Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uniwersal Cassegrain 100/1000 kieszonkowy
A ja wziąłbym tubę optyczną Tała 100RS i montaż Soligora. W 3000zł sie chyba zmiesci co?
pozdr
Odpowiedz
To niezły pomysł, solidny montaż i dobra rosyjska optyka ale do DS będzie raczej cienko ???
Odpowiedz
Tał 100RS i montaż Soligor oraz prowadzenie Leszka Jędrzejewskiego. Testowaliśmy taką hybrydę i wypadło znakomicie. Tylko te koszty Sad
Oskar
Odpowiedz
a jak by wypadlo porownanie Soligor MT-800 z Amlak 150mm Maksutow-Cassegraina z Astrokrak? Ktory jest lepszy i jakie ktory ma wady i zalety?
Odpowiedz
To już chyba temat na odrębny wątek, bo potem będzie trudno go odnaleźć.
Oskar
Odpowiedz
Te dwa teleskopy roznia sie chyba wszystkim co mozliwe. Porownanie nie ma chyba większego sensu. Soligor jest przeznaczony do DS, a Alamak raczej do planet chociaz z tego co Łysy pisze nawet przy Maksutovie przy f/12 DS wychodzą bardzo ciekawie... Ja bym Łykał Alamaka.
pozdr
Odpowiedz
Ja proponuję Soligor 8" przeniesiony na stabilny statyw geodezyjny - ale to jest typ do "deep space".
pozdrawiam
Odpowiedz
Cytat:Tał 100RS i montaż Soligor oraz prowadzenie Leszka Jędrzejewskiego. Testowaliśmy taką hybrydę i wypadło znakomicie. Tylko te koszty
Oskar podaj proszę jakie to koszty?
Konin 18°12'48"E  52°14'05"N
Odpowiedz
Tał 100rs: 2200,-
montaż soligor: 900,- (potrzebna głowica od soligora w każdym razie).
silniki Leszka: pisz na priva do Leszka, bo nie wiem czy moge to podać. Sorry.
Oskar
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości