Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznań obserwacje.
12-tego mam otwarty pokaz nieba w Czarnkowie. Dlatego nie dam rady. Hmm... w sumie może przełożysz ten wyjazd i wspomożesz przy pokazie? Wink
Odpowiedz
No oczywiście astro- impreza (prawie) na moim terenie a ja dowiaduje się ostatni.  >Sad
To zmienia postać rzeczy, naturalnie że nie może tam zabraknąć Ignisdei i jego sprzętu  Wink
Odpowiedz
Ludzie jaki , mamy "łykiend" ICM śpiewa  ;D .. zero łysego, trzeba koniecznie coś zorganizować ....ja jadę do lasu? lub gdzieś.. i lookam do rana!!!
Kto chętny sobota jest kupe fajnych miejsc, bez LP. Pozdro
Odpowiedz
Co prawda jutro odbieram klucze od Walkowic, ale w sobotę i niedzielę mnie nie ma. Jadę do Szczecina i dalej, na Zalew Wink
W Walkowicach od zaraz jest możliwość przespania się. Choć zastrzegam- jest wprowadzona odpłatność za takie "luxusy"- wynosi 5 zł od osoby, chodzi o prąd, wodę i takie tam... Myślę, że lepszego miejsca nie znajdziesz- jest i niebo, i sensowne warunki z netem włącznie.
Odpowiedz
No to wielka szkoda, ale w przyszłym tygodniu jeszcze Łysek niezbyt wielki, to do tych Walkowic trza przyjechać,,,,,,
Ale, kto żyw -- sobota 19.05 nadal aktualna..
Odpowiedz
W piątek odwiedził mnie Waldixs z Anią, zrobiliśmy małe grilowanko rodzinne, połączone z przeglądem sprzętu astro. Patrzyliśmy na Słonko i Łyśca porównując różne sprzęta ( na fotce)  Następnie podskoczyliśmy wieczorem do Saywieha z nadzieją dłuższych obserwów jednak w chwili wyjazdu naciągnęła burza a piorunami ( z prawdziwego zdarzenia).  Podróż "do" i powrót  i  "z" Czarnkowa była iście klimatyczna w asyście siekących piorunów i muzyki techno. Żałuje że nie udało się  polookac jednak.. atmosfera była przednia...
[Obrazek: e4d3d8f5380b2322.jpg]
Odpowiedz
Co to za fajny teleskopik pierwszy z lewej ( bodajże Vixen)?
Odpowiedz
Tak zdecydowanie zajefajny sprzęcior,  to Vixen mak-cassegrain Waldixa, parametry to chyba
110 mm/1035  F/9.4 ale spytaj się właściciela.
Odpowiedz
Mi najbardziej podobała się Waldixsowa lorneta 20x80. Żałuję, że Waldek ma takiego pecha do pogody- co przyjedzie to leje, albo 100% zachmurzenie. Żałuję tym bardziej, że 20x80 jeszcze nie obserwowałem. Obejrzenie "na sucho" wywołało naprawdę niezłe wrażenia, no i chęć "mania" oczywiście Big Grin
Odpowiedz
Hej właśnie wróciłem do Łodzi..Kurcze pech jak cholera z tą pogodą..Sprzęcior to Vixen 110L vmc chciałem aby koledzy wypowiedzieli się na temat tego sprzętu tak aby nie była to tylko moja opinia..po przesiadce z ZRT 457 oraz obserwacji lornetowych..Vixen zaskoczył mnie pozytywnie F-9,4 a mimo to nie jest tak ciemny jak się spodziewałem..otwarty tubus szybko się chłodzi..właściwie to po rozstawieniu lornety 20x80 i wstępnym przeglądzie nieba po 30 min jest już gotowy (nie wiem jak to będzie w letnie ciepłe noce) mała waga 2kg oraz niewielkie rozmiary pozwalają na wypady pod pachę:-) z drewnianym statywem foto..fajnym rozwiązaniem jest możliwość zapakowania dwóch okularów o różnej ogniskowej i szybkie przełączenia na wybrane powery lub podłączenie aparatu na wprost..niebawem zakupie adapter do projekcji okularowej i cyknę kilka fotek..

Pozdrawiam
Mak 127 + Petzval 127 + Giro Mount Celestron 7x35 Fov 10 st. Hyperion Zoom 8-24mm
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości