Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oddziału Pomorskiego nowej strony domowej jasne początki
Oto po miesiącach starań odpalona została nowa strona domowa Oddziału Pomorskiego PTMA. Nie całkiem nowa, ale w nowej szacie i w nowym miejscu. Upgrade'u starej podjął się na moją prośbę nasz Oddziałowicz i Forumowicz, Adam Berliński, który oczywiście mocno zastrzega się, że wszystko jest jeszcze w fazie uruchomieniowej, itd. To oczywiste, że nie od razu wszystko będzie hulać jak trzeba, ale już coś się przynajmniej dzieje.

Członków i sympatyków OP PTMA, a także Forumowiczów prosimy o konstruktywne uwagi, które kierowć można do mnie lub najlepiej bezpośrednio do winowajcy - Adama B.

Strona ma z założenia nieść informację, a nie rzucać na kolana wodotryskami. I pod tym kątem proszę ją krytykować.

Adamowi, który podjął się także dalszej opieki nad stroną, składam tą drogą serdeczne podziękowania i życzę owocnej współpracy z władzami Oddziału oraz zadowolenia z wykonywanej społecznie przecież pracy.

Adres nowej strony:
http://opptma.astro4u.net

Adres strony dotychczasowej:
http://trojmiasto.teleskopy.pl
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Otwieram się na wszystkie sugestie, uwagi i wogóle  ;D Oczywiście tresc będzie nowa, zdjęcia będą i wszystko (jak dostane materialy  ;D).
Odpowiedz
Czyj jest ten serv? Da się tam pobawić mysql-em i php?
Odpowiedz
Serwer jest administratora tego forum- Bartka.
PHP jest bo sprawdzalem i MySQL chyba też bo to ten sam serwer na którym siedzi forum chyba  :Smile
Odpowiedz
Aaa, no to dobrze Smile
Bo przydałaby się moduł php, który wyrzucałby spotkania (obserwacyjne i nie Wink ) w postaci listy - kiedy, co i gdzie, i z kim się kontaktować...
Odpowiedz
Koledzy tworzac nową stronę powieście ją na serwerze astronomii.pl PTMA ma z nia podpisana umowę. Macie miejsce ze wszystkimi bajerami, kontem e -mail itd. i przynajmniej wszyscy jesteśmy pod jedna domeną bo taka była idea umowy pomiędzy PTMA a portalem astronomia.pl dużo oddziałów juz przeszło na astronomię: www.ptma.astronomia.pl

Pozdrawiam
Paweł Maksym
Pawla nie ma juz wsrod nas [']['][']
Odpowiedz
Jeśli chcecie by konto zostało aktywowane napiszcie do Krzyśka Czarta i Janka Pomiernego: k.czart@astronomia.pl i j.pomierny@astronomia.pl

Paweł Maksym

PS
Zobaczcie, wasze konto juz nawet jest tylko trzeba się nim zająć - www.ptma-trojmiasto.astronomia.pl
Odpowiedz
Pawle, znamy sprawę. Od samego początku wiemy o umowie PTMA z astronomią.pl.
W rozmowach oddziałowych oraz mniej lub bardziej kuluarowych ustaliliśmy, że nie weźmiemy w tym udziału. Z pewnym zdumieniem i niedowierzaniem przyjęliśmy do wiadomości informację o krokach, jakie wykonał ZG PTMA i niektóre oddziały. Niektórzy, w tym prezes i wiceprezes OP PTMA, przyjęli to wręcz z oburzeniem. Może i taka odgórna unifikacja poglądów i adresów jest wygodna, ale wielu z nas ma uprzedzenie do tego typu szufladkujących... dyrektyw? Chyba nie aż "dyrektyw", ale jedynie propozycji i zaleceń, bo zdaje się, że pozostawiono oddziałom wolny wybór. No i my chcemy z tej dobrowolności skwapliwie skorzystać.

Drażni nas też nieco ta pewność siebie wyrażona komunikatami typu: "już niedługo znajdzie się tu witryna Oddziału Pomorskiego" albo "w trakcie przenosin". Bo już na początku postanowiliśmy, że nie przenosimy się tam. Być może inaczej postanowią następne władze. Wszak do końca kadencji coraz bliżej, a ani dyktatury, czy też monarchii dynastycznej w Oddziale nie mamy  Wink

Nasza "nowa" strona powstała w nowym miejscu, żeby nie kwitnąć na serwerze teleskopów.pl. Według mnie, ale to już względy osobiste, nastąpiło to ze dwa lata za późno. Jednak nie tylko ja chciałem się jak naszybciej stamtąd definitywnie wyprowadzić. To opóźnienie jest "zasługą" poprzedniego prezesa, a trochę i permanentnym brakiem chętnego do wzięcia się ze stroną www za bary. Ati w sumie przyszedł nam z odsieczą.

Temat w ogóle jest długi, niepubliczny i "nie na telefon".
Dariusz Żołnieruk, Gdynia: 54°32'54,62"N , 018°32'04,78"E<br />tel.: 505-83-46-84<br />refraktory: tuningowany Sky-Watcher 120/1000 z nasadką bino Max Bright BP i Astrokrak "Pronto" 66/400, lornetki: BPC Tento 20×60 na "żurawiu", Vivitar 10×50 i BPC2 Tento 7×50
Odpowiedz
Niech Wam będzie róbta co chceta... demokracja jest mam swoje odrębne zdanie na ten temat.
Odpowiedz
Uffff, prawdę mówiąc bałem się, że mnie zaraz objedziesz za secesyjne zapędy. A Ty spolegliwy człek jesteś  Wink Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości