Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1000 kometa SOHO ... konkurs
Ja typowałem chyba jakiś dzień w lipcu (a może czerwcu...??), ale już nie pamiętam dokładnej daty...
Krosno,  49°40' N   21°47' E http://piotrguzik.systempartnerski.pl/
Odpowiedz
Heja.

Ja podałem 20 lipca b.r. godzine 15.17UT  Smile
Ale prawdopodobnie będzie zła, ponieważ obecnie rozpoczał się okreć ,gdzie komety będą odkrywane tylko na Lasco C3 (czyli sądzę że jakieś 5-8 komet miesięcznie).
Okres wakacyjny jest niedogodny do przeglądania zdjęć C2 (czyli odkrywania słabych komet). A to przez ustawienie orbity, powodujące to, że komety Kreutza nadlatują od prawej strony, z miejsca, gdzie mamy sporo obcietego pola widzenia C2. Stad słabe komety zdąża wyparować zanim pojawią się na samym zdjęciu.
Jak możemy zobaczyć w czerwcu b.r mieliśmy ponad 20 odkryć (większość z nich była słabymi kometami).
Oczywiscie w zasięgu kamer moga się jeszcze pojawić non-group i Meyery..

Tak więc Adamie. Nigdy nic nie wiadomo.
Jest wiele opcji. Może dojść do tego że nastąpi zwiększenie pojawień poprzez przelot 'serii' k0omet Kreutza. Wtedy SOHO 1000 możep ojawić się końcem lipca.
Jednak jeśli utrzymie się podobna tendencja co teraz, to masz szansę że zdobędziesz nagrodę w postaci zwiedzenia Goddard Space Flight Center (oraz samego NRL) - oczywiście nie wliczono kosztów pobytu i podróży Tongue

Pozdrawiam,
Michał
Odpowiedz
Witaj Michale na a4U, to Twój pierwszy post na tym forum  :Smile
Zaglądaj tu częściej  Smile
Odpowiedz
Na a4u zaglądam już od dawna, ale teraz może zaczne coś pisac.  Wink

M.K.
Odpowiedz
Witam Wszystkich!
Jestem tu niby nowy, ale od kilku miesięcy czytam Wasze wypowiedzi.
1000-ną kometę typowałem na 15 VII coś koło południa. Zdaje się, że będzie maly poślizg. Smile
Pozdrawiam Artur Wargin
Odpowiedz
Witaj Awar !

Tak sobie myślę, że na tę 1000 kometę SOHO część osób ma sposób. Coś czuję, że będzie to kometa "planowana" i że już jest odkryta tylko czeka na odpowiedni moment na ujawnienie informacji.

Jak ukryć kometę ?

Bardzo prosto, wystarczy ją znaleźć na archiwalnych zdjęciach z SOHO, a najlepiej dwie lub trzy i .... dalej już nie muszę wyjaśniać  8)

To co napisałem to moje wczorajsze przedsenne przemyślenia  Big Grin
Odpowiedz
No niby tak... Ale jak iles tam osób, które o sobie nie wiedzą zgłosi swoje komety "planowo", to czas odkrycia 1000-ej może się przesunąć niekontrolowanie  Smile To musiałby być chyba ogólnoświatowy spisek, aby miał szanse powodzenia. A jak te które ktoś "trzyma" zgłosi kto inny? ;D Zresztą liczy się jeszcze czas przejścia przez peryhelium:

"Predict the date and time that SOHO 1000th -a comet yet to be discovered- will make its closest approach to the Sun (perihelion)."

będący dodatkowym utrudnieniem.
Pozdrawiam Artur Wargin
Odpowiedz
Heej Limaxie7 Smile

Błednie rozumujesz. A to dlatego że znam bardzo dobrze zasady odkrycia SOHO 1000. Zresztą Karl Battams jeszcze kilka miesięcy temu dokładnie podał informacje na stronie z raportami.

Otóż kometą SOHO 1000 NIE MOŻE BYć KOMETA ARCHIWALNA.
Zostało podane że obserwatorzy odkrycia archiwalne raportują na e-mail Karla ale nie później jak do odkrycia komety SOHO 985.

Okres ten Karl przedłużył do SOHO 990 specjalnie dla mnie Wink bo porwałem się z motyką na Słońce i siadłem nad archiwalami. Do dzis jednak nic nie znalazłem. Po odkryciu SOHO 990 Karl oznajmił, ze jeśli coś znajdę to przysłać mu raport dopiero gdy SOHO 1000 zostanie zaanonsowana.

Tak więc narazie się zajmuj świezymi zdjęciami a archiwalami potem Wink

MK.
Odpowiedz
Dzięki Michał, jesteś nieoceniony. Nie wiedziałem tego ...
Odpowiedz
http://img.photobucket.com/albums/v610/d...tsmall.jpg

http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/real...it_284.gif
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości