Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STS-114
(06.04.05, 17:10)Bartolo link napisał(a):Właśnie wyjechał z budynku i teraz jedzie z pełną prędkością: 1mph. Kurcze nie dosłyszałem jaką to coś ma drogę hamowania z wahadłowcem na plecach...

a ja doslyszalem Smile byla mowa o 67 stopach - czyli w przeliczeniu na nasze, slodkie jednostki okolo 20,5 metra...
Odpowiedz
Widziałeś przed chwilą na streamie, tuż przed zakończeniem transmisji ile samochodów przejeżdżało jeden za drugim drogą obok wahadłowca? Tak blisko, że właściwie "ocierały się" o niego lusterkami. Czy tam jest jakaś publiczna droga? Jeśli tak, to czemu tego nie zamknęli. Ja bym zablokował... :Smile
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
(06.04.05, 20:13)Bartolo link napisał(a):Widziałeś przed chwilą na streamie, tuż przed zakończeniem transmisji ile samochodów przejeżdżało jeden za drugim drogą obok wahadłowca? Tak blisko, że właściwie "ocierały się" o niego lusterkami. Czy tam jest jakaś publiczna droga? Jeśli tak, to czemu tego nie zamknęli. Ja bym zablokował... :Smile

no wlasnie widzialem i to mnie zastanawia - bo "szpikier" powiedzial ze wahadlowiec wkracza w "restricted area" - a jak widac to restrikted z pewnoscia dla aut nie bylo...
Odpowiedz
(06.04.05, 20:19)kanarkusmaximus link napisał(a):no wlasnie widzialem i to mnie zastanawia - bo "szpikier" powiedzial ze wahadlowiec wkracza w "restricted area" - a jak widac to restrikted z pewnoscia dla aut nie bylo...

Zresztą, restricted czy nie... na godzinkę by drogę zamknęli to by się nic nikomu nie stało, a tak podejmują ryzyko związane z pewnymi brodaczami.

- - -

To chyba wyjaśnia skąd było to zamieszanie:
"Crowds of employees, tourists from the Kennedy Space Center Visitor Center and news media have flocked to Complex 39 to witness this remarkable sight of the shuttle inch its way to pad 39B."

A to jest ciekawa rzecz:
"The International Space Station will be soaring overhead around 4:30 p.m. EDT today. Expedition 10 commander Leroy Chiao hopes to snap some pictures of shuttle Discovery with an 800 mm lens."
... czekamy na fotkę Smile
Moja strona - astrofotografia - galeria zdjęć. Program easyHDR - składanie i obróbka zdjęć o wysokiej dynamice.
Odpowiedz
Mały prezent od wuja sama Wink
[Obrazek: lc39b.jpg]
39B jest u góry po prawej Wink
Odpowiedz
Nie wiem czy to akurat widzieliście, ale było widać flagę USA w połowie masztu.

[Obrazek: vert.story.shuttle.flag.ap.jpg]

Oczywiście z powodu śmierci Jana Pawła II (sprawdziłem, rzeczywiście Bush ogłosił, że flagi mają być opuszczone do zachodu słońca dnia pogrzebu: http://www.whitehouse.gov/news/releases/...402-3.html).
Odpowiedz
jest jeszcze jeden od wuja sama - ale i takze od wujaszka saszy - czyli zdjecie wykonane z ISS (kliknijcie by modemowcy mnie nie zabili):
http://www.spaceflightnow.com/shuttle/st...ollout.jpg
Odpowiedz
(07.04.05, 07:26)kanarkusmaximus link napisał(a):jest jeszcze jeden od wuja sama - ale i takze od wujaszka saszy - czyli zdjecie wykonane z ISS (kliknijcie by modemowcy mnie nie zabili):
http://www.spaceflightnow.com/shuttle/st...ollout.jpg

Spóźniłem się Smile
Ładne zdjęcie im wyszło. Pewnie umyli okna podczas ostatniego EVA. Wink
Odpowiedz
wahadlowiec juz od kilku dni na platformie - zapewnie teraz przechodzi jakies skomplikowane testy - a ja trafilem na dosc ciekawa fotke wahadlowca i platformy startowej - szczegolnie niektore detale platformy startowej ciekawie wygladaja - jak gdyby zabezpieczenie/uchwyt dla wahadlowca Smile

http://www.space.com/images/h_sts114_rollout_02.jpg

P.S. w piatek zaloga przechodzila 12 godzinna symulacje dwoch dni w kosmosie - a w tym tygodniu dwoch panow zanurzy sie w EVA suits w basen celem dalszego przecwiczenia spacerow kosmicznych ktore sie odbeda w czasie wyprawy sts-114
Odpowiedz
Start opóźniony o tydzień. Zamiast 15. maja wahadłowiec wystartuje 22-go. NASA potrzebuje więcej czasu na "papierkową robotę" i sprawdzenie wysięgnika, który został poddany kilku modyfikacjom.

Okno startowe Discovery trwa od 15. maja do 3. czerwca i jest przede wszystkim ograniczone tym, że NASA zdecydowała się na start tylko i wyłącznie za dnia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości