Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkic Saturna z 31 01 2005
Rysunki mają to do siebie, że mają swoją duszę Smile Autorów mogą wzruszać, podczas gdy resztę bawić. Też mam swoje stare dzienniki, z czasów gdy obserwowałem Uniwersałem. Miał tak fatalną optykę, że czasem zamiast 2 pasów na Jowiszu widziałem jeden. Gdy teraz patrzę na te szkice to mi robi się miło, natomiast jeden kolega wciąż czasem się z tego podśmiechuje Wink

Michau - też ekstra rysunki! I Tobie dla odmiany polecam, zamiast latania z komputerem i kamerą, na obserwacje zabrać tylko kartkę i ołówek. W moim przypadku doszło do tego, że ogromną większość obserwacji spędzałem patrząc na monitor, co wydało mi się niepokojące. Polecam to wszystkim, zwłaszcza fotografom Smile

Czekam na Księżyc, na nim to jest dopiero jazda!

Pozdrawiam i zachęcam innych kolegów do pokazania swoich prac!
Małek
Odpowiedz
Małek,  był czas że na Jowiszu był widoczny tylko jeden pas zwrotnikowy i możliwe że to jednak nie wina sprzętu tylko braki na Jowiszu ;D
Odpowiedz
Bardzo ciekawe rysunki. Szczególnie podobały mi się rysunki Hamala i Małka. Ja też prowadzę dziennik z rysunkami ale niestety nie mam skanera. Pozatym poziom moich prac jest raczej tragiczny, choć cosik tam widać Smile Pozdrawiam. Zachęcam do rozwijania tematu.
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
(03.02.05, 10:29)Janusz_ P. link napisał(a):Małek,  był czas że na Jowiszu był widoczny tylko jeden pas zwrotnikowy i możliwe że to jednak nie wina sprzętu tylko braki na Jowiszu ;D

Hehe, wiem, że takie zjawisko jest możliwe, ale jestem wobec tej obserwacji sceptyczny Wink Krótko potem znów widzę w moim dzienniku dwa pasy Smile
Odpowiedz
(03.02.05, 11:11)agntx link napisał(a):Bardzo ciekawe rysunki. Szczególnie podobały mi się rysunki Hamala i Małka. Ja też prowadzę dziennik z rysunkami ale niestety nie mam skanera. Pozatym poziom moich prac jest raczej tragiczny, choć cosik tam widać Smile Pozdrawiam. Zachęcam do rozwijania tematu.

Nie ma co sie przejmowac poziomem Smile Ja celowo pokazalem moje takie pierwsze zapiski, choc ich poziom byl raczej na poziomie tragicznym Smile Od czegos trzeba bylo niemniej zaczynac, a teraz mam tym wieksza frajde po odkopaniu tych zeszytow, przegladajac je Smile Moje takie pierwsze zdjecia na kliszy sa jeszcze zabawniejsze, choc kilka z tych zdjec jest juz calkiem na niezlym poziomie, jak na tamte czasy Smile
Odpowiedz
Nie ma to jak wspominanie poczatkow zainteresowan astronomia. Meteor-twoje poczatki byly troche bardziej profesjonalne od moich. Najbardziej podobal mi sie moj zapis obserwacji galaktyki M31. Malo nie peklem ze smiechu...
Optisan 76mm, Lornetka Nikon Action 8x40, Lornetka 7x50, Analog Zenit 122B, Cyfrowy Samsung Digimax S500 i oczy
Odpowiedz
Witam!
Ten szkic Saturna i Marsy Hamala bardzo przypadły mi do gustu. Ja do tej pory próbowałem kilkakrotnie na Księżycu (Kopernik i otoczenie- to chyba najlepsze) Jak znajde ten rysunek to zamieszczę.
Uważam natomiast, że rysowanie bardzo pomaga w kształtowaniu swoich umiejetności obserwacyjnych. Wydaje mi sie iz jest to jeden z głównych elementów naszego, gwiezdnego hobby.
Pozdrawiam!
lornetka: Breaker 10x50 teleskop: Bresser Pluto/S 114/500 Kamerka: Philips TouCam Pro 840k
Odpowiedz
Małek a skąd miałes takowy szablon ???

z moim talentem plastycznym, to  rysowanie szkiców może różnie wypasć. Ale pożyjemy zobaczymy  :Smile
Odpowiedz
Od ALPO (http://www.lpl.arizona.edu/alpo/, przydatny dla nas obecnie formularz można sobie ściągnąć tutaj: http://www.lpl.arizona.edu/~rhill/alpo/s...f/sat2.pdf

Ja swój szablon niebo zmieniłem, dodałem sobie czarne tło i usunąłem z rysunku pierścień C (to ten wewnętrzny).

pozdrawiam
Odpowiedz
Małek, Ty naucz mnie tak ładnie narysować, ja moje baźgradła sam czasem nie rozumiem :-[ :-[
NPZ Tal 100RSMT (4" F10 Achro), Ortho 7mm, fylterki planetarne, plusle, Tento 7x35 cdev@stop.spaam.teleskopy.pl www.gronki.teleskopy.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości