Witaj gościu, Jeśli czytasz tę wiadomość to znaczy że nie jesteś zarejestrowany. Kliknij i zarejestruj się by w pełni korzystać z wszystkich funkcji naszego forum.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optisan 750/150 - czy warto?
(21.01.05, 12:22)tomekL link napisał(a):[quote author=HAMAL link=topic=4990.msg76572#msg76572 date=1106305022]
Kupujemy to na co nas aktualnie stać  Smile i daje nam to kupę radochy.

Albo kuęe frustracji ;D
[/quote]

A bo powinno być tak Smile

Kupujemy to na co nas aktualnie stać  Smile i daje nam to kupę radochy.*

* Nie należy w tym stwierzeniu uwzględniać wyrobów pewnej firmy z Żywca
Odpowiedz
(21.01.05, 11:51)Michu link napisał(a):Tak dla czystej teorii ale ciekawej za to i moim zdaniem pasujacej do watku chcialbym poinformowac, ze w ekonomii naukowej funkcjonuje pewne prawo, ktore najogolniej rzecz biorac mowi o tym, ze przy niezmiennej ilosci dochodów wzrost cen dobra zaspokajajcego okreslona potrzebe człowieka skłania go do oszczędności oraz szukania dobr subtytutywnych (zastępczych). Tak więc ograniczamy zuzycie energii, zamiast gazem ogrzewamy sie węglem, szukamy żródel tanszej energii (zrodla odnawialne)....etc  jak równiez idac w głąb naszych potrzeb kupujemy Optisana zamiast leszego teleskopu. Sytuacja sie odwraca gdy nasza kondycja finansowa sie poprawia lub gdy ceny dóbr normalnych zaczynaja zblizac sie do tych zastępczych.

Wnioski z tego co napisałem są oczywiste.

To interesująca teoria ekonomiczna.  :Smile
Pozdrawiam Adam z Dolaszewa
Odpowiedz
(21.01.05, 10:04)McArti link napisał(a):nie wyzszej? 1399 to już jest wyższa? To jest kardynalny błąd w rozumowaniu!

Kupisz w tej chwili Optisana a potem bedziesz chciał wymienić montaz na EQ3-2 (no co pofociło by sie sensownie co nie?) i NIEZROBISZ TEJ OPERACJI WYMIANY ZA 100zł (czyli różnica między Optisanem a Celestronem)

Zupełnie się inaczej miała się sprawa jeszcze pół roku temu jak Optisan kosztował 1299 a Celestron 2199. ALE TERAZ ???
100zł róznicy??? Benedykcie nie wymienił byś w tej chwili montażu na EQ3-2 za 100zł ???!!!  :Smile

McArti,

jakby nie patrzeć, 1399 > 1300. Matematyka jest matematyką.

Czy wymienił bym montaż za 100 zł ? Wymienił bym.
Ale za 4 stówy już nie. Bo Optisana 750/150 - jak pokazał nam kolega - można kupić już za 999,00 zł.

Pozdrawiam Benedykt Krzeszowice 19°39'48"E  50°08'12"N ------------------------------------------------------- BPC20x60  BOC7x50  ROW10x40 TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem Canon 350D, Philips TuoCam 740
Odpowiedz
Fakt faktem że synta albo celestron 150/750 są dużo lepszym rozwiązaniem.A jak ktoś szuka oszczędności tam gdzie nie trzeba to jego problem,przekona się w praktyce że popełnił wielki bląd Wink

pozdrawiam Adam
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
Celestrona nie kupię na pewno, bo po dokupieniu potrzebnych rzeczy cena na pewno przekroczyłaby 1500 zł, a taki mam limit. Zastanowię się nad tą Syntą na Dobsonie.

Pozdrawiam
Andrzej
Odpowiedz
To będzie najlepszy wybór Wink
Ale zaprawdę powiadam Ci nie kupuj tego optisana.
www.poa.home.pl Synta 200/1200, Vixen LVW 22mm, OLYMPUS C-460Zoom Statyw fotograficzny PZO. Tel.kom 662262212 pozdrawiam Adam
Odpowiedz
(16.01.05, 14:44)Miszczu link napisał(a):Statyw nie jest drewniany-aluminiowy
Mam go od niedawna więc nie wiem jak sprawuje się na wietrze
Okulary są chromatyczne Sad
tak są niestety dość duże
Wyciąg choci dobrze.

Witam!
Mialem kilka okazji aby u pewnej osoby (hmmm..) posługiwac sie tym sprzętem. Więc jeśli mogę coś poradzić. Jeżeli ktos musi go kupić to lepiej niech dorobi sobie do niego montaż i kupi lepsze okulary.
Co do jakości obrazów nie jest najgorsza.
Również nie widziałem go na wietrze ale szczerze mówiąc bałbym się ;D Głowica z takimi luzami to zagrożenie w promieniu kilku kilometrów Big Grin
Pozdrawiam!

------------------------------------------------------
Nie ma to jak Bresser  ;D ;D ;D
lornetka: Breaker 10x50 teleskop: Bresser Pluto/S 114/500 Kamerka: Philips TouCam Pro 840k
Odpowiedz
Rzeczywiscie montaz w tym Optisanie przypomina SkyLuxowy:

www.astro4u.net/yabbse/index.php?topic=3987.msg60041#msg60041
[Obrazek: zdjecie_004.jpg]
[Obrazek: optus2.jpg]
[Obrazek: optus5.jpg]
Pozdrawiam Radosław Ziomber www.astrofizyka.info [Obrazek: astrofizyka-logo.jpg]
Odpowiedz
Jak już porównujemy, to przyjrzyjcie się bliżej wspomnianym w tym wątku telepom i powiedzcie, jakie widzicie różnice? Bo ja poza KOLOREM nie widzę naprawdę ŻADNEJ....ale... przecież jeden to Optisan 150/750 a drugi U-bot 150/800  ???  ???  ???
Brzydko to pachnie, oj brzydko...
[img][/img]

Cholercia, nie mogę wstawić fotek ale zainteresowani sami dotrą.
Może mi ktoś powie, jak wkleić fotki?
Odpowiedz
Wstawiasz adres między [ img ] i [/ img ] (bez spacji). Fotka musi już być w sieci -> nasza astrogaleria, imageshack, twoje www itd...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości