Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje o R Vir
Przeczytałem ze strony http://sswdob.republika.pl/mirydy.htm o zmiennej R Vir, że jej maksimum wypada 24.03.2005. Więc chciałbym się dowiedzić jakie gwiazdy porówniania są dla niej najlepsze, najlepiej jakbym widział to na mapce  Smile

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odpowiedz
Może ta:

http://www.aavso.org/cgi-bin/shrinkwrap....RVIR-B.GIF
Odpowiedz
Wielkie dzięki, oto mi właśnie chodziło  ;D

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odpowiedz
Bardzo cieszę się z zainteresowania się mirydą R Virginis, która ostatnio traktowana jest przez nas nieco po macoszemu. Ostatnia obserwacja wykonana została 2.03.2005 jak wskazuje poniższy wykres:

[Obrazek: rvirpol.gif]

Sam czekam na poprawę pogody by móc ocenić na ile od tego czasu pojaśniała. Zachęcam do obserwacji.  Wink
Odpowiedz
Tylko jest jeden problem, pogoda od kilku dni nie dopisuje  :'( Ale jak tylko się poprawi, to wiadomo  ;D
Pozdrawiam
Odpowiedz
(17.03.05, 20:32)Adam S. link napisał(a):Tylko jest jeden problem, pogoda od kilku dni nie dopisuje  :'( Ale jak tylko się poprawi, to wiadomo  ;D

Pogoda od kilku dni śliczna. I jak wygląda R Vir?
Odpowiedz
(22.03.05, 23:41)Henryk link napisał(a):Pogoda od kilku dni śliczna. I jak wygląda R Vir?

Było kilka dni co można było ją podziwiać.  Smile Ale znów niestety od kilku dni zachmurzenie.  Sad Tylko jest jeden jeszcze poważny problem - latarnia i przez bardzo trudno R Vir odnaleźć nawet w swoim maximum, pędę musił poszukać inne mirydy, tylko nie wiem jeszcze jakie (najlepiej takie które są dość wysoko nad horyzontemi oczywiście odpada wschód i południe- światło latarni  i masta). Może ktoś doradzi?
Pozdrawiam
Odpowiedz
Skusiłem sie wczoraj na jej obserwacje. Gratisowo dostałem możliwość podziwiania M49 I NGC 4535 i 4526  Smile
Celestron 114/900 SkyWatcher 200/1200 Luneta Tourist 6
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości