mak 127 + Petzval 127 + Giro Mount Celestron 7x35 Fov 10 st. Hyperion Zoom 8-24mm
Odpowiedz
W tą sobotę ICm pokazuje zdecydowaną poprawę pogody, nie będzie też tego Łyśca, trzeba koniecznie coś obmyślić, PZDR Robert.
Odpowiedz
Odświeżam ten temat, bo znów mamy prawdopodobnie perfekcyjną noc, w grę wchodzi lookanko w promieniu max kilkunastu kilometrów od Obornik - Puszcza. Na razie chętni są: 
Slawko  z Obornik
Ignisdei z Obornik
Zaczynamy z przyczyn obiektywnych  o 21.00.
Obserwujemy: wszystko co  na niebie da się chwycić lustrem 20 cm, królować będzie oczywiście Orion i m42.
Wczoraj próbowałem złapać pod moim niebem, okularem 40mm,  w UHC-sie: Stożek, Rozetę, oraz Płomień. Niestety niebo-wiejsko miejskie jest niewystarczające na tak trudne obiekty, w pierwszych dwóch przypadkach widziałem tylko gromady z nimi związane, w drugim Zetę Orioni, Postanowiłem zatem spróbować swych sił pod niebem bardziej zbliżonym do ideału.
PZDR. Robert
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości