Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celestron star hopper-czy warto??
Chcę zakupić teleksop i znalazłem taki:http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/product_enlarge.php?id=386&lang=pl&PHPSESSID=d917ae4c94e40b4e96cb9e8ef240e9de 
I teraz pytanie do znawców czy warto go kupić.Czy raczej jest to jakiś kiepski teleskop.Chodzi mi przede wszystkim o obserwacje planet.Prosze ekspertów Wink o poradę.
Odpowiedz
Może być ciekawy, z tym, że w okulary na 100% trzeba będzie zainwestować. Światłosiła do planet chyba ok, mogłoby być f/10 albo i lepiej, ale f/8 pozwala jeszcze jako tako widzieć inne obiekty. Według mnie wygląda ciekawie, ale posłuchaj jeszcze innych, może ktoś miał coś podobnego "w ręku".
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
Ciekawa propozycja  Smile
Odpowiedz
To mówicie że warto go kupić ???
Odpowiedz
(21.01.05, 20:08)Damian link napisał(a):Może być ciekawy, z tym, że w okulary na 100% trzeba będzie zainwestować.
czy mnie wzrok myli czy dają tylko 25mm Plossla??
hmmmmm...
Odpowiedz
(21.01.05, 22:51)Tadeopulous link napisał(a):[quote author=Damian link=topic=5042.msg76659#msg76659 date=1106334533]
Może być ciekawy, z tym, że w okulary na 100% trzeba będzie zainwestować.
czy mnie wzrok myli czy dają tylko 25mm Plossla??
[/quote]

Moim zdaniem to dobrze.
Teleskop jest przez to nieco tańszy, a okulary z zestawu pewnie i tak byłyby do wymiany.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości